Новини світу кредитування та банківських послуг.

Дизайн гривні та неустойки банків

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Мінфін перерахував армії 7,6 млрд. грн.

Міністерство фінансів за станом на 11 липня перерахувало на фінансування армії з резервного фонду державного бюджету 7,616 млрд. грн., Що становить 100% від планового показника за березень-липень. Про це повідомляється на сайті міністерства. З даної суми на грошове забезпечення військовослужбовців направляється 1,246 млрд. грн., На забезпечення харчуванням – 180,6 млн. грн., Забезпечення предметами індивідуального захисту – 399,7 млн. грн., Закупівлю паливно-мастильних матеріалів та обслуговування техніки – 1739000000 . грн., закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння – 3,924 млрд. грн., проведення навчальних зборів, закупівлю медикаментів та медичного обладнання – 83,6 млн. грн., виплату одноразової допомоги сім’ям загиблих – 40 млн. грн.
Водночас, за даними Мінфіну, станом на 11 липня загальний обсяг використаних коштів склав 2,179 млрд. грн.

clip_image001

Втрати російських банків в Україні

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s Ratings Services оцінило відтік депозитів фізичних осіб з українських банків у січні-травні 2014 року в 20%, уточнюючи при цьому, що банки з російським капіталом втратили більше 50% депозитів. Агентство відзначає, що ситуація у фінансовому секторі продовжує залишатися нестійкою і навряд чи повністю стабілізується, беручи до уваги політичну ситуацію в країні.
«Темпи вилучення депозитів знизилися в центральних і західних областях України, але зросли на сході країни. На кінець травня відтік депозитів з банківської системи перевищив 20% роздрібних депозитів. Російські банки втратили більше 50% депозитів », – повідомляє агентство.

Неустойки банків Фонд не відшкодує

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не буде відшкодовувати вкладникам штрафи банків за простроченими вкладами в проблемних банках. Про це повідомив заступник директора-розпорядника фонду Андрій Оленчик. Як стало відомо раніше, 2 липня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо відповідальності банку за порушення умов договору за банківським вкладом (№ 2202).
Відповідно до запропонованого проекту, банк, що не повертає вклад на вимогу вкладників, зобов’язаний виплачувати неустойку в розмірі 1% від суми вкладу за кожен день прострочення. Андрій Оленчик підкреслив, що законом визначено те, що фонд гарантування відшкодовує тіло депозиту і відсотки, нараховані на дату введення тимчасової адміністрації. Відсотки, нараховані після цієї дати, а також інші вимоги, вкладник може заявити як кредитор четвертої черги.

clip_image002

Дизайн гривні змінювати не будуть

Минулого тижня на сайті компанії «Геральдична палата України» з’явились ескізи за проектом заміни купюр номіналом 5, 10, 20, 50, 100 і 200 гривень. Але, в той же час, в Нацбанку України заявили, що найближчим часом міняти дизайн національної грошової одиниці регулятор не планує.

Експорт перевищив імпорт на 525 млн. доларів

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами України за підсумками січня-травня 2014 склало 524,5 млн. дол., у той час як за аналогічний період 2013 баланс зовнішньої торгівлі товарами було зведено з дефіцитом у 3,372 млрд. дол. Про це повідомляється на сайті Державної служби статистики України.
За інформацією Держстату, за перші 5 місяців 2014 року по порівнянні з аналогічним періодом минулого року експорт товарів з України знизився на 5,1% – до 24,198 млрд. дол, імпорт – на 18%, до 23,673 млрд. дол
Коефіцієнт покриття експортом імпорту в січні-травні 2014 склав 1,02 (у січні-травні 2013 р. – 0,88). За підсумками травня в порівнянні з попереднім місяцем кількість країн – партнерів України по зовнішньоторговельних операціях виросла на 3 країни, до 204 країн.

clip_image003

Допомога від Держави

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб буде отримувати безповоротну і безвідсоткову фінансову допомогу держави при неплатоспроможності або при виведенні з ринку банків з часткою зобов’язань перед вкладниками і кредиторами більше 2% у банківській системі. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України № 251 про порядок надання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб кредиту або внеску держави на безповоротній основі, оприлюдненому на сайті уряду.
Згідно з документом, окрім кредиту, фонд гарантування може отримувати безповоротні і безвідсоткові внески держави.

Облікова ставка на рівні 12,5%

Національний банк України з 17 липня підвищив облікову ставку на 3 п.п. – до 12,5%. «Правління Національного банку України прийняло постанову від 15 липня 2014 № 417" Про регулювання грошово-кредитного ринку ", якою, зокрема, передбачено встановити з 17 липня 2014 облікову ставку в розмірі 12,5%», – повідомила прес-служба регулятора. Нагадаємо, що останній раз Нацбанк переглядав рівень облікової ставки у квітні цього року, підвищивши її рівень з 15 квітня на 3 п.п. – До 9,5%.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?