Новини світу кредитування та банківських послуг.

Економіка в руках українців: поради громадянам.

Стикаючись з труднощами в житті, ми шукаємо рішення в досвіді минулого. За останні роки банківська система, як і економіка країни в цілому, неодноразово опинялась у вкрай складній ситуації. Безумовно, на те були об’єктивні причини, однак низки негативних наслідків ми могли б уникнути, якби дотримувалися певних правил і принципів. Сьогодні як ніколи доречно згадати про них.

Почнемо з фактів: вклади населення є основним джерелом забезпечення ресурсами банків, які, у свою чергу, забезпечують ресурсами економіку, чим створюють умови для її зростання. Збереження цього ланцюжка є сьогодні життєво важливим.

Розуміючи це, кожен користувач фінансових послуг може зробити свій внесок у стабілізацію економіки і підтримку її «кровоносної системи», якою є банківська система. Для цього важливо дотримуватися таких принципів:

  1. Не піддавайтеся паніці. Досить часто інформація про проблеми в роботі банківських установ є непідтвердженою та служить провокаційним цілям невеликого кола зацікавлених осіб.
  2. Ситуація «банк не видає або не вертає кошти», про яку час від часу повідомляють на інтернет-форумах, часто має цілком зрозумілі kredit_220114_3_400x243.jpg.aspxй адекватні причини. Ймовірно, в стандартних умовах ви навіть не звернули б увагу на подібні випадки. Наприклад:
    • Перша ситуація: відсутній готівку в банкоматах. Пояснення: готівка видається тільки в межах наявності запитаної суми саме в цьому банкоматі, а не в цілому в банку. Поповнення банкоматів готівкою відбувається за певними правилами і вимагає часу.
    • Друга ситуація: не повертають депозити. Пояснення: банку необхідно забезпечити наявність відповідної суми готівки в касі. Тому для уникнення непорозумінь і неприємних ситуацій, ми рекомендуємо вкладникам попереджати банк завчасно про вилучення свого депозиту (особливо якщо це відбувається достроково або якщо депозит в іноземній валюті). Якщо одночасно отримати свій вклад побажають кілька десятків вкладників – сума буде досить великою і в касі її може просто не буде.
  3. Вимагайте дострокового повернення своїх депозитів тільки в крайньому випадку. Так ви не лише збережете свій дохід у вигляді відсотків, але і зробите внесок у стабілізацію ситуації. Слід пам’ятати, що Національний Банк України постійно здійснює моніторинг банківської системи, всі банки діють в межах встановлених нормативів ліквідності, а вклади додатково гарантуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.
  4. Не відмовляйтеся від роботи з банком. В умовах, коли клієнти найбільш схильні сумніватися в стабільності ситуації, банки пропонують широкий ряд продуктів, здатних задовольнити найвимогливіших і недовірливих клієнтів: це короткі депозитні пропозиції (з терміном розміщення коштів на один місяць або навіть на кілька тижнів / днів) і депозити з вільним зняттям коштів (вклади до запитання). Тому ми радимо вивчати різні варіанти і вибирати для себе найбільш привабливі, пам’ятаючи при цьому, що зберігати кошти на депозитному рахунку завжди вигідніше, ніж тримати їх «під матрацом».
  5. Диверсифікуйте свій депозитний портфель для збереження заощаджень від можливих валютних коливань. При цьому, в разі зберігання більшої частини коштів у національній валюті клієнт може розраховувати на те, що високий відсоток за вкладом покриє рівень втрати вартості грошей (девальвації).

Спокій і аналіз ситуації вже довели свою ефективність. Тому давайте змінюватися на краще і пам’ятати, що все залежить саме від нас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?