Новини світу кредитування та банківських послуг.

Дострокове розірвання вкладу: чи може банк штрафувати?

У випадку дострокового розірвання договору банківського вкладу процентна ставка, швидше за все, буде зменшена. Але чи може банк в цьому випадку взагалі не виплачувати відсотки і навіть штрафувати клієнтів?

Згідно з вітчизняним законодавством, у разі дострокового розірвання вкладу, відсотки, що виплачуються банком, не повинні бути нижче тих, які передбачені за вкладом на вимогу. У ст. 1060, п.3. Цивільного кодексу України зазначено, що «якщо відповідно до договору банківського вкладу вклад повертається вкладникові на його вимогу до закінчення строку або до настання інших обставин, визначених договором, проценти за цим вкладом виплачуються у розмірі процентів за вкладами на вимогу, якщо договором не встановлений більш високий процент ».

clip_image001

Але реальність, на жаль, не завжди відповідає цій нормі закону, оскільки банки мають право встановлювати будь-які додаткові санкції. Головне, щоб вони були прописані в договорі банківського вкладу. У цьому випадку клієнт отримує відсотки за вкладом від банку, але, в той же час, оплачує передбачений договором банківського вкладу штраф.
Яким же чином підходять до питання виплати відсотків у разі дострокового розірвання банківського договору вітчизняні банки?
В одному і тому ж банку Ви можете знайти депозитні пропозиції з різними варіантами виплати відсотків у разі розірвання договору. Так, наприклад, якщо Ви є клієнтом ПУМБ , то при достроковому припиненні за такими вкладами, як «Спокійний», «Накопичувальний» або «Прибутковий +», Ваші відсотки будуть перераховані за базовою ставкою 2% річних в грн., 1% річних в дол. США та 0,5% річних в євро. Але якщо Ваш вибір припав на депозит «Вільний», то виплата відсотків буде здійснена в повному обсязі.
У Райффайзен Банку Аваль по депозитах «Ощадний» та «Класичний» при достроковому закритті вкладу буде здійснюватися перерахунок нарахованих відсотків з початку дії договору за вкладом або дати останньої пролонгації (для пролонгованого договору) за ставкою, яка діє по поточним рахункам для фізичних осіб (в відповідній валюті) на дату розриву договору. Але за видачу вкладу протягом 1-го місяця від дати його відкриття береться комісія за розрахунково-касове обслуговування у розмірі 0,5% від суми вкладу. Протягом пільгового періоду відсотки виплачуються в повному обсязі.

clip_image002

У ПриватБанку сума отриманих відсотків залежить від того, скільки часу пройшло з дня відкриття депозиту до моменту дострокового розірвання. Так, наприклад, по продукту «Депозит Плюс», якщо Ви збираєтеся розірвати договір до закінчення 14 днів з моменту оформлення вкладу, банк зніме з Вас комісію за оформлення документів на розірвання згідно з тарифами фінустанови. Якщо ж вклад буде розірваний до закінчення 6 місяців з моменту оформлення договору, то відсотки по ньому будуть перераховані за ставкою вкладу «До запитання» (1% річних), якщо після 6 місяців – Ви отримаєте ½ від первісної процентної ставки, а якщо після того , як термін вкладу вже був продовжений один або кілька разів – суму відсотків у повному обсязі.
За своїм продуктом «Альфа-Депозит», який можна оформити у гривні, доларах США або євро, Альфа-Банк пропонує лояльні умови дострокового розірвання, згідно з якими, якщо Вам терміново знадобляться гроші, банк виплатить Вам 18% річних у гривні (замість 20- 22,5% при знятті коштів в кінці терміну) або 4,5% в доларах США (замість 8,5-10% при повному терміні).
У той же час на ринку існують і пропозиції зі штрафними санкціями. Так, при достроковому розірванні «конвертаційного» депозиту від ВТБ Банку , Ви повинні будете сплатити комісію в розмірі 15% або 30% залежно від передбаченого терміну дії вкладу.
Але, які б не були умови дострокового розірвання, банк зобов’язаний віддати гроші клієнта на першу ж його вимогу. В іншому випадку потрібно вимагати від банку письмове пояснення, і вже на його основі писати скаргу в Нацбанк.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?