Новини світу кредитування та банківських послуг.

Головні тенденції останнього місяця в сегменті депозитів.

Яка динаміка ставок і термінів за вкладами, а також обсягів депозитний портфелів українських установ? Які прогнози по прибутковості депозитів на осінь? Думки експертів.

Заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу УкрСиббанку BNP Paribas Group

clip_image002З початку 2015 банки активно просувають строкові депозити в національній валюті, у тому числі депозити з можливістю поповнення. Крім того, деякі банки пропонують надбавки до процентної ставки за строковими депозитами за неможливість дострокового розірвання за строковими вкладами, а також компенсацію податків.

Серед клієнтів все більшою популярністю користуються депозити, оформлені онлайн, і накопичувальні рахунки з вільним зняттям коштів і поповненням у будь-який час.

На ситуацію з депозитами в Україні істотний вплив роблять обмеження НБУ, складна економічна і соціально-політична ситуація в країні. Зважаючи на всі ці чинники рівень довіри до банківської системи за останній рік істотно знизився, і українці віддають перевагу альтернативним способам зберігання своїх грошей.

Останнім часом особливою популярність користуються послуги оренди індивідуальних сейфів. Також люди зберігають кошти вдома, щоб мати можливість у будь-який момент ними скористатися.

Керівник проектів відділу заощаджень і транзакційних продуктів ОТП Банку

За останній місяць істотної зміни ставок за депозитами фізичних осіб не спостерігалося.

Зміни за ставками на ринку в основному пов’язані з запуском банками депозитів без права дострокового розірвання. Це призводить або до зниження ставок по депозитах з правом дострокового розірвання або до підвищення ставок по депозитах без права розірвання.

Найбільш популярними залишаються вклади до запитання і депозити на короткі строки (до 3 місяців).

Депозитний портфель нашого банку за останній місяць практично не змінився, незважаючи на складну економічну та політичну ситуацію в країні.

Директор департаменту по продуктах роздрібного бізнесу ПУМБ

Згідно з офіційними даними НБУ , В липні обсяг депозитів фізичних осіб у національній валюті без урахування коштів в тих банках, які визнані неплатоспроможними і знаходяться в стадії ліквідації, незначно зменшився -на 0,8%, і становить 163 500 000 000 грн.

Обсяг депозитів фізичних осіб в іноземній валюті – без урахування коштів в тих банках, які визнані неплатоспроможними і перебувають у стадії ліквідації – у липні зменшився на 2,9% – до 9,5 млрд. дол. США. Триваючий відтік вкладів в іноземній валюті в основному обумовлений наявністю обмежень НБУ на зняття готівки в іноземній валюті і відсутності перспектив їх повного скасування в найближчому майбутньому.

Незначний відтік гривневого портфеля в липні в цілому по системі носить ситуативний характер і викликаний невизначеністю з вирішенням МВФ з видачі чергового траншу кредитної лінії і нестабільністю валютного ринку, пов’язаної з очікуваннями технічного дефолту нашої країни, які мали місце.

Що стосується середніх процентних ставок за депозитами фізичних осіб на ринку, то минулого місяця в цілому по ринку спостерігалося незначне зниження прибутковості валютних депозитів (в середньому на -0,3-0,5% річних) із збереженням стабільно високої прибутковості гривневих депозитних продуктів.

Терміновість залучених банками роздрібних пасивів залишається незмінною вже протягом кількох останніх кварталів. Найбільшою популярністю користуються середньострокові класичні депозити без права поповнення терміном розміщення 3-6 місяців.

В цілому по системі в найближчий місяць ми прогнозуємо збереження тенденцій останнього кварталу – подальше незначне зниження вартості валютних депозитів у межах -0,5% річних і збереження поточної прибутковості гривневих депозитних продуктів, а також незначне зростання обсягу гривневих депозитів у межах 1-2%.

Начальник відділу продажів банку "ГЛОБУС »

За даними Національного Банку України, середньозважена ставка в річному численні за строковими депозитами знизилася за період з квітня по червень з 22,7% до 21,5% у національній валюті, та з 9,7% до 8,8% в іноземній валюті.

Цей факт свідчить про те, що масовий відтік вкладів пішов на спад, і основна група банків може дозволити собі залучати ресурс за нижчими ставками.

Однак, у порівнянні з попереднім місяцем, у липні обсяг депозитів у національній валюті по банківській системі скоротився на 1,1% -д про +355300000000 грн., а в іноземній валюті на 3,6% – до 15100000000 доларів США.

Сьогодні найбільш популярними вкладами залишаються короткі високоприбуткові вклади на невеликі терміни до 3х місяців на суми до 200 тис. гривень. Така тенденція пов’язана, в основному, з обмеженнями НБУ по зняттю депозитів в іноземній валюті не більше 15 тис. грн. в еквіваленті в один операційний день. Так як депозити в національній валюті схильні до ризику девальвації, як наслідок, населення розміщує гривневі вклади на невеликий термін, з метою уникнути ризику понести збиток.

Яким чином будуть змінюватися депозитні ставки восени-2015 року? Перш за все, на зміну ставок впливатиме курс гривні до долара США.

По-перше, при відносно стабільному курсі населення буде готове нести в банки національну валюту. Це буде сигналом для невеликого зниження ставок за короткими вкладами.

По-друге, зараз не багато банків готові кредитувати, а хороший позичальник не готовий брати кредит за існуючими високими ставками. Відповідно, банкам не цікаво буде залучати занадто дорогою для себе ресурс, так як його просто нікуди розміщувати, і чистий процентний дохід банку зменшується.

З вищевикладеного можна припустити, що в разі відносної стабільності національної валюти і відсутності відтоку вкладів з системи, ми зможемо спостерігати невелике зниження процентних ставок.

Джерело: Рrostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?