Новини світу кредитування та банківських послуг.

Фінансові злочини: викриття місяці

Протягом останнього місяця правоохоронними органами нашої країни були розкриті грандіозні злочини: зупинена діяльність кількох найбільших конвертаційних центрів, ліквідований наркобізнес, який розпочався з банківського кредиту, затриманий черговий спритник, який намагався красти гроші за допомогою спеціальних пристосувань для банкоматів.
Менше тижня тому, 8 жовтня, Департаментом по боротьбі з економічними злочинами була припинена діяльність одного з найбільших на сьогоднішній день підпільних конвертаційних центрів. В ході обшуку було вилучено готівки на суму понад 3,9 млн. Гривень (2,6 млн. Гривень і 105 тисяч доларів США). Загальний тіньовий обіг центру, на думку слідства, склав 3,6 млрд. гривень.
Обшук в офісних приміщеннях Київського відділення банку ПАТ «Аксіома» проводився за рішенням Печерського районного суду Києва в рамках розслідування кримінальної справи про зловживання службовими повноваженнями з боку співробітників банку.
У МВС повідомляють , що дана фінустанова здійснювала транзитні операції, конвертацію безготівкових коштів у готівку, незаконний обмін валютних цінностей через ряд фіктивних підприємств та фізичних осіб. В ході обшуку вилучено фінансово-господарські документи, жорсткі диски комп’ютерів, ноутбуки, печатки фіктивних підприємств і готівка. Разом з цим, в рамках кримінального провадження було затримано клієнти та керівники двох підприємств, що здійснюють незаконний обмін валюти.

clip_image001

Працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю Головного управління МВС України у Львівській області спільно з працівниками Управління внутрішньої безпеки Головного управління Міністерства доходів провели майже шістдесят санкціонованих обшуків в офісах, домоволодіннях і автотранспортних засобах зловмисників, завдяки чому припинили роботу конвертаційного центру, через який проводилось виведення коштів реального сектора економіки в тіньовий оборот.
Таким чином, було попереджено процес «перетікання» через рахунки підконтрольних суб’єктів підприємницької діяльності майже трьох мільярдів безготівкових гривень. Частина цих грошей була конвертована в грошову готівку. Також правоохоронці викрили близько десятка причетних до незаконної діяльності осіб – жителів Львівської та Харківської областей. Зловмисники отримували за свої послуги десяту частину від загальної суми перерахованих коштів.
Ще одне викриття початку жовтня – розкриття міжрегіональної злочинної групи, учасники якої спеціалізувались на крадіжці реквізитів платіжних карток громадян за допомогою скімерів з їх подальшим використанням у шахрайських цілях. Організатором злочинної групи був уродженець міста Харкова, який вже тривалий час проживав на території міста Києва. Останній, з метою вчинення злочину, організував двох громадян Республіки Білорусь і ще одного жителя міста Харкова.
Викрадену особисту інформацію власників банківських карт, організатор угруповання за допомогою спеціальних пристроїв "енкодерів" записував на магнітну стрічку, попередньо виготовлених дублікатів платіжних карт (так званого "білого пластику") і віддавав їх своїм спільникам, які в подальшому на території Львівської, Рівненської, Київської , Харківської областей та міста Києва знімали грошові кошти потерпілих.

clip_image002

В результаті обробки злочинних зв’язків шахраїв були обшукані два столичні підприємства, на яких було вилучено більше 3 тисяч дублікатів платіжних карт («білого пластику»), а також – спеціальні прилади для запису викраденої інформації на магнітні стрічки.
А от у Запоріжжі міліціонери затримали злочинця на гарячому. 39-річний зловмисник використовував техніку кеш-треппинга, тобто, встановлював накладки, блокуючі «шторку» пристрою, звідки в банкоматах з’являються купюри. У затриманого гастролера, який приїхав з іншого міста, вилучили обладнання для кеш-трепінга і вкрадені грошові кошти.
Махінаторам було оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 185 (Крадіжка) та ч.2 ст. 361 (Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, систем та комп’ютерних мереж) Кримінального кодексу України. Згідно з чинним законодавством зловмисника може очікувати покарання – до п’яти років позбавлення волі. Триває досудове розслідування.
А ось двоє сумчан додумались оформити позику в банку, з подальшим використанням її для придбання наркотиків, які потім запускали «в оборот», щоб, розплатитись за кредитом. Правоохоронці, які затримали винахідників, з’ясували, що придумана схема дозволяла не тільки погашати борг, а й вести багате життя: мати автомобіль, міняти квартири і не тільки. Зловмисники були не тільки постійними споживачами ін’єкційних наркотиків, а й були раніше судимі за неодноразові крадіжки та злочини в сфері незаконного обігу наркотиків.

clip_image003

Увагу правоохоронців вони залучили тим, що часто змінювали квартири, не маючи постійного заробітку, і, при цьому, завжди своєчасно погашали кредит у банку. В ході оперативно-розшукових заходів було виявлено, що на отримані в банку гроші сумські спритники цілком легально придбали в мережі роздрібної торгівлі інгредієнти для виготовлення особливо небезпечного наркотичного засобу – опію ацетильованого, зняли на дві доби квартиру-готель і прийнялись варити дурман-зілля.
Виготовлену «ширку» розфасували по новеньким шприцам і збули своїм наркозалежним знайомим, а виручені кошти пустили в оборот то тією ж схемою. Сьогодні 38 – і 34-річний затримані перебувають у слідчому ізоляторі тимчасового утримання, і їм загрожує від 5 до 5 років позбавлення волі.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?