Новини світу кредитування та банківських послуг.

Фінансовий лізинг: для чого він потрібен?

Фінансовий лізинг, по суті, є довгостроковим кредитуванням, але основна відмінність від отримання майна в кредит – право викупити його по завершенні терміну оренди.

У фінансову оренду (лізинг майна) можна отримати дороге устаткування, авто, спецтехніку і багато іншого, при цьому платежі будуть істотно нижче, ніж аналогічна плата за банківським кредитом.

Крім того, такий лізинг дозволяє фізособам (наприклад,ПП) отримувати дороге майно без кредиту, до того ж, воно перейде в користування відразу ж після укладення угоди.

Визначення

Фінансовий лізинг є тією ж орендою майна, але з істотною відмінністю: термін договору не може бути меншим, ніж такий, за який амортизується максимально 60% від вартості предмета лізингу. Це вартість визначається на дату укладення угоди.


Предмети договору в даному випадку аналогічні стандартному лізингу:

  • нерухомість або рухоме майно;
  • транспорт – легковий, вантажний, пасажирський, виробничий;
  • ОЗ (основні засоби підприємства);
  • самі підприємства;
  • електроніка, спецтехніка, устаткування;
  • споруди і знання як комерційного, так і некомерційного призначення.

Виникаючі у обох сторін такої угоди взаємини регулюються сьогодні законом ФЗ «Про фінансову оренду (лізинг)». Даний документ регулює схему передачі майна в користування, права і обов’язки сторін такої угоди.

Відповідно до закону, як лізингодавцем, так і одержувачем лізингу може бути приватна фізична або юридична особа. Умови фінансового лізингу прості: лізингодавець за позикові або власні кошти купує якесь майно, потім це майно (обладнання, авто або будівля) передається в оренду за договором з подальшою виплатою лізингоодержувачем платежів.

Лізингодавець укладає ще два договори: зі страховою компанією і з постачальником, останній і поставляє майно одержувачу.

Лізингова діяльність є інвестиційною, найчастіше послуги фінансового лізингу надають спеціальні компанії. Лізингова компанія може бути резидентом країни і нерезидентом, проте, якщо діяльність ведеться на території України, обов’язковий до дотримання вищезгаданий закон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?