Новини світу кредитування та банківських послуг.

Форфейтинг, форфетирование, Форфейтор. Сутність, види і схеми

Форфейтинг – це вид фінансових операцій, які пов’язані з продажами в кредит. Найчастіше форфейтинг використовується при зовнішньоторговельних операціях. Сутність цього виду фінансових операцій в скупці експортно-імпортних контрактів. Відомий форфейтинг в Росії порівняно недавно, хоча в розвинених західних країнах він застосовується досить часто.

Розглянемо принцип механізму форфейтинга. Він полягає в тому, що іноземний інвестор у постачальника викуповує контракт на постачання конкретного товару. Таким чином, покупець товару стає боржником не продавці товару, а форфейтинговой компанії (форфейтора). З Форфейтор укладається угода. Іншими словами, форфейтинговая компанія розраховується за товар, отриманий покупцем. Покупець, безумовно, у вигоді від форфейтинга: він має можливість розплатитися за свій товар готівкою навіть, якщо в даний момент їх у нього немає.

Форфейтинг в якості форми кредитування може використовуватися при проведенні найрізноманітніших торговельних угод. Даний вид кредитування має важливу перевагу: позичальник при форфейтинге не закладаються свій бізнес. Форфейтинг – це якийсь симбіоз банківського і комерційного кредиту.

У форфейтинговой операції, як правило, три учасника (три сторони): продавець товару; покупець товару, що є одночасно і позичальником; банк, який виступає в ролі кредитора, викуповує за поставлений товар борг позичальника. Форфейтор виробляє викуп боргового зобов’язання позичальника, а позичальник повинен, зі свого боку, надати йому відповідну документацію, в якій вказана сума боргу, факт здійснення угоди forteinig-287x300(передачі товару) і факт отримання права Форфейтор на виручку, отриману після того, як буде реалізований товар.

При укладанні такої угоди, треба не забувати про деякі обмеження, пов’язаних з форфейтингом. По-перше, борг продавцеві погашається не відразу, а серіями (продавця про це повинні заздалегідь попередити). Бажано, щоб роль покупця виконувала міжнародна або державна компанія. В іншому випадку продавцю потрібно гарант (банк або державний інститут) . Гаранта має право вибрати сам кредитор. По-друге, форфейтинговие угоди належать до конфіденційних (це обов’язкова умова угоди), що відрізняє їх від банківських кредитів.

Форфейтинг має ряд безперечних достоїнств, які і пояснюють все зростаючий інтерес російських компаній саме до цього різновиду кредитування. Серед достоїнств форфейтинга можна в першу чергу виділити наступні:

– Наявність фіксованої процентної ставки по виплатах;

– Порівняльна простота оформлення угоди;

– Всі витрати, пов’язані з управлінням кредитом бере на себе Форфейтор, що, безсумнівно, вельми зручно для покупця;

– Є можливість покупцеві відкласти оплату товарів, які він отримав.

Але крім переваг, у форфейтинга є й недоліки. Серед них можна виділити такі:

– Бажано, щоб покупець непогано орієнтувався в нормах валютного законодавства;

– Покупець також повинен орієнтуватися в діючих на даний момент боргових інструментах – векселі, траттах, гарантії. Форфейтинг, відмітно від кредитування, дає можливість банку отримати набагато більш високу суму процентної ставки, що, у свою чергу, може сприяти продажу кредитних документів банком на ринку цінних паперів. Іноді можливе ускладнення угоди внаслідок підвищених вимог до гаранта, якого в таких випадках досить складно знайти. Не варто забувати, що в порівнянні з іншими видами кредитування, кредитна ставка по форфейтингу дещо вищий. Але більш високий відсоток може бути не настільки обтяжливим, тому що позичальник не несе за умовами форфейтинга додаткових витрат по кредиту. Також треба враховувати і те, що теоретично терміни проведення угод складають кілька днів. Але, як показує російська практика, насправді вони збільшуються, як правило, до місяця. Незважаючи на наявні недоліки, враховуючи всі вище викладені гідності, форфейтинг в даний час є одним з перспективних видів кредитування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?