Новини світу кредитування та банківських послуг.

Династії в банках: хто кому доводиться родичем

Чимало працюючих в Україні компаній перебувають в управлінні родичів. Іноді справами одночасно займаються чоловік і дружина, часто батько і син, часом – брат і сестра. Банки не є винятком: у деяких також можна відшукати родичів. МИ з’ясовували, в яких фінустановах топ-менеджери пов’язані сімейними узами.

Родичі є в управлінні як великих банків, які знаходяться у всіх на слуху, так і не найбільших. Прикладом великої установи може служити ПриватБанк , головою правління якого є Олександр Дубілет. Його син Дмитро трудиться заступником глави правління і одночасно керівником напряму «Загальний маркетинг і реклама».

dinastii_banka_300x242Батька він при цьому називає своїм авторитетом, хоче одного разу досягти такого ж рівня нестандартного мислення та вміння керувати людьми. Судячи з результатів роботи ПриватБанку – діяльність сімейного тандему більш ніж успішна. У першому півріччі 2013 банк отримав чистий прибуток у розмірі 1,38 млрд гривень. Це більш ніж у два рази більше, ніж за аналогічний період 2012-го.

Тим часом, родичі беруть участь в управлінні і менш великих банків. Головою наглядової ради Кредитпромбанку є Микола Лагун, який придбав установу в нинішньому році.

Його сестра Антоніна займає в цьому ж банку посаду заступника глави правління. Вона відповідає за роботу фінансово-економічного департаменту, управління фінансового моніторингу та департаменту бухгалтерського обліку та звітності.

Також є родичі в правлінні банку Київська Русь . Головою правління є Віктор Братко, а його заступником – син Володимир Братко. Тим часом, у банку Схід топ-менеджмент представлений подружжям Вадимом і Лією Мороховський. Вадим Вікторович є головою правління, а Лія Семенівна – заступником глави правління.

У невеликому банку Камбіо , працюючому в Україні з 2004 року, також працюють люди, пов’язані родинними узами. Наталія Тарадайко є главою правління, а її син Дмитро входить до складу наглядової ради. Інший рівень спорідненості в банку Фінансовий Партнер – у цій фінустанові працюють брати. Заступник голови наглядової ради Олег Павличенко трудиться рука об руку з Ростиславом Павліченко, що займає посаду голови правління.

Спільна робота родичів в одному банку може піти йому як на користь, так і на шкоду. З одного боку, з братом, сестрою або чоловіком простіше домовлятися про важливі рішення. З іншого боку, на роботі компанії можуть негативно відбитися будь конфліктні ситуації, джерело яких лежить поза фінансової та ділової площині. Наприклад, сімейні сварки.

За результатами огляду шести банків, де високі посади займають найближчі родичі

Усунути спорідненість у банках та підприємствах комунальної власності може український парламент. Навесні цього року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект, яким пропонується встановити табу на роботу близьких родичів в таких установах. Автори документа вважають, що нові правила дозволять припинити всілякі зловживання і позитивно вплинуть на роботу держави в цілому.

Поки закон не прийнятий, спільна робота чоловіків і дружин, братів і сестер в банках залишається популярним явищем. Крім того, ступінь споріднення не обмежується найближчими родичами. У деяких банках на роботу беруть племінників, двоюрідних братів і сестер. Втім, приклади сімейних тандемів нерідкі і за кордоном.

Так, в одному з найбільших американських банків Wells Fargo одночасно працювали Філіп і Скотт Кіглі. Перший довгий час очолював фінустанова і був членом ради директорів, а другий, будучи його сином, відповідав за відділ ключових інвестицій. І за роботу пліч-о-пліч з батьком був щедро винагороджений: торік Wells Fargo виплатив Скотту Кіглі зарплату в $ 1,4 млн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?