Новини світу кредитування та банківських послуг.

Дитячі депозити, умови, відстоки.

Сьогодні на ринку України дитячі вклади представляють більше 10 банків. Цей продукт представлений не настільки широко серед фінустанов, тому що його популярність серед населення не настільки велика. Причин на те кілька: по-перше, процентна ставка по даному депозиту нижче, ніж ставка по «класичним депозитам». По-друге, є законодавчі тонкощі при достроковому розірванні вкладу, які відлякують вкладників.

Дитячий вклад» має на увазі накопичення коштів на дитину до певного віку. У нинішній нестабільній економічній ситуації складно робити прогнози і на майбутнє. Та й не звикли у нас думати про завтрашній день і накопичувати кошти на «потім». До того ж багато хто просто не може собі цього дозволити.

Але, тим не менш, з осені 2013 багато молоді батьки зацікавилися дитячими вкладами. З середини третього кварталу 2013 даний вид вкладів користувався підвищеним попитом, хоча їх частка все одно незначна. clip_image001

Попит на такі депозити ріс аж до загострення політичної ситуації в країні. На даний момент зацікавлених клієнтів стало значно менше. Втім, ця тенденція спостерігається і серед класичних депозитів.

Кому цікавий внесок

Як ми вже згадували, найчастіше дитячими депозитами цікавляться молоді сімейні пари, які вже зараз замислюються про майбутнє своїх дітей і хочуть забезпечити їх стартовим капіталом по настанню повноліття.

Багато батьків, бажаючи накопичити для дитини велику суму, поповнюють депозитний рахунок невеликими сумами протягом тривалого терміну. Це дає можливість молодим людям зберегти гроші для дитини, з меншими ризиками, ніж якби вони зберігали їх вдома, під подушкою. І дають більшу впевненість у тому, що відкладені гроші не будуть витрачені раніше задуманого терміну.

Як відкрити дитячий депозит

В основному, дитячий депозит відкривається на ім’я дитини її батьками або опікунами. Але якщо дитині вже виповнилося 14 років, то вклад оформлюється безпосередньо на її ім’я. Внеском можуть розпоряджатися як батьки або опікуни, так і дитина.

Розпоряджатися коштами відкритого вкладу на дитину віком до 14 років може тільки законний представник. По досягненні 14-ти років дитина може розпоряджатися коштами за згодою батьків, усиновителів або опікунів. А от з 18-ти років дитина має право самостійно розпоряджатися коштами відповідно до законодавства України.

Щоб оформити дитячий депозит на неповнолітню дитину вкладникові потрібно надати не тільки свій паспорт і ідентифікаційний код, але й свідоцтво про народження дитини. Крім того, доведеться звернутись до податкової служби і заздалегідь зареєструвати ідентифікаційний номер для малюка. Якщо вклад відкривають не рідні батьки, то доведеться надати ще й документ про усиновлення або свідоцтво опікуна.
Умови дитячих накопичень
Строк вкладу залежить від віку дитини. Максимальний термін – 18 років, мінімальний – 1 рік. За словами експертів, найчастіше вкладники відкривають такий депозит на 10 років. При цьому депозитним договором передбачено, що вкладник може поповнювати депозит протягом усього терміну.
Початкова сума вкладу зазвичай невелика, від 2 тис. Грн. / 200 доларів / 200 євро. Певну перевагу по валюті вкладу важко визначити, оскільки депозитів оформляється не так багато.
Депозитні ставки за вкладами на дитину і по «класичним» депозитами мають відмінності. Як правило – по дитячим депозитам вони нижчі, ніж по «класичним» (на 2-3% за короткостроковими вкладами і на 2-6% за довгостроковими). Це пов’язано з тим, що внесок розміщується на тривалий термін і має додаткові умови. Наприклад, такі як: можливість поповнення чи капіталізація відсотків. Всі дитячі депозити з правом поповнення, а деякі банки навіть виплачують відсоток щороку. Також особливістю дитячого депозиту є той факт, що ставки при достроковому розірванні вкладу лояльніші, ніж по класичним депозитам.
Часто, якщо депозитом більше 2-х років, то при його достроковому поверненні відсотки виплачуються в повному обсязі (без перерахунку).

Ставки по дитячих вкладами коливаються на рівні 19-16% річних у гривні та 6-9% в іноземній валюті (долар / євро). Зазвичай прибутковість по короткостроковим вкладам вище, ніж по депозитам до повноліття.
Умови накопичення по дитячим депозитам.

Банк

Мінімальна сума вкладу

Термін

Мінімальна сума поповнення

Ставка %

Умови виплати відсотків

Авант Банк

2 тис. грн.

від 1 року

500 грн

19

щомісячна капіталізація відсотків

ОТП Банк

Вклад можна відкрити тільки в доларах або євро -20 доларів / євро

безстроковий

20 доларів / євро

6,5 – у доларах;

3-в євро

щомісячна капіталізація відсотків

Креді Агріколь Банк

500 грн.

Накопичення від моменту оформлення до 18 років

немає обмежень

15,5

щомісячна капіталізація відсотків

Хрещатик

немає обмежень

хв 1 рік; накопичення від моменту оформлення до 18-річчя дитини

немає обмежень

16,5

щомісячна капіталізація відсотків

Київська Русь

5 тис. грн.

накопичення від моменту оформлення до 18-річчя дитини

поповнення можливе лише за згодою банку

11

щомісячна капіталізація відсотків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?