Новини світу кредитування та банківських послуг.

Греція: чи можливий дефолт?

Минулого тижня у фінансових ЗМІ з’явилася інформація про те, що Греція відмовляється оплачувати свої борги перед МВФ. Учасників ринку стурбував той факт, що замість виплати траншу країна може прийняти рішення на користь виплати зобов’язань по пенсіях і заробітних платах.

clip_image001

Тим не менш, в неділю, 5 квітня, Міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс запевнив директора-розпорядника Міжнародного Валютного Фонду Крістін Лагард, що уряд Греції має намір дотримуватися всіх своїх фінансові зобов’язань, і що 9 квітня країна таки перерахує МВФ черговий платіж у розмірі 450 мільйонів євро .
Новина обрадує власників грецьких боргів і євро. Тим не менш, фундаментальні проблеми Греції як і раніше не вирішені. Вирішити їх можна або різко збільшивши розмір ВВП, або реструктуризувавши борг. Останнє, природно, набагато легше і швидше. Ймовірно, реструктуризація відбудеться в поточному році, трохи раніше чи трохи пізніше – не принципове. Більшість зберігають песимістичний погляд на перспективи Греції та вважають, що вихід цієї країни із зони євро відбудеться з вірогідністю не менше 50 % .
Після зустрічі з Крістін Лагард Міністр фінансів Греції заявив журналістам, що з серпня минулого року країна не отримувала фінансову допомогу, і тому зараз вдається до серйозних заходів. Так, минулого тижня грецький уряд надав новий пакет реформ і чекає розблокування грошової допомоги. Варуфакіс стверджує, що уряд планує «глибоко реформувати Грецію» і буде прагнути до вдосконалення «ефективності переговорів» з кредиторами.
Тим не менш, песимістичні прогнози про грецький дефолт з’явилися ще наприкінці березня поточного року. Так, в Deutsche Bank 24 березня заявили про те, що уряд цієї країни залишилося без грошей і цілком імовірно може заявити про дефолт, якщо до 9 квітня не зможе погасити кредит від МВФ. А згідно з доповіддю економістів на чолі з Д. Фолкертс-Ландау, обсяг податкових надходжень у січні-лютому цього року становить 1,1 млрд. Євро, що майже в два рази нижче запланованого рівня. Тим більше, ліквідність грецьких банків вже закінчується.

clip_image002

Приблизно в цей же час неназване джерело агентства Рейтер повідомило, що Греція залишиться без грошей до 20 квітня, якщо до цього часу не отримає нові фінансові вливання.
Разом з припущеннями про ймовірний дефолт ось уже кілька місяців на фінансових ринках обговорюють можливий сценарій виходу Греції із зони євро у зв’язку з фінансовими проблемами країни. У той же час експерти впевнені, що такий варіант вже давно врахований і може надати не такий помітний вплив на ринок європейських цінних паперів, як це очікується.
Офіційний Берлін не виключав сценарій виходу Греції зі складу Єврозони ще до офіційної перемоги Syriza. Подібна подія виглядає малоймовірною, і може бути реалізовано лише у разі відмови Греції платити за своїми зобов’язаннями. Це може призвести до різкого падіння євро і ринку європейських цінних паперів.
– При цьому, враховуючи позицію ФРН з даного питання, вихід Греції із зони євро вже не є форс-мажором і частково враховується в котируваннях європейської валюти.
Що буде далі з Грецією, і як це вплине на європейську економіку, в більшій мірі залежить від самої країни. Тим не менш, розмірковуючи про можливий дефолт, слід врахувати той факт, що таке явище як дефолт несе в собі як негативні, так і позитивні наслідки. Адже оголошення дефолту тягне за собою збиток для репутації держави-банкрута, падіння курсу національної валюти, можливу зупинку виробництв, зникнення доступу підприємств до таких потрібним банківськими кредитами, а також – різного роду політичні проблеми.
Тим не менш, звільнення від виплати боргу внаслідок дефолту дозволяє направити потрібні кошти в недофінансовані галузі, здешевити вироблену продукцію для зовнішнього покупця і перемогти, таким чином, зовнішню конкуренцію, а також – домовиться з кредиторами про зменшення боргу.

Як бачимо, у медалі – дві сторони. Чи доведеться Греції приміряти на себе цю медаль, дізнаємося вже незабаром.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?