Новини світу кредитування та банківських послуг.

Хочете заробити на депозиті – поспішить.

Бажаючим вигідно розмістити свої заощадження експерти рекомендують поквапитися. У доступній для огляду перспективі знайти депозитні пропозиції банків зі ставками 24-28% річних буде неможливо. Першим сигналом став початок зниження «Українського індексу ставок за депозитами фізосіб» (UIRD), який розраховує міжнародне агентство «Thomson Reuters».

Це перше саме затяжне і помітне зниження відсотків за вкладами з початку нинішнього року. Дана тенденція очевидна як для вкладів у гривні, ціна яких знизилася за лічені дні з 22,2% до 19,49% річних, так і для доларових депозитів. Менш ніж за тиждень вони clip_image001подешевшали з 8,96% до 8,7% річних.

Досі банки лише стабільно підвищували прибутковість депозитів. Проте зараз ще можна знайти пропозиції з досить цікавим рівнем прибутковості при прийнятних ризиках. Фахівці рекомендують не відкладати в довгий ящик прийняття рішення про відкриття депозиту – банкіри обіцяють подальше зниження ставок.

Динаміка зміни ставок у гривні (вклади на 12 місяців).

clip_image003

Динаміка зміни ставок у доларах США (вклади на 12 місяців).

clip_image005

Хто не встиг – не заробив.

Звичні ще кілька місяців тому 18-19% річних за вкладом в гривні сьогодні знаходяться нижче середньоринкових пропозицій, а настільки скромні відсотки пропонують переважно банки з іноземним капіталом: Укрсоцбанк, ОТП Банк, Райффайзен банк Аваль, Креді Агріколь та УкрСиббанк. Їхні пропозиції по вкладах коливаються в межах 16-19%.

Досить привабливі варіанти розміщення грошей у банках в національній валюті можна знайти серед найбільших українських фінансових установ. Наприклад, державні Ощадбанк та Укргазбанк, а також Приватбанк, ПУМБ і Надра пропонують 20-24% річних.

Найбільш дохідні депозитні пропозиції в межах 25-28% річних. На відміну від передкризової ситуації, коли захмарні відсотки за вкладами пропонували банки сумнівною надійності, сьогодні на ринку можна знайти пропозиції від стабільних фінансових установ, які демонструють стійкі позиції в рейтингах. Це означає, що вкладник може не тільки добре заробити на вкладі, а й спокійно спати до моменту завершення депозитного договору.

ТОП-10 вигідних депозитних пропозицій банків

Банк Ставка (%) Мінімальна сума вкладу
(у грн.)
Мінімальний термін вкладу
(міс.)
1 ВАБ Банк 27,5 2000 2
2 Фінансова інціатива 26 5000 6
3 Михайлівський 27 10000 1
4 Дельта-Банк 26 1000 3
5 Єврогазбанк 26 10000 6
6 Радикал Банк 26 1000 1
7 Ідея Банк 25,5 1000 3
8 Платинум Банк 25,5 1000 3
9 Фінанси та Кредит 25,5 500 3
10 Ренесанс Кредит 25,03 500 12

Для залучення клієнтів більш вигідними умовами зберігання грошей банки зараз активно пропонують акційні пропозиції для певних груп населення, наприклад, за професійним і віковим принципом, або ж надають підвищені відсотки до ювілеїв самих фінансових установ.

Важливою складовою залучення вкладів та підвищення їх привабливості стали партнерські програми. Вони допомагають вкладнику отримати додаткові бонуси до базової відсоткової ставки, а банк залучає нових вкладників.

Треба поспішити.

Банкіри відкрито говорять про плани щодо подальшого зниження депозитних ставок. Значною мірою такий крок, обумовлений тим, що припинився відток вкладів, який розпочався декілька місяців тому.

Стабілізація на валютному ринку позначається на поступовому зниженні вартості вкладів у гривні. Зараз банкам вдалося зупинити відтік вкладників. Про значний притік депозитів у травні говорити рано, але банківській системі вдалося зупинити відтік, що спостерігався в травні-квітні.

Експерти кажуть, що високі ставки по депозитах сформувались під впливом соціально-політичної нестабільності в країні, в той час як з точи зору економіки ставки вже зараз могли б бути нижче.

Реальний сектор економіки та монетарна складова не викликають ніяких питань, – якби не було військової операції на сході України, вже зараз ставки по депозитах могли б повернутись до рівня січня цього року .

Деякі банкіри очікують не тільки зниження сьогоднішніх захмарних ставок. Реальною перспективою називають підвищення вартості депозитів тими фінансовими установами, пропозиції яких зараз «нижче ринку». Це допоможе їм не втратити потік вкладників, які незабаром почнуть повертати гроші в банки.

Об’єктивні передумови зниження ставок уже є. Так, у квітні 2014 року, за даними Національного банку , відтік вкладів з банківської системи країни сповільнилося, а з травня ми вже спостерігаємо не значний, але приплив. На сьогодні ми бачимо, що депозитні ставки піднімають лише банки, ставки яких були досі значно нижче ринкових.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?