Новини світу кредитування та банківських послуг.

Євро: курс на зниження

З початку року курс євро виріс майже на 45%. Така курсова динаміка – не дуже то тішить любителів помандрувати Європою. Якими факторами обумовлене зростання курсу євро, і чи є надія на його швидке зниження.
Офіційний курс гривні до євро в нашій країні визначається НБУ на основі офіційного курсу гривні до долара США і щоденного фіксингу Європейського центрального банку, тобто за крос – курсом долара до євро.
Таким чином, курс гривні до євро носить підлеглий характер і залежить виключно від тенденцій міжнародного валютного ринку і офіційного курсу гривні до долара. Підвищення курсу євро на міжнародному ринку призводить до його подорожчання в Україні (при незмінному курсі гривні до долара) і навпаки.
Курс на українському міжбанківському та готівковому ринках формуються за тим же принципом. Певною відмінністю є лише той факт, що, як правило, курс гривні до євро на готівковому ринку має великі відхилення в порівнянні з офіційним курсом, ніж у долара. Це пов’язано з тим, що євро має менший попит у населення як засіб заощадження, а отже кількість і сума угод з ним істотно менше ніж з доларом.
Наприклад, у структурі валютних вкладів населення на частку доларових вкладів припадає 82%, а на частку вкладів у євро – всього 17%, тобто в 5 разів менше.
Подібна пропорція між доларом і євро в Україні спостерігається і по інших напрямках використання іноземної валюти .
Важливий вплив на курс євро має і політична ситуація в країні і ефективність подальшої взаємодії з МВФ.
Валютні пари євро-гривня і долар-гривня зміцнюються через зниження української національної валюти. В даний момент фактори визначають значення курсу гривні практично повністю змістились в політичну площину. Ефективність подальшої взаємодії з МВФ і, як наслідок, передбачуваність курсу гривні залежить від розвитку ситуації на південному сході.
– При цьому європейська валюта в короткостроковій і довгостроковій перспективі може знижуватись проти долара. Подібний прогноз пов’язаний із заявами глави ЄЦБ, який неодноразово зазначав, що зростання євро уповільнює темпи відновлення європейської економіки і суперечить політиці Центробанку. Інфляція в зоні євро перебуває на позначці в 0.7% при цільовому рівні в 2%. У разі продовження зміцнення курсу євро Центробанк може ввести екстраординарні заходи стимулювання економіки, які є аналогом програми в США.

clip_image001

Що ж чекає курс євро в короткостроковій і довгостроковій перспективі? Аналітики прогнозують коливання курсу в невеликому коридорі в короткостроковій перспективі і можливе зниження в довгостроковій.
Минулого тижня євро впритул наблизився до рівня 1,40 долара за 1 євро, однак не зміг подолати цей рубіж і помітно скоректувався (до 1,375). У короткостроковій перспективі (1-3 місяці) прогнозується його коливання в досить вузькому коридорі 1,37-1,39 долара за євро.
У довгостроковій перспективі (до 1 року) курс євро залежить від змін у грошово-кредитній політиці Європейського центрального банку з одного боку і Федеральної резервної системи США з іншого. Найбільш імовірним сценарієм є подальше ослаблення політики ЄЦБ і більш жорстка політика ФРС, що в сукупності може привести до зниження курсу до рівня 1,29-1,32 долара за 1 євро в 12 – місячній перспективі.
У разі продовження вербальних інтервенцій ЄЦБ про можливе введення програми стимулювання економіки, пара EUR/USD може знизитися до позначки в 1.31 – 1.33 протягом 3-6 місяців. Таким чином, якщо долар продовжить торгувати в діапазоні 11 – 12 грн., Євро може подешевшати до 14.5 – 15.5 грн.
Отже, до кінця року любителі подорожей Європою мають всі шанси не тільки отримати спрощений візовий режим, а й дочекатися зниження курсу валюти Євросоюзу.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?