Новини світу кредитування та банківських послуг.

Економія Нацбанку і менші комісії

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Земельний банк ліквідують

Що отримав восени 2013 року банківську ліцензію Держзембанк так і не запрацював. Таким чином Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення про ліквідацію установи. Про це заявив міністр Кабінету міністрів Остап Семерак.
Земельний банк був створений минулою владою і, як передбачалося, повинен був видавати кредити аграріям під заставу землі і розпоряджатися державними земельними ділянками. Але, як заявив на початку квітня глава Нацбанку Степан Кубів, у фінустанові нічого не зробили, крім того, що влаштували на роботу близько 70 співробітників.

clip_image001

ПриватБанк обіцяє 50 тисяч гривень за паліїв

«ПриватБанк» має намір виплатити 50 тис. грн. винагороди за інформацію для затримання злочинців, які вчинили підпали та інші акти вандалізму щодо банкоматів фінансової установи в ряді міст Донецької області. Служба безпеки банку зафіксувала кілька спроб підпалів і руйнування банкоматів банку представниками збройних проросійських угруповань.

Нацбанк заощадить 700 млн.грн.

Регулятор прийняв жорсткі заходи для економії коштів шляхом скорочення адміністративно-господарських та інвестиційних витрат. У результаті таких заходів у поточному році Нацбанк повинен заощадити близько 700 млн. грн., Повідомляється на сайті регулятора з посиланням на главу НБУ Степана Кубіва. Зокрема, за рахунок перегляду інвестиційних програм НБУ по всіх напрямках діяльності, у тому числі з розвитку платіжної та інформаційної систем і створенню матеріальної бази для виготовлення грошей, загальний обсяг інвестицій в 2014 році знижено на 13%, або більш ніж на 225 млн. грн .
Також правлінням Нацбанку було прийнято рішення припинити в 2014 році проектні та будівельні роботи по соціальній інфраструктурі з урахуванням вимог законодавства з 9 об’єктам, що забезпечить скорочення капвкладень на 45% – до 90 млн. грн.

clip_image002
Знижено комісія за реалізацію заставного майна

Міністерство юстиції знизило розмір винагороди, що виплачується банками організатору аукціону за послуги з реалізації заставного майна, до 6% від суми реалізації майна з 15%, передбачених раніше. Про це повідомила прес-служба Незалежної асоціації банків України. Згідно з повідомленням, Мін’юст наказом від 24 квітня 2014 № 681/5 затвердив зміни до Порядку реалізації арештованого майна.
Витрати, пов’язані з організацією та проведенням реалізації майна, не повинні перевищувати 5% від вартості арештованого майна з відповідним їх підтвердженням.

Облігації на 1,6 млрд. грн.

Міністерство фінансів України від 29 квітня розмістило трирічні облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) на суму 1 млрд. 617 млн. 264 грн. Про це повідомила прес-служба міністерства. Облігації розміщені під 15% річних з терміном обігу 1065 днів. Облігації повинні бути погашені до 29 березня 2017 шістьма платежами. Крім того, Мінфін розмістив короткострокові ОВДП на 19 млн. 515 тис. 800 грн. під 9,95% з терміном обігу 91 день.

Україна отримає 365 млн. євро

Європейська комісія, в рамках надання фінансової та консультаційної допомоги Україні на шляху проведення політичних і економічних реформ, має намір виділити нашій країні спеціальний пакет фінансової допомоги в обсязі 365 млн. євро, які будуть спрямовані на боротьбу з корупцією, конституційну реформу, реформу виборчого законодавства і судову реформу. Про це йдеться в повідомленні ЄК, розміщеному на веб-сайті організації.
«У відповідь на мобілізацію допомоги у сфері стабілізації та розвитку України Європейська комісія сьогодні прийняла рішення надати спеціальний пакет обсягом 365 млн. євро. Цей пакет дозволить країні прискорити розвиток громадянського суспільства, а також проведення демократичних реформ, включаючи соціально-економічні перетворення», – йдеться в повідомленні.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?