Новини світу кредитування та банківських послуг.

Гроші в борг під розписку- як правильно скласти боргову розписку

Взяти в борг можна у друга, сусіда, просто знайомого, а іноді і незнайомої людини, якщо той згоден. Як правило, якщо мова йде про невелику суму, або позичають у близького, договір позики укладається в усній формі. Це не завжди виправдано для позикодавця: довести щось буде дуже складно навіть через суд. Тому у випадку, якщо в борг надається велика сума, позичальник складає розписку.

Боргова розписка є документом, що підтверджує факт отримання грошей. У ній можуть бути зазначені й інші дані – терміни, умови (в тому числі, відсотки), заставлене майно, якщо воно є, информаии про сторони угоди, дата і місце укладення договору.

Але навіть якщо ви надаєте або берете гроші в борг під розписку, ви ризикуєте. З розпискою далеко не завжди можна довести свою правоту, особливо в тому випадку, якщо вона написана не зовсім правильно. Незважаючи на те, що документ складається в довільній формі, в ньому повинні бути чітко прописані ті моменти, які можуть мати вирішальне значення в майбутньому.

Як саме повинна складатися боргова розписка?

В першу чергу, в письмовій формі рукою людини, що бере гроші в борг. Якщо розписку написали ви самі або хтось інший, в наслідок вона може бути визнана недійсною, навіть якщо позичальник підписався.

У борговій розписці повинні бути зазначені:notes

– Дата і місце написання;
– Дані позикодавця і позичальника (у тому числі паспортний номер і серія);
– Сума боргу та дата отримання грошей (наприклад, «отримав 12.05.2012 року 30 тисяч грирвень з рук …»);
– Дата повернення.

Це основні дані, які необхідно вказувати обов’язково.

Якщо у вас є додаткові умови до позичальника, їх також варто вказати в розписці, а не обговорювати усно. Так, якщо ви даєте в борг під відсотки, їх розмір (за рік, місяць, тиждень або день – на вибір) необхідно прописати в документі. Обов’язково вкажіть форму і періодичність повернення коштів, якщо гроші вам будуть віддавати частинами, штрафні санкції. В іншому випадку ви ризикуєте не отримати необхідну суму вчасно. Можна навіть скористатися досвідом кредитування в банку і вказати в розписці, коли, скільки і з якими відсотками будуть повернуті гроші.

На що звернути увагу позикодавцеві?

Найбільше ризикує той, хто, власне, дає гроші в борг під розписку. Саме він надає свої кошти, саме він може їх втратити, якщо виникнуть якісь проблеми.

На жаль, нерідко боргова розписка служить інструментом здирників і шахраїв. Позичальник, який не бажає з якихось причин, повертати борг, може написати заяву про вимагання в міліцію. Виплутатися з такої історії навряд чи буде просто, якщо він, до того ж, знайде кілька «свідків». Такий поворот подій варто враховувати.

Як запобігти подібну ситуацію? Перш за все, змусьте позичальника вказати в розписці факт отримання грошей. В іншому випадку він може заявити, що гроші так і не отримав, і розписка буде визнана недійсною. Знайдіть свідків – найкраще, сторонніх людей, які не є вашими друзями або родичами, які зможуть надалі підтвердити, що гроші були видані позичальнику, і той склав розписку з доброї волі. Найкраще зберегти (або навіть вказати у розписці) паспортні та контактні дані свідків.

Розписку необов’язково завіряти у нотаріуса, але зробити це варто хоча б для вашого власного спокою.

Що необхідно знати позичальникові, який бере гроші в борг під розписку?

Перш за все, те, що розписка вважається дійсною тільки після того, як ви отримали гроші. Але цей факт довести буде складно, якщо в самій розписці він не вказаний. У разі, якщо позикодавець запевняє вас, що передасть вам потрібну суму через годину, день, тиждень після складання розписки і просить вказати в ній, що ви вже отримали гроші (нібито для економії часу), не варто погоджуватися: ви можете мати справу з шахраєм . Довести, що гроші ви не отримали, якщо в розписці ви вказали це особисто, буде дуже складно.

Розписку ви складаєте самостійно, власною рукою, тому можете вникнути в усі умови договору позики. Зверніть увагу на суму, дату повернення, відсотки і штрафи за несвоєчасну виплату. Не варто погоджуватися на надто високі відсоткові ставки і, тим більше, штрафи.

Якщо і те, і інше прописано в договорі, обов’язково вкажіть форс-мажорні ситуації, при яких можлива відстрочка. Ви можете прострочити платіж навіть з вини самого позикодавця – у випадку, якщо він поїхав у відрядження або ліг у лікарню. У цих випадках ви не повинні будете виплачувати штраф, якщо вкажіть подібні ситуації в розписці.

Боргова розписка – офіційний документ, який приймається і в суді. Правильно його оформивши, ви зможете убезпечити себе від усіляких «підводних каменів», які підстерігають як людини, що бере в борг, так і того, хто дає гроші.

5 Responses to Гроші в борг під розписку- як правильно скласти боргову розписку

  • Візьму в позику 30 000 тис. гривень під розписку і процент

  • Терміново візьму гроші під розписку і будь – який процент 25000 гривень.бУДЬ – ЛАСКА ДОПОМОЖІТЬ ТЕРМІНОВО. ШАХРАЇВ НЕ ТУРБУВАТИ.

    • Є декілька організацій, що швидко видають кошти навідь онлайн – наприклад credit365, проте суми в них меньші до 10-15 тисяч гривень

  • 25000 на пів року якщо реально дзвоніть передоплати не зроблю

    • Реальніше знайти кредитора ропитавши друзів та знайомих, інтернет не краще місце для пошуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?