Новини світу кредитування та банківських послуг.

Дострокове розірвання: як банки перераховують відсотки?

Буває, термін дії депозитного договору ще не закінчився, а гроші Вам вже потрібні. Тоді доводиться закривати оформлений депозит достроково і жертвувати тим прибутком, який можна було отримати, дочекавшись завершення терміну дії вкладу. Але, тим не менш, на якусь частину прибутку клієнт все-таки може розраховувати. Яку частину прибутку, в разі дострокового розірвання договору, готові повернути банки, дізнаємось разом.

Якщо Ви є клієнтом ПУМБ , і свої заощадження вирішили інвестувати в такі вклади, як «Спокійний», «Накопичувальний» або «Прибутковий +», то в разі дострокового розірвання, Ваші відсотки будуть перераховані за базовою ставкою 2% річних в грн., 1 % річних у дол. США і 0,5% річних в євро. У тому випадку, якщо для розміщення власних коштів Ви вибрали так звані «гнучкі» депозити («Вільний», «Копилка»), то нараховані відсотки при достроковому розірванні виплачуються в повному обсязі.

Вкладники, які вибрали в Дельта Банку депозити «Найкращий», «Найкращий (для пенсіонерів) і« Найкращий (для своих) »,« Найкращий ON-LINE », в разі дострокового повернення суми вкладу з депозитного рахунку, отримають прибуток в розмірі 2% річних для вкладів у національній валюті і 1% річних для вкладів в іноземній валюті.

Якщо ж у Вас відкритий депозит «Багаторічний», то в разі дострокового розірвання депозитного договору до 180-денного терміну, Ви отримаєте 2% річних в національній валюті і 1% річних в іноземній; з 180 по 730 день у Вас буде можливість забрати прибуток в розмірі 50% від ставки, а після 730 днів – суму на рівні процентної ставки, яка діє за договором на момент повернення вкладу.

clip_image001

У разі дострокового повернення суми короткострокового вкладу «Лояльний», протягом кожного 30-денного періоду розміщення вкладу, крім останнього дня такого періоду (30-й, 60-й, 90-й день), при нарахуванні відсотків на вклад застосовується процентна ставка в розмірі 0,01% річних незалежно від фактичного строку зберігання коштів і валюти вкладу.
Вкладники, які розмістили свої заощадження на вкладах «Депозит Плюс» або «Стандарт» в ПриватБанку , але хочуть розірвати договір до закінчення 14 днів з моменту оформлення вкладу, то банк утримує комісію за оформлення документів на розірвання відповідно до тарифів банку.
Якщо вклад був розірваний до закінчення 6 місяців з моменту оформлення договору, то відсотки за вкладом перераховуються за ставкою вкладу «До запитання» (1% річних), якщо після 6 місяців – відсотки виплачуються за зниженою в 2 рази процентною ставкою, якщо після того, як термін вкладу вже був продовжений один або кілька разів – відсотки виплачуються в повному обсязі.

У разі оформлення «Приват-вкладу» – все те ж саме, тільки перерахунок відсотків за ставкою «До запитання» проводиться до закінчення 1 місяця з моменту початку дії вкладу, після закінчення одного місяця проценти виплачуються за діючою ставкою.
У разі дострокового розірвання депозиту від Альфа-Банку , проценти перераховуються за ставкою 0,01% для гривні, доларів США та євро. Також у Альфа-Банку є ряд пропозицій по вкладах «До запитання», згідно з умовами яких вклад зняти можна в будь-який час, не втрачаючи відсотків.

Це вклади «Ощадний» (16% річних у гривні, 4% річних у доларах і 1,5% річних в доларах), «Ощадний2» (18% річних у гривні, 7% річних в доларах і 6% річних в євро).
Якщо Ви є клієнтом «Ідея Банку» , який би вклад, і в якій би валюті Ви б не відкрили, у разі дострокового розірвання Ваш дохід буде перерахований за ставкою 1% річних.

Вкладники Надра Банку , що вибрали свого часу депозит, який не передбачає пролонгацію («Сімейний капітал» або «Сімейні заощадження», в разі дострокового розірвання договору, отримають в якості прибутку 0,01% від суми вкладу.
Якщо ж мова йде про депозит з можливістю пролонгації (наприклад, про депозит «Квартальний плюс», який пролонгується кожні 3 місяці), то за повний період (до пролонгації) клієнт отримує прибуток, розраховану за повною ставкою, а прибуток за решту часу перераховується за ставкою 0,1% річних.

Якщо Ви оформили депозит «Класичний» або «Ощадний» в Райффайзен Банку Аваль , то при достроковому закритті вкладу здійснюється перерахунок нарахованих відсотків з початку дії договору за вкладом або дати останньої пролонгації (для пролонгованого договору) за ставкою, яка діє по поточному рахунку для фізичних осіб (у відповідній валюті) на дату розриву договору.

clip_image002

За видачу вкладу протягом 1-го місяця від дати його відкриття береться комісія за розрахунково-касове обслуговування в розмірі 0,5% від суми вкладу. Протягом пільгового періоду відсотки виплачуються в повному обсязі. Якщо у Вас відкритий вклад «Бонус», то при частковому знятті коштів протягом кожного пільгового періоду або достроковому закритті вкладів, виплачені або капіталізовані відсотки оплачуються в повному обсязі.

У разі дострокового розірвання депозиту, оформленого в Платинум Банку , проценти перераховуються за ставкою 2% річних у гривні та 0,5% в іншій іноземній валюті.
Вкладники Кредобанку , що зберігають свої гроші на вкладі «Стандарт» або «Стандарт Плюс», які бажають достроково отримати свої заощадження, отримають всю суму відсотків за повну кількість місяців, і перерахунок під 0,01% річних за дні місяця, який тільки розпочався.
Якщо у Вас відкритий вклад «Капітал» від Укрсоцбанку терміном на 3,6 або 12 місяців, при достроковому розірванні відсотки виплачуються за ставкою 0% річних за останній неповний термін вкладу після пролонгації розміщення.

У разі розірвання вкладу строком на 24, 60 або 120 місяців за кожний повний рік розміщення вкладу проценти виплачуються за процентною ставкою в розмірі 0% річних за весь строк розміщення депозиту; за неповний рік, починаючи з 1-го року розміщення, проценти виплачуються за процентною ставкою в розмірі 0% річних за весь строк розміщення депозиту; за кожний наступний неповний рік розміщення депозиту, починаючи з 2-го року, відсотки виплачуються за процентною ставкою в розмірі 10% від ставки, зазначеної в договорі.

Коли мова йде про короткостроковий вклад (візьмемо, наприклад, вклад «Тижневий»), то за повні періоди відсотки виплачуються за ставкою, згідно договору, за дні неповного періоду – за ставкою 0,0% річних.
Як бачимо, умови дострокового розірвання депозитних вкладів в різних банках можуть істотно різнитись. Тому, якщо існує ймовірність того, що в будь-який момент інвестовані гроші можуть Вам знадобитись, варто враховувати і цей фактор.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?