Новини світу кредитування та банківських послуг.

Графік погашення кредиту

Ось, наприклад, беруть дві людини однакові кредити під однакові відсотки, а загальна переплата у них виходить різна. Як таке може бути? Все залежить від того, який вибраний графік погашення кредиту. Практично у всіх банках зараз найбільш популярний графік оплати ануїтетними платежами. Дебільне слово, чому не використовувати зрозуміле російське «рівними». Напевно, щоб сильніше голову заморочити.

Так от, такий графік погашення кредиту банкам вигідніше, а нам, позичальникам, начебто як зручніше. Запам’ятав і суму і дати погашення до кінця всього терміну кредиту. І платіж перший нам би пізніше, да поменше заплатити, ми адже кредит беремо, коли гостро потребуємо.

Все так, але тільки, якщо є можливість, вибирайте інший графік погашення кредиту, коли перші платежі максимальні, а до кінця терміну кредиту поступово зменшуються.

Справа тут ось в чому. Сума грошей, які Ви повернете банку, складається з основного боргу (те що Ви в нього взяли) і відсотків (винагороді 281банку).

Взяли Ви, наприклад, 120 рублів на рік і повертаєте основний борг по 10 рублів на місяць. Але плюс відсотки в перший місяць, які на 120 рублів набігли, у другій, які на 110 і так далі. Тобто основний борг Ви як і раніше платите по 10 рублів на місяць, а сума нарахованих відсотків, як і загальний платіж, щомісяця зменшується.

Якщо ж Ви вибрали графік погашення кредиту рівними платежами, то перший платіж буде менше, і спишуться, в основному, тільки відсотки, а основний борг незначно, скажімо на 2 рублі замість 10-ти. У наступний місяць Вам відсотки будуть нараховуватися не на 120-10 = 110 рублів, а не 120-2 = 118 рублів.

Обману тут немає, Ви ж користуєтеся позикою, значить і відсоток повинні платити відповідний. Неприємність в іншому. Проводилась якось у банку, де я мав честь працювати, вигідна акція з дуже низькою ставкою кредитування. І звернулися до мене хороші знайомі, у яких був діючий кредит, з проханням посприяти взяти новий кредит по акції, а старий погасити. Я спочатку погодився, а потім узяв олівець і перелічив платежі. Виявилося, що в разі переходу на вигідний відсоток вийде не економія, а переплата. Справа в тому, що діючий кредит майже пів терміну вже був сплачений при графіку погашення кредиту рівними платежами, і основна частина відсотків вже була виплачена. Залишилося погасити здебільшого основний борг. А по новій акції довелося б знову виплачувати відсотки, нехай і менші.

Висновок: при графіку погашення кредиту рівними платежами, по-перше, переплачувати відсотки, а по-друге, немає сенсу достроково погашати кредит.

Думайте і вирішуйте, що Вам ближче і рідніше, у відповідності з Вашими бажаннями і можливостями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?