Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЕвроМайдан: наслідки для банківської системи

Боротьба політичних сил триває. Нацбанк запевняє, що курс гривні залишатиметься стабільним. Не дивлячись на це, прибутковість єврооблігацій падає, курс гривні змінюється не в кращий бік, а вкладники, боячись депозитного мораторію, починають забирати свої вклади з банків.

Курс гривні

22 листопада, коли все тільки починалося, українські банки продавали долари США за 8,22 грн. Сьогодні курс гривні по відношенню до долара помітно впав. Середній показник по ринку становить 8,259-8,26 грн. / Дол. Деякі банки страхують себе сильніше. Так, наприклад, в Енергобанку курс досяг позначки 8,45 грн. / дол. І це при тому, що ще 22 листопада фінансова політика установи нічим не відрізнялася від інших: долар продавали за 8,228 грн.
Таким чином, за 2 тижні гривня просіла майже на 4 копійки. Якщо Нацбанк не буде утримувати курс, до кінця року гривня може девальвувати і до 8,6-8,8 грн. / Дол. А адже згадаємо, прогноз HSBS на останній квартал 2013 року становив 8,6 грн. / Дол., а Standart & Poors передбачали 9 грн. / дол. в кінці року.

Депозитний мораторій

Українці ще не забули про те, як під час Помаранчевої революції НБУ, намагаючись стабілізувати ситуацію в країні, ввів мораторій на зняття термінових вкладів, прийнявши постанову № 576 «Про тимчасові заходи щодо діяльності банку». Тоді, в період з листопада 2004-го по січень 2005-го року, громадяни не могли достроково зняти гроші з довгострокових вкладів, а на валютні операції банків були введені обмеження. Поки НБУ не коментує можливість введення депозитного мораторію, але українці вже знімають свої гроші, і нешуточно панікують, коли у відділенні не можуть закрити їх вклади.

Єврооблігації

Водночас доларові єврооблігації України втратили більше двох пунктів і досягли двомісячного мінімуму. Ці облігації були випущені для погашення зовнішнього боргу. Їх прибутковість складає 7,5-8%. Разом з тим, вперше за останні два місяці вартість страхування боргу України досягла максимальної позначки.

Фейкові новини і паніка

Події ЕвроМайдана супроводжуються неправдивими новинами, які породжують паніку. Ми вже бачили картинки танків, які звозять до столиці, читали про Постанову № 6565 про обмеження обігових коштів. Але, врешті-решт, вся ця інформація виявилася спростованою.
Так що ж буде з гривнею, з нашими вкладами, банківською системою після ЕвроМайдана? Головною причиною негативного сценарію розвитку подій може стати паніка. Паніка вкладників, які захочуть достроково розірвати депозитні договори з банком, паніка власників поточних рахунків, які захочуть зняти всі свої гроші з карток і обміняти їх на долари, паніка іноземних інвесторів, які можуть почати продавати наші бонди …
Паніка здатна зменшити довіру до національної валюти України та похитнути нашу банківську систему.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?