Новини світу кредитування та банківських послуг.

Гроші в сім’ю

Як планувати сімейний бюджет і що робити, якщо чоловік заробляє набагато менше дружини?
Гроші можуть подарувати людям щастя, але також можуть бути джерелом проблем в будь-якій сім’ї. Брак коштів для існування є другою за частотою причиною розлучень. Щоб уникнути труднощів, потрібно чесно обговорювати фінансові питання. Краще всього, якщо всі крапки над «і» будуть розставлені ще до шлюбу.
clip_image002Виділяють кілька форм ведення сімейного бюджету:

  1. Спільний – чоловік і дружина об’єднують свої доходи і ведуть необхідні витрати з отриманої суми. Як правило, гроші збираються готівкою і зберігаються вдома в шафі або тумбочці.
  2. Роздільний – чоловік і дружина виступають в якості самостійних партнерів. На спільні цілі «скидаються» в рівних частках.
  3. Змішаний – є спільні статті витрат, що залишилася частина доходу розподіляється кожним на власний розсуд.

Чимало конфліктів трапляються унаслідок розподілу ролей. Згідно з дослідженням журналу «Економічна соціологія», жінки, незважаючи на слабкість своєї статі, в 22,3% контролюють загальний сімейний бюджет. Чоловік керує сімейної скарбницею лише в 17% випадків. На практиці трапляється так, що чим нижче дохід сім’ї, тим найчастіше бюджетом управляє жінка. Чим добробут вище, тим більшу активність проявляють чоловіки.
Що робити, якщо один заробляє менше іншого?
Типова ситуація, коли чоловік стоїть на чолі сім’ї завдяки своєму доходу, який вище, ніж у дружини. Жінка в такому випадку не страждає, а концентрується на сім’ї: займається вихованням дітей, створює затишок у домі, веде домашнє господарство. Психологічні складнощі можуть виникати, коли чоловік заробляє менше своєї дружини. У такому випадку він може відчувати себе дискомфортно.
Є декілька порад про те, як можна впоратися з цією проблемою:

  • Той, хто менше отримує, може прагнути до кар’єрного росту, щоб дотягнутися до рівня другого члена родини.
  • Той, хто менше отримує, може взяти на себе більшу частину неробочих питань, наприклад, роботи по дому, щоб компенсувати різницю в доходах користю, яку він приносить для родини. Це не обов’язково означає, що він перетворюється на прибиральницю або домробітницю.

Марнотрат в сім’ї
Любов часто об’єднує деколи несумісних людей. Буває так, що один з подружжя економить кожну зароблену копійку, а другий – спускає половину зарплати в перший же день, що завдає загальному бюджету величезні втрати. Як правило, така проблема характерна для молодих сімей, в яких партнери ще не відчули відповідальність один за одного, тому дозволяють своєму егоїзму витрачати великі суми на себе.
Тринькання може завдати серйозної шкоди в досягненні загальних фінансових цілей, тому з ним потрібно боротися. Поради такі:

  • Випустити додаткову карту на ім’я марнотрата і поставити на ній ліміт по видатках у день / тиждень / на одну покупку.
  • Жорстко лімітувати суму, І при перевитраті за місяць зменшувати суму в наступному місяці на суму перевитрати.

Ідеальний варіант
На Заході сім’ї давно вважаються осередками суспільства, а домогосподарствами, тобто одиницями ведення спільних справ, об’єднані за ознакою спорідненості. Тобто часто сім’я виступає у формі компанії, у якої є бюджет і витрати, які розписані на роки вперед. Цей принцип поступово переймають і люди, що вступають в шлюб в нашій країні.
Ще до весілля чоловік і жінка займаються плануванням. Наприклад, розглядають варіант покупки квартири / будинку. Якщо грошей не вистачає, то вирішують оформити іпотеку і підраховують, за скільки років вони можуть повернути гроші.
Додатково створюються цільові накопичення. Наприклад, відкладаються кошти на купівлю автомобіля, дачі або робляться накопичення на закордонну освіту дітей. Поточні витрати оптимізуються – знаходяться способи для економії бюджету або отримання додаткових переваг.
У таких сім’ях майже немає готівки. Всі гроші лежать на банківських рахунках. Покупки відбуваються по картах з кешбек або з нарахуванням відсотків на залишок по рахунку. Коли грошей немає, використовуються кредитні карти.

Щоб створити таку «розумну» сім’ю хоча б один з подружжя повинен добре розбиратися у фінансах. Однак навіть якщо у вашій родині такого підходу немає, то ніщо не заважає почати підвищувати ефективність сімейного бюджету прямо зараз. Для цього потрібно обговорити між членами сім’ї майбутні завдання і розробити спільний план для їхнього досягнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?