Новини світу кредитування та банківських послуг.

Довіряй, але перевіряй.

Припустимо, ви збираєтеся відкрити депозит у кредитній спілці, де величина ставки трохи вище, ніж у звичайних. Ваші близькі та знайомі стривожені, відмовляють вас, вказуючи на те, що хоч і ставки вище, але надійність таких фінансових установ не на високому рівні. Раптом кредитний союз зазнає краху і збанкрутує? Тоді ви втратите все? І невже все це правда? А якщо так, то чому деякі навмисно рекламують свої депозитні програми?

Розбираючи ситуацію, в першу чергу хочеться відзначити, що, щонайменше, не коректно вважати всі банки надійнішими кредитних спілок. Безліч фінансових установ представлено ринком, тому міркувати так не варто. Приміром, в Україні є безліч успішно зарекомендувалих себе банків, а є і  що провинилися. Логічно припустити, що з кредитними спілками справа йде таким чином. А значить, не варто надмірно боятися відкривати депозити, де величина ставки вище, потрібно лише обдумано і уважно вибирати організацію, якій можна довірити ваші кошти.

Але за якими критеріями слід проводити відбір, який кредитний союз віддати перевагу? І на які тонкі грані варто звернути свою увагу, відвідуючи фінансова установа? Ось що думають з цього приводу експерти. Якщо ви прийняли рішення про розміщення ваших грошей у кредитній спілці, то не заспокоюйтесь лише одними телефонними переговорами з представниками союзу. Мало просто дізнатися розмір депозитних ставок, потрібно особисто прийти в організацію, в ході візиту запросивши всі необхідні документи у керівництва кредитної спілки.

У статуті кредитної спілки ви повинні знайти застереження про те, що можливе розміщення депозитних внесків його членів. Серед інших документів має бути документ про внутрішній стан кредитної спілки про надання фінансових послуг його членів. Також зробіть запит на державні свідоцтва та на ліцензію, за яким дозволена депозитна діяльність. І перегляньте звіт про виконання нормативів фінансової діяльності. Підстрахуйтеся, дізнавшись, входить кредитна спілка в об’єднаний КС НАКСУ. А також є вибране вкладниками установа учасником створеного в 2003 році Стабілізаційного фонду, який гарантує не допускати дестабілізації КС. У число додаткових гарантій входить знання того, що КС задіяний у «Програми компенсації втрат вкладників», а значить, якщо кредитна спілка ліквідують, вкладники в подальшому можуть повернути свої вклади, обмежуючись лімітом до 25 тисяч гривень і втрачаючи відсотків. Але це краще, ніж втратити все. Якщо ви не виявите документи в приймальні, а секретар на всі ваші прохання надати відповідає щось незрозуміле або запевняє, що вони в сейфі директора, а сам директор відсутній, то не соромтесь звернутись до НАКСУ. А заодно уточніть, якщо КС має всі необхідні документи, яке місце займає ця установа за рейтингами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?