Новини світу кредитування та банківських послуг.

Факторинг: договір факторингу і види факторингу

Своєчасне фінансування можна назвати одним із запорук успішного ведення бізнесу. До числа фінансових послуг подібного роду відносять не тільки банківське кредитування, але також і факторинг, який в Україні сьогодні тільки розвивається.

clip_image002

Поняття та основні переваги факторингу

Факторинг в чомусь схожий на лізинг , оскільки є такою ж складною і полі функціональною за сферами застосування послугою. Під цим поняттям розуміють цілий комплекс фінансових послуг, що передбачають передачу, або переуступку права вимоги фінансових коштів. Учасниками операції факторингу є постачальник товару або кредитор, покупець товару (дебітор), а також банк або спеціалізована факторингова компанія, називаємі чинниками. Кредитування постачальників в даному випадку проводиться шляхом викупу дебіторської заборгованості підприємства.

Для укладання договору на факторингове обслуговування потенційному клієнтові необхідно надати фінансовій організації-фактору всю необхідну документацію, за результатами якої можна провести аналіз ризиків. Найчастіше в цій ролі виступає фінансова звітність (за кілька останніх звітних періодів), розшифровки карт дебіторів, договору купівлі-продажу, реєстраційні та установчі документи компанії, оборотно-сальдові відомості по рахунках та інші.

Якщо провести порівняння зі звичайним банківським кредитом, то стануть зрозумілими основні переваги факторингу. Компанія-клієнт, яка уклала договір з банком або компанією-фактором на факторингове обслуговування, має можливість ефективно займатися веденням свого бізнесу, не відволікаючись при цьому на вирішення фінансових питань і проблем. Подібний вид фінансування дає організації можливість активного зростання, збільшення капіталу та поповнення оборотних коштів компанії в набагато більших обсягах, ніж у випадку звичайного бізнес-кредитування.

Постачальникам факторинг надає можливість максимально простого і швидкого отримання необхідного фінансування з мінімальним пакетом документації (крім того, в даному випадку не потрібно забезпечення – факторингове обслуговування проводиться без застави та залучення поручителів, оскільки в даному випадку забезпеченням виступає сама дебіторська заборгованість).

Досить привабливими тут будуть також процентні ставки і терміни факторингу. Що стосується дебіторів, то їм цей вид фінансування в першу чергу дає унікальну можливість значного розширення клієнтської бази.

Види факторингу

На даний момент існує кілька основних видів послуги, що здійснюються банками та іншими організаціями. Найчастіше самим цим терміном позначають так званий факторинг дебіторської заборгованості, тобто передачу агентських функцій з управління дебіторською заборгованістю організації чи підприємства третій стороні.

Факторинг з регресом – особливий вид фінансування, який проводиться на наступних умовах: компанія-постачальник зобов’язується повернути надані грошові кошти банку або компанії-фактору в тому випадку, якщо організація-дебітор не виконала повністю і в строк обумовлені в договорі фінансові зобов’язання по платежах. Сюди входить як оплата поставки товарів, так і відсоток, що виплачуються факторинговій компанії у вигляді винагороди. Клієнт буде зобов’язаний у цьому випадку відшкодувати обслуговуючій компанії всі збитки.

Безрегрессний факторинг має іншу схему: в тому випадку, якщо боржник не виконує прописані в договорі фінансові зобов’язання і стягнути борг неможливо, збитки несе фактор, правда, в межах суми наданого їм клієнту фінансування (тобто, в цьому випадку всі ризики неплатежів компанія-фактор повністю бере на себе). Цілком природно, що вартість факторингового обслуговування без регресу буде набагато вище.

Міжнародний або зовнішній факторинг – ще один поширений вид фінансування, при якому постачальник і його дебітор, тобто, продавець і покупець є резидентами різних держав. Така послуга часто надається факторами в рамках дії зовнішньоекономічних контрактів з активними поставками і великим товарообігом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?