Новини світу кредитування та банківських послуг.

Євробанк виводять з ринку, ще один несплатопроміжний.

Євробанк лихоманить. Не минуло й місяця як НБУ вивів з ринку Фідобанк Олександра Адарича. Зараз проблеми – у другого банку цього підприємця.

Операції за платіжними картками Євробанку заблоковані з 15 числа. Вранці 16 числа проблеми з картами продовжилися. Оператор колл-центру пояснив проблеми технічним збоєм. Банк практично не здійснював ніяких операцій, не працювали навіть каси. О 15.20 в колл-центрі версію трохи удосконалили. Мовляв, банк модернізує програмне забезпечення. Отримати більш офіційні коментарі не вийшло. Прес-служба банку на електронну пошту не відповідає, в телефоні – довгі гудки. У приймальні – теж.


Перші негативні відгуки про проблеми в Євробанку з’явилися ще на початку червня. Користувачі почали скаржитися, що банк затримує відправку платіжних карток в регіони. Клієнтам аж до середини червня не висилали карти, оформлені в 20-х числах травня, хоча і в договорах були вказані їх номери.

У Євробанку затримку пояснювали великою кількістю документів, які банку довелося обробляти після банкрутства Фідобанк , коли багато депозитів були оперативно перекинуті на баланс Євробанку. 

Цьому передувала історія з казахськими інвесторами, які хочуть купити обидва банки Адарича. Спочатку Фідобанк заявив, що якийсь казахстанський бізнесмен Канат Арбіев  хоче інвестувати в об’єднану фінустанову на базі Євробанку і Фідобанку $ 20 млн. Ця людина пов’язаний з родиною президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва. 18 травня Національний банк погодив придбання Болатом Назабраевим (рідний брат президента) 50% акцій Євробанку, пізніше своє добро дав і Антимонопольний комітет. Ці 50% – частина в Євробанку Олександра Адарича. Друга половина належить Вадиму Пушкарьову. Він теж збирався її продати.

Але ні того, ні іншого не сталося. 17 травня Фідобанк повідомив регулятору, що потенційний інвестор відмовився брати участь в його докапіталізації. Через три дні після цього в Фідобанк увійшла тимчасова адміністрація.

В результаті казахських грошей не дочекався і Євробанк. Джерело в банку розповіло, що в фінустанову вже приїхали представники від НБУ та Фонду гарантування вкладів. Активних дій вони поки не роблять, рішення по Євробанку регулятор ще не прийняв.

Станом на кінець першого кварталу цього року кошти клієнтів (за вирахуванням коштів банків) на балансі Євробанку становили 1,459 млрд. гривень. Масштаби Фідобанку були значно більшими – за даними НБУ, тільки фізособам, які підпадають під компенсації Фонду гарантування, потрібно виплатити клієнтам Фідо 1,8 млрд гривень.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?