Новини світу кредитування та банківських послуг.

Гроші під заставу нерухомості

У даній статті ми не будемо розглядати іпотечні кредити в сенсі придбання житла в кредит . Зараз інша ситуація. Припустимо, нам потрібна певна сума, і ми готові взяти ці гроші під заставу нерухомості вже наявної у нашій власності. До даного питання потрібно підходити обдумано, тому давайте спочатку оцінимо, чим ми ризикуємо, і які підводні камені можуть зустрітися на нашому шляху.

У даному випадку договір застави наявного у нас житла також буде називатися іпотекою, зі всіма витікаючими звідси наслідками, тобто можливим зверненням стягнення на нього у випадку, якщо ми не зможемо розплатитися по кредиту. Це, звичайно, серйозний ризик і великий мінус для прийняття рішення, чи брати гроші під заставу нерухомості.

Далі, Вам доведеться побігати і зібрати досить значний пакет документів. Буде незайвим прикинути заздалегідь, чи готові Ви на такі жертви.

«Зеленки не недвіжку» у Вас, звичайно, є. Щоб отримати гроші під заставу цієї нерухомості, прикладаємо до неї документи, що підтверджують перехід права власності на нерухомість з відмітками про реєстрацію в органах муніципального житла. Якщо купили – договір купівлі-продажу, якщо вступили в спадщину – свідоцтво про спадщину, якщо приватизували – договір передачі від РЕП, ну і тому подібне.

У Вас попросять довідку з податкової, що відсутні заборгованості по земельному податку та податку на 109нерухомість. А також довідку, що в принципі податки на майно сплачуються всіма, хто там зареєстрований.

Далі Ви несете виписку з будинкової книги, нотаріально засвідчені зобов’язання всіх проживаючих про звільнення закладається житлової нерухомості на випадок звернення стягнення на предмет іпотеки і довідку з органів опіки та піклування про гарантоване новому житлі для неповнолітніх і недієздатних осіб.

109.1 Забув вказати нотаріально завірені заяви про згоду на вчинення заставної угоди від усіх інших власників закладається квартири або будинку.

Потрібна буде виписка з єдиного держреєстру про відсутність обтяжень (виходить через тиждень після запиту і дійсна, здається, протягом місяця).

Також обмежена за термінами і довідка БТІ за формою 11-а. Заодно прихопіть технічний паспорт БТІ або витяг з нього з поверховими планом і експлікацією.

До того ж, при заставі приватного будинку несете виписку з поземельної книги з планом земельної ділянки та довідкою про нормативну вартість земельної ділянки для застави.

Буде потрібно акт оцінки житлового приміщення організацією, з якою є відповідні відносини з банком, де Ви збираєтеся кредитуватися.

Так, і зовсім забув про довідку з психоневрологічного диспансеру.

Це короткий перелік необхідних документів. У кожного банку можуть бути свої доповнення в цей список. Тому оціните спочатку, чи так уже вигідно буде Вам брати гроші під заставу нерухомості.

Хоча, можливо, гра коштує свічок, або Вас дійсно так сильно приперло. Тоді сміливіше за справу. Тільки не відкладайте далеко нашу Газету . Якщо берете кредит, значить є проблеми, а якщо є проблеми, значить будемо вирішувати їх разом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?