Новини світу кредитування та банківських послуг.

Два іпотечних кредити одночасно – чи реально взяти?

Що робити, якщо ви вирішили купити в кредит відразу дві квартири? Чи видасть банк гроші на покупку житлової або нежитлової нерухомості, якщо ви вже раніше взяли іпотеку і ще не виплатили її? Чи можна взяти другу іпотеку, та кому її дають?

Такі ситуації виникають аж ніяк не рідко, якщо враховувати, що іпотечний кредит видається на 20-25 років. За цей час може знадобитися і нова іпотека.

Що робити в такому випадку? І хто може скористатися такою можливістю?

А така можливість є, хоча отримати другий подібний кредит буде набагато складніше.

Не варто думати, що ви зможете обдурити банк, приховавши інформацію про виданий вам раніше кредиті. Перед тим, як приймати рішення про видачу позики, банк уважно перевіряє кредитну історію і отримує інформацію стосовно інших кредитах незалежно від того, де конкретно вони були видані. У випадку, якщо ви вирішили приховати подібні відомості, ви навряд чи зможете розраховувати на схвалення.

Яким умовам ви повинні відповідати при отриманні другого іпотеки?

Іпотеку другий раз при непогашеної першої Ви зможете отримати в разі, якщо:

– Ви будете виплачувати за кредитами лише 45% від усіх доходів, які маєте. Це найважливіше умова, яку ви повинні виконувати. Воно ж діє і у випадку, якщо ви хочете отримати перший кредит на купівлю квартири. При отриманні двох іпотек одночасно таке правило також діє, і якщо ви все-таки можете дозволити собі виплачувати два кредити, банк не має права вам відмовити. Втім, все залежить і від деяких інших вимог.

– Ви повинні мати хорошу кредитну історію. Перш за все, це стосується тієї іпотеки, яку ви сплачуєте на даний момент. У випадку, якщо у вас були якісь затримки чи утруднення з платежами, банк буде ставитися до вас насторожено, і у вас навряд чи вийде отримати другий кредит. Втім, все залежить від "ступеня тяжкості" таких затримок.

– Прозорі доходи або офіційна зарплата – головні умови. Контроль з боку банку за доходами позичальника у випадку, якщо він бере другий кредит, набагато суворіше, ніж при отриманні першого. Це варто враховувати, і найкраще підготувати всі необхідні документи заздалегідь.

– Ви повинні привести созаемщиков і поручителів, які не виступали поручителями за іншими кредитами і не мають ніяких обов’язків перед обраним вами або іншим банком.

Обов’язково врахуйте, що при отриманні другого кредиту на покупку квартири її ви навряд чи зможете використовувати в якості застави. Іноді така умова банки все ж виставляють, але набагато легше буде отримати іпотеку, якщо ви можете надати заставу у вигляді житла, яке вже є у вашому розпорядженні. Закласти квартиру, куплену в кредит раніше і ще є заставою, не можна.

Взяти дві іпотеки одночасно аж ніяк непросто навіть тим, хто може похвалитися великими доходами. І хоча це найважливіша умова при отриманні другого кредиту при непогашеному першому, ви повинні мати бездоганну кредитну історію, стабільну роботу і заробітну плату, а також необхідний в такому випадку застава і поручителів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?