Новини світу кредитування та банківських послуг.

Дрібний шрифт в договорі від банку

Я недавно, читаючи один із варіантів кредитного договору, був сильно розгублений. Договір був складений на восьми аркушах дрібним шрифтом . Оскільки планувалося підписати цей договір, зміст документа було глибоко не байдуже. Але і прочитати все це видання (перероблене і доповнене) не було ніяких сил. Тим більше в умовах офісної обстановки і напружених поглядів чекаючих клієнтів. Що робити те? Задовольнятися поясненнями менеджера?

Почну з невеликих міркувань …

Що ще можна і потрібно подивитися в умовах договору, на чому збирається нажитися банк?

Буває в кредитних договорах банки прописують комісію за видачу кредиту і комісію за дострокове погашення (хоча останнє вже давно, однозначно, не законно). Також банки не повинні брати комісію за відкриття й ведення позичкового рахунку, оскільки це їхній обов’язок, а не 578-300x225пропонована нам послуга.

Далі, під загрозою не надання позики банки нав’язують страховки. При цьому страхова компанія ними вже заздалегідь визначена і розцінки там не самі гуманні. Якщо у Вас є можливість, відмовляйтеся від страховки, вона Вам абсолютно не потрібна.

Найчастіше, разом з якимось основним кредитом Вам прикладають кредитну карту або обмовляється можливість її випуску. Це підноситься Вам як подарунок від банку і повідомляється, що Вам зовсім не обов’язково нею користуватися і що взагалі все це обслуговування безкоштовно. Поговорили і забули, а потім виявляється, що безкоштовним був тільки певний термін обслуговування, а далі починають списуватися грошики і добре, якщо клієнт встигає про це вчасно дізнатися.

Також банки люблять без відома клієнта збільшувати кредитний ліміт і непомітно заганяти в більший борг . На шматочку пластика грошей не видно. Особливо коли розплачуєшся за товари або послуги, а не знімаєш в банкоматі.

Ну і улюблена банківська дописка до договору це підключення до послуг мобільного банку та смс-оповіщення. Природно, всі платне. І спробуй потім запереч, що ти всього цього не хотів.

Якщо Ви теж попадалися на будь розводи банку, поділіться з іншими читачами в коментарях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?