Новини світу кредитування та банківських послуг.

Довідка за формою банку – що це таке?

Для того, щоб отримати кредит, в більшості випадків ви повинні надати банку документи, що підтверджують ваш дохід. До недавнього часу – в період економічної кризи – велика частина фінансових організацій брала лише ті довідки, що були складені за формою 2-ПДФО. Сьогодні будь-який потенційний позичальник може надати довідку за формою банку.

У чому відмінність цих двох видів документів?

По суті, особливих відмінностей немає. Ось тільки довідка 2-ПДФО є тим документом, в якому підприємство має право вказувати тільки офіційні дані про заробітну плату, а в довідці за формою банку керівник або бухгалтер компанії може вказати будь-яку цифру. Як правило, дані, зазначені в таких документах, розходяться з тими, що підприємство надає податковій.

З поширенням таких понять, як «біла зарплата» і «зарплата в конверті», довідка за формою банку стала грати велику роль. Справа в тому, що часто офіційні дані, які підприємство може вказати в довідці 2-ПДФО, не влаштовують банк. Майбутній позичальник отримує хорошу заробітну плату, але неофіційно, і не може розраховувати на більш-менш великий кредит. Це не влаштовує ні самого позичальника, ні банк.

Як доказ платоспроможності в разі, якщо майбутній клієнт працює або отримує заробітну плату неофіційно, і служить довідка за формою банку. Це не зовсім легальний документ, який складається виключно для тієї чи іншої кредитної організації.490

Довідку за формою банку скласти нескладно: ви просто отримуєте або роздруковуєте з інтернет-сайту бланк і заповнюєте його в бухгалтерії. Довідка забезпечена підписом керівника чи головного бухгалтера та печаткою фірми, що робить її в деякому роді офіційним документом.

На жаль, отримати таку довідку в самій компанії не завжди просто: і керівник, і бухгалтер є матеріально відповідальними особами, які ризикують не тільки втратити посаду, але і зазнати серйозних втрат, якщо подібна довідка з реальними даними, які сильно відрізняються від офіційних, потрапить в податкову. Саме тому видають такі документи вкрай рідко, і тільки в тому випадку, якщо керівник підприємства повністю впевнений у своєму співробітнику.

Довідка містить тільки ті відомості, що корисні самому банку. Як правило, це ім’я позичальника, його посада, стаж роботи, термін дії трудового договору, середня зарплата за останні місяці і дані про доходи за останній рік.

І в разі, коли довідка за формою 2-ПДФО для банку відрізняється від довідки, наданої в податкові органи, і в разі заповнення документа за формою самого банку організація ризикує однаково, при цьому не отримує жодної користі, на відміну від банку і позичальника. Тому найчастіше бухгалтер вказує офіційні дані.

В якості альтернативного способу підтвердження доходів в банк можна надати виписку з банку, на рахунок в якому вам перераховують заробітну плату. Якщо підприємство бере участь у зарплатному проекті, і ви отримуєте гроші на таку карту, вам і зовсім необов’язково отримувати дохід. Якщо ж велику частину грошей вам видають на руки готівкою, що буває досить часто, вам залишається вимагати на підприємстві заповнити довідку за формою банку, або задовольнятися офіційними даними.

Останнім часом знайшов поширення й інший спосіб підтвердження доходів, при якому дані про заробітну плату уточнюються у бухгалтера в усному порядку. Але в даному випадку банку доводиться нести певний ризик, тому кредит видається під більш високі відсотки.

Довідка в самої кредитної організації складається у довільному порядку. В одному банку позичальник може надати тільки відомості про середній дохід, в іншому – про заробітну плату за кожен місяць останнього року.

Першою організацією, що дозволила позичальникам надавати дані про неофіційною зарплаті, став Ощадбанк. Довідка за формою цього банку повинна містити в собі відомості про саме підприємство (контактні дані, повне найменування організації і т.д.), а також інформацію про зарплату за останні шість місяців. Може бути вказаний стаж роботи. Такий документ дійсний тільки протягом одного місяця.

В інших організаціях ви можете надати дещо інші відомості. Зокрема, МДМ-банк пропонує своїм потенційним позичальникам вибрати період, за який будуть вказані відомості про зарплату, самостійно. Це може бути і 4, і 6, і 12 місяців. При цьому в бланку прописується "чистий" заробіток, за вирахуванням всіх податків.

У Росбанке позичальник повинен зазначити відомості про зарплату за останній рік, а також інформацію про підприємство: найменування, ІПН, ОГРН, ОКПО, фактичний і юридична адреса.

Дані, які вимагають банки, складаючи бланки для довідок про доходи самостійно, можуть істотно розрізнятися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?