Новини світу кредитування та банківських послуг.

Експрес кредити

Останнім часом практично всі банки, що працюють з фізичними особами, пропонують так звані експрес-кредити готівкою. Розберемося, що це за кредит, хто може його отримати, за якими документами і на яких умовах.

Особливості експрес-грошей
Свою назву експрес-кредит отримав, як легко здогадатися, завдяки оперативному прийняттю банком рішення про надання позичальнику грошей. Однак точне обчислення цієї оперативності залежить не тільки від банку, але і від того, яку категорію встиг «напрацювати» собі позичальник (скажімо, зарплатним клієнту експрес-кредит дадуть швидше і охочіше, ніж незнайомцю та ще й який попросив у борг пристойну суму). У більшості випадків термін прийняття рішення коливається в діапазоні від чверті години (стільки часу потрібно банку при наданні кредиту на покупку недорогих споживчих товарів у магазині) до одного робочого дня.
Цілком логічно, що за швидкість і ризик доводиться доплачувати. Тому кредит без довідок готівкою обійдеться дорожче звичайного споживчого позики. При цьому процентна ставка по експрес-кредиту залежить від декількох параметрів:
– Як уже було сказано, категорії позичальника (пенсіонерам, зарплатними клієнтам і позичальникам з «хорошою» кредитною історією, позика обійдеться дешевше);
– Наявності / відсутності забезпечення (застави або поручителя);
– Пакета документів (чим він повніше, тим швидше банк прийме рішення і тим більше грошей дасть в борг);
– Цілі (якщо позика цільова) – наприклад, кредит на освіту отримати без підтвердження доходу не вийде;
– Терміну кредиту (як правило, від 1 місяця до 3 років);
– Суми, на яку розраховує клієнт.
Перелік можна продовжувати – як правило, кожен банк вибирає свою політику «відсіювання» претендентів на швидку і об’ємну за сумою позику.
Що стосується ставок, то вони, як правило, коливаються в діапазоні від відносно лояльних до неймовірних (зразковими кордонами в даному випадку можна вважати 50-80%).
Суми, які різні банки готові надати по «швидкому» кредиту, також різняться, проте верхню планку позначити все-таки можна – в більшості випадку це поріг в тис 100-150. Однак розраховувати на подібну щедрість реально можна не всім, а тільки тим самим згаданим вище «пільговим» категоріям позичальників – наприклад, зарплатними клієнтам з високим платнею або позичальникам, що благополучно розплатилися за іншими Vlozhenie_v_akcii_kompanij_SShA_dohodnee_drugih_aktivov_vpervye_za_17_letоформленим в цьому ж банку кредитами на пристойну суму (наприклад, за позикою на покупку авто).
Інші позичальники, швидше за все, отримають максимум 50 тис. грн. без поручителя або 100 тис. – з поручителем.

Де взяти, на що витратити?
Якими бувають "швидкі" кредити і як їх зазвичай оформляють?
По-перше, це традиційний нецільові або цільової експрес-позики (споживчий) на купівлю товарів, оплату послуг (ремонт квартири, турпоїздка), освіту, лікування і т.п.
По-друге, деякі банки видають експрес-автокредити (зрозуміло, ставка по них вище, ніж по стандартному автокредиту в тому ж банку).
По-третє, крім традиційного оформлення у відділенні, деякі банки пропонують подати заявку на експрес-кредит за паспортом через інтернет-сайт, завдяки чому скорочується час на оформлення та перевірку даних позичальника, але також знижується і можливий до отримання максимум коштів.
По-четверте, багато банків пропонують оформити «швидку» пластикову карту – це вже не кредит готівкою, а кредитка миттєвого оформлення. Такі карти часто пропонуються учасникам зарплатних проектів, а також власникам інших дебетових «пластикових гаманців». Варіант хороший в тому випадку, якщо ви готові придбати щось за безготівковим розрахунком і повернути гроші, взяті у банку, максимально оперативно: по карті надається грейс-період (найчастіше – 50 днів), протягом якого відсотки по позиці не нараховуються.

Щоб не відмовили
Взяти кредит без зайвих паперів і зволікань можна, виконавши певну кількість умов. Головне, що потрібно:
– Бути громадянином України;
– Бути не молодше 21 року (в окремих випадках – 18 років) і не старше 60 років (рідше – 65);
– Надати паспорт і заповнити анкету-заяву на видачу кредиту (у відділенні банку або на його сайті). Якщо сума кредиту невелика, деякі банки дають можливість замінити паспорт водійськими правами, загранпаспортом і т.п. особистим документом;
– Запит на суму, яку ви, з точки зору банку, однозначно зможете повернути.

Плюси і мінуси
Як і будь-який кредитний продукт, експрес-позика має позитивні і негативні сторони. До плюсів віднесемо:
– Зручну можливість отримати гроші на покупку практично одночасно з моментом прийняття рішення про здійснення такої покупки;
– Мінімум документів («швидкий» кредит видається за двома документами – в класичному варіанті це паспорт + анкета-заява або паспорт + довідка про дохід);
– Мінімальні витрати часу на оформлення.
Тим не менш, варто пам’ятати і про мінуси:
– Відсотки по «швидкому» кредиту вище (часом значно), ніж за звичайним;
– Сума експрес-позики нижче, ніж по звичайному кредиту;
– Де-факто банк може відмовити в грошах позичальникові у віці до 25 і старше 50 років (або зажадати забезпечення).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?