Новини світу кредитування та банківських послуг.

Економічна криза в Білорусі: причини і наслідки

Говорячи про причини кризи в Білорусії, можна сказати, що шукати їх потрібно не тільки у світовій кризі, який зачепив своїм шлейфом багато країн, але і в самій державній системі Білорусії. Ні для кого не секрет, що як і за часів СРСР, так і зараз, економіка країни залишається планової і регулюється адміністративно-командними методами.

Не дивлячись на те, що чиновники заявляли, що криза в Білорусію не прийде, він таки вибухнув, причому прийшов з тилу. Справа в тому, що країна дуже залежить від своєї сусідки – Росії, тому економіка Білорусії дуже чутлива до змін в економіці Росії. Однак завдяки тому, що фондовий ринок в Білорусії не розвинений, то кризова ситуація в країні була трохи пом’якшена.

krizis_v_belorussii-300x200Чи були в Білорусії передумови кризи? Очевидно – так. Досить перелічити проблеми, що існують у державі.

1. Недолік в золотовалютному резерві Білорусії. Ця проблема виникла, коли Національний банк, був змушений використовувати резерв для підтримки стабільності білоруського рубля, в той час як населення активно скуповувало валюту.

2. Експорт. Проблема була і існує, в результаті того, що продукція білоруського виробника не конкурентоспроможна на ринку. Деякі заводи-гіганти, наприклад МАЗ, переходять на скорочення робочого тижня і продовжують відпустки співробітникам, змушуючи їх брати за свій рахунок.

3. Імпорт. У цій сфері склалася не менш плачевна ситуація, ніж з експортом. Не зрозуміла політика держави, яка намагається всіляко ущемити імпортерів, не даючи на ринок увійти іноземних інвестицій та контролюючи ініціативні проекти.

4. Недовіра до банків. Майже повна відсутність кредитування, як і зовнішнього, так і внутрішнього, підвищення процентних ставок, призвело до дестабілізації фінансової системи Білорусії.

5. Різке подорожчання енергоресурсів та зняття пільг в цьому секторі.
Таким чином, внутрішніх передумов для виникнення кризи в Білорусії, було достатньо. Однак, керівництво країни, з екранів телевізорів, активно заявляє, що кризи немає в Білорусії, він навколо неї. У свою чергу опозиція закликає керівництво країни, взятися за лібералізацію економіки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?