Новини світу кредитування та банківських послуг.

Євро і долар – чи варто вкладати в них свої заощадження?

В умовах кризи, зведення про зміну курсу валют розбурхують розуми вкладників. Рубль дешевшає, євро зміцнюється, долар намагається втримати свої позиції. У якій валюті краще тримати свої заощадження? Чи варто переводити свої вклади в іншу валюту чи ні?

Аналітики сходяться на думці, що на даний момент, вклади у валюті прибутковіше вкладів в рублі, однак ніхто з них не береться прогнозувати розвиток ситуації на перспективу.

З одного боку, рубаю загрожує девальвація, на відміну від іноземної валюти, яка дорожчає по курсу і, крім того, дає відсоток. Наприклад, долар став «важче» на 40% з початку 2008 року.

euro_dollar-300x210З іншого боку, банки регулюють за своїм розсудом відсоткові ставки за вкладами. Таким чином, відсотки за вкладами в рублях найвищі, а відсотки за валютними вкладами банки знижують. Якщо уважно порівняти прибутковість вкладів у рублях та валюті, то можна з’ясувати, що їх прибутковість, у зв’язку з умовами, які виставляють банки, майже зрівнюється. У цій ситуації, фахівці радять, завести два паралельних вкладу – і в рублі і в валюті, за умови, що ви будете витрачати гроші на території Росії і купувати в основному товари вітчизняного виробництва.

Ситуація з курсом валют постійно тримає в напрузі, як фахівців, так і громадян, тому що Міністерство фінансів і Центробанк, роблять суперечливі заяви з приводу курсу долара. За заявами одних, курс долара утримуватиметься на позначці 36 рублів, інші ж кажуть, що ця цифра буде іншою – 41 рубль. Хтось пророкує стабільність курсу, хтось заявляє про гнучкість і постійному коливанні курсу. Одним словом, у такій ситуації, складно передбачити наперед прибутковість і безпеку вкладів.

Що стосується долара, то поки що йому девальвація не загрожує. Однак більшість фахівців настійно рекомендують робити внесок бівалютного – долар / євро.

На даний момент зрозуміло одне, що якщо ви вирішили вкласти свої гроші, то внесок не повинен бути короткостроковим, так як особливого виграшу ви не відчуєте, а також надто довгостроковим, так як в цьому випадку, великі фінансові ризики, адже криза – явище світове та невідомо як він буде себе вести далі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?