Новини світу кредитування та банківських послуг.

Фінансова поразка Росії, борг України буде реструктуризовано.

Путін знову всіх переграв. Після довгих місяців погроз і вимог погашення боргу, категоричних заяв про те, що ніхто не піде на реструктуризацію, він раптом заявляє, що Росія готова піти на реструктуризацію 3-мільярдного випуску єврооблігацій. Здавалося б, що це було? І навіщо все це було?


Звичайно ж, Путін пішов на реструктуризацію не від хорошого життя. Він до останнього сподівався, що зможе заблокувати програму МВФ для України, визнавши борг офіційним. Але десь на самому верху було прийнято рішення поміняти правила МВФ і не допустити зриву програми. Що допоможе Україні зараз. А, з часом, ще багатьом країнам. Наприклад африканським, критично залежним від китайських кредитів. Так що Китай, звичайно, теж буде не задоволений таким прецедентом. Але поки вони не продавили реформи самого Фонду, їх невдоволення нічим не закінчиться. Путін заявив про реструктуризацію після того, як отримав з перших вуст підтвердження серйозності Фонду. І напевно образився.

Звичайно, всі ці місяці нас лякали ще й судами. Але це були чергові спроби взяти Україну «на понт». Адже Путін більше інших не хотів би йти в Лондонський суд. І йти туди особисто. Цей суд справедливий і навряд чи б пішов на політичне рішення пробачити борг України. Але саме тому, що він справедливий, йому б довелося розбиратися. Можливий зустрічний позов України про визнання цього боргу одіозним могло би привести до того, що самого Путіна викликали б до суду. Разом з януковичами і Сілуановим. Суд розкрив би все, від листування клерків ВТБ Банку з Мінфіном, до переговорів у таємній кімнаті в Сочі. І кому воно треба? Точно не Путіну. А значить, варіант суду – не варіант.

Путін досі зберігає хорошу міну при поганій грі. Адже умови, які він спустив з панського плеча, нереальні. Путін хоче отримати свої гроші, вірніше гроші російських пенсіонерів, які він так необдумано віддав Януковичу, протягом трьох років, з 2016 року по 2018 року. Ці умови не відповідають програмі МВФ. І не відповідають домовленостям з кредиторами. Всі інші випуски єврооблігацій були реструктуризовані з умовою, що ніхто не може отримати умов краще. Вибачте за каламбур. А запропоновані Путіним умови явно краще. Тут не треба бути великим фінансовим математиком.

Навіть МВФ назвав пропозицію Росії хорошим кроком. Саме кроком. Після якого потрібно ще зробити багато важливих кроків. Поки сторони не прийдуть до компромісу. У цій «багатоходовочці». Звичайно, від списання частини боргу, судячи з усього, доведеться відмовитися. Але для отримання умов не кращих треба буде просто продовжити термін обігу і зробити купон менше, ніж той, що отримали кредитори. Звичайно, робити їх вже буде не сам цар, а його недбайлива обслуга. Яка і змушена буде піти на поступки, які не міг бути дозволити собі Путін. Хоча він і так вже зробив головне. Перейшов від заперечення до торгівлі.

Чому Путін завжди робить несподівані кроки? Чому його не можна передбачити? Тому що його кроки нерозумні, нераціональні. Адже раціональні, розумні, кроки, можна прорахувати. Але не можна відстежити хаос.

Так що нехай грає далі. А ми реструктуруємо єврооблігації і зможемо вже на наступний рік повернутися на ринок. Без зайвих дефолтів, судових рішень і інших неприємностей. Звичайно, не платити взагалі було б приємніше. Але іноді краще відмовити собі в задоволенні сьогодні заради безлічі задоволень в майбутньому.

Джерело:
Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?