Новини світу кредитування та банківських послуг.

Хакерські атаки і зменшення депозитів.

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Прибуток зменшився в 3,5 рази

У 2013 році прибуток банківської системи України склав 1,4 млрд. грн., Що в 3,5 рази нижче за показник минулого року. Про це повідомляється на сайті Національного банку України.

Хакерська атака сайту НАБУ

Масштабна DDoS атака на сайт Незалежної асоціації банків України (НАБУ) почалась в суботу, 8 лютого. У порівнянні з початком атаки, в пікові моменти вона посилювалася на кілька порядків, а сумарний створюваний трафік становив близько 30 Гбіт / сек. За оцінками ІТ-фахівців, для організації атаки такого рівня потрібно залучати серйозні технічні ресурси. Тобто, здійснювали атаку не аматори, а хакери з високим рівнем підготовки, послуги яких коштують дуже дорого. Крім адреси сайту НАБУ об’єктом атаки став також сайт проекту НАБУ «Протидія кіберзлочинності» – «Антікібер» anticyber.com.ua .

clip_image002

Українці скуповують менше валюти

Чиста купівля готівкової валюти населенням у січні 2014 склала 658,5 млн. доларів, що в 1,4 рази менше показника за грудень 2013 року. Про це повідомляється на офіційному сайті Національного банку України. Вже шостий місяць поспіль купівля готівкової валюти населенням перевищує її продаж, тоді як у квітні-липні 2013 року спостерігалася зворотна тенденція.

Вкладникам «Даніель» виплатили більше 102,9 млн. грн.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатив понад 102,9 млн. грн. на користь власників більш 2,768 тис. рахунків банку «Даніель» . Про це повідомила прес-служба фонду. Таким чином, за перший тиждень з дня введення в банку "Даніель" тимчасової адміністрації вкладники отримали 73% першого траншу цільової позики фонду. За рахунок цього траншу проводяться виплати за вкладами з терміном погашення до 17 січня 2014 року, а також за поточними та картковими рахунками.

clip_image003

Довгострокові ОВДП на 1,1 млн. грн.

Міністерство фінансів України (Мінфін) 11 лютого 2014, розмістило планові облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) на 1 млрд. 151 млн. 079 тис. 950 грн. Про це повідомляє прес-служба міністерства. ОВДП розміщені під 14,25% з терміном обігу в 1806 днів.

Грабують і підривають банкомати

Прес-служба ГУ МВСУ в Харківській області повідомила на офіційному джерелі про вибух банкомату, що стався в одному з будинків міста Харкова. Вибух банкомату стався рано вранці 11 лютого на першому поверсі окремо розміщеного будинку по вул. Блюхера, де він був встановлений. Постраждалих в результаті вибуху немає. Розмір завданої матеріальної шкоди банку зараз встановлюється. Інцидент із пограбуванням банкомату мав місце кількома днями раніше і в м. Бровари Київської області.

Менше депозитів

У січні обсяг депозитів в українських банках знизився на 2,3% – до 653,4 млрд. грн., у тому числі в національній валюті – на 2,4%, а в іноземній –

clip_image004

на 2,1%. За місяць кошти на депозитних рахунках юридичних осіб скоротилися на 4,9% – до 220,1 млрд. грн., фізичних осіб – на 0,9%, до 433,4 млрд. грн. Про це повідомляється на сайті Національного банку України. Скорочення обсягу депозитів відбулося вперше з жовтня 2013 року.

12 претендентів на Райффайзен

Група «Райффайзен Банк Інтернаціональ» поки ще не прийняла рішення про продаж дочірнього банку в Україні. «Ми ведемо переговори із зацікавленими сторонами. Спочатку було 12 пропозицій, але ми відхилили деякі з них. Деякі з зацікавлених сторін проводять попередню оцінку », – говориться в повідомленні прес-служби групи глави правління групи Карла Севельди.

4 млрд. грн. від НБУ

Національний банк України перерахував 4 млрд. грн. для фінансування потреб держбюджету в січні, і в лютому ця сума буде в два рази більше. Про це в п’ятницю, 14 лютого, повідомив журналістам старший радник «Альфа-Банку» (Україна), член ради Національного банку України Роман Шпек під час круглого столу в Києві.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?