Новини світу кредитування та банківських послуг.

Фінансовий ковенант – визначення і застосування

У наш час більшість жителів усього світу переходять на систему кредитування. Виявляється, для багатьох вона є зручною і перспективною. А що? Нарешті не потрібно збирати гроші роками або навіть десятиріччями. Можна купити вподобану річ прямо тут і прямо зараз. А якщо грошей не вистачає, оформити кредит. У Росії та Україні таких бажаючих багато, але не більше, ніж в Німеччині та Сполучених Штатах Америки. Як показує практика, жителі цих держав … живуть в кредит.

Щоб підстрахуватися від недобросовісних клієнтів, співробітники фінансових структур роблять ставки на певні банківські процеси, які в будь-який час можуть їх захистити від небажаних форс-мажорів. Сьогодні ми поговоримо про таке поняття, як фінансовий ковенант.
finansoviyВідомо, що це зобов’язання, позначене допомогою письмової комунікації, яка бере на себе позичальник, якщо хоче взяти в борг деякі засоби. У документах зазначаються всі правила оформлення кредиту, умови погашення відсотків і термін закриття кредиту. У разі не виконання правил, позначених у ковенантів, фінансова структура має право вимагати від позичальника борг у повному розмірі з урахуванням тих відсотків, які він не погасив.

Як випливає з юридичної практики, ковенанти бувають активними (коли всі дії відбуваються в тій послідовності, які вказані в угоді), пасивними (клієнт відмовився виконувати умови договору) і фінансовими.

Останній документ позначає фінансові можливості позичальника в той чи інший період. Свої значення встановлюють для: активів, які перебувають у заставі, рівня заборгованості, платоспроможності клієнта і, звичайно ж, рівня власного гаманця.

Ковенанти відіграють велику роль в житті всіх юридичних осіб. Хоча в деяких випадках його основні положення прийнятні і для фізичних осіб. Ось тільки в даній ситуації всі умови виплати боргів оформляють у кредитній угоді разом з розплатою за позичку. Окремий пакет документів не заводять. Позичальник повинен дотримуватися певних правил. Ось як вони виглядають:

– Щороку страхувати предмет застави;

– Вчасно робити внески;

– Збирати довідки про щомісячні доходи;

Основне завдання фінансових ковенантів – знижувати загальну суму зайнятих коштів. Цього можна добитися завдяки наданню співробітникам фінансових структур певних гарантій. Перш за все, мова йде про можливість розплати з боргами, якщо клієнт втрачає в якийсь час платоспроможність. Навіть у випадках з фінансовими перипетіями клієнт може вмовити кредитора дати йому кредит.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?