Новини світу кредитування та банківських послуг.

Дострокове погашення кредиту – що потрібно знати позичальникові

Бувають випадки, коли невдовзі після отримання кредиту і здійснення кількох платежів, позичальник раптом виявляє можливість повернути взяті кошти раніше покладеного терміну. Прагнення полегшити собі життя цілком зрозуміло і зрозуміле. З позиції банку подібна поведінка не особливо вітається. Адже відсотки, які б виплатив позичальник протягом десяти-п’ятнадцяти років, склали б непоганий прибуток для банківської установи. Особливо це актуально, якщо мається на увазі дострокове погашення іпотечного кредиту. Буває і так, що погашення кредиту завчасно цікаво банку. Але така ситуація може бути у випадку проблем у останнього з ліквідністю. Тому правильніше було б вважати такий «інтерес» винятком із загальних правил.

У деяких випадках фахівці радять не поспішати з достроковим погашенням кредиту. Відомі випадки, коли деякі банківські установи вносять позичальників, які поспішають погасити борг, в специфічний «чорний список». У чому полягає його специфічність? У тому, що дані по позичальнику вносяться в скорингову систему з позначкою «відмовити при наступному зверненні». Зрозуміло, що довести ущемлення своїх прав навряд чи вийде. Як і взяти новий кредит. З іншого боку, якщо вдалося погасити іпотеку достроково, то чи варто переживати про ефемерному кредиті через кілька років?.

Якщо позичальника цікавить дострокове погашення ануїтетного кредиту, то він повинен розуміти, що така операція має на увазі зменшення терміну користування позиковими засобами. Тобто, внести кошти для погашення основного боргу на три-п’ять місяців вперед, а самому протягом цього терміну виплачувати тільки відсотки не вийде. Головною особливістю ануїтетного кредиту є скорочення терміну при тому ж самому розмірі щомісячного платежу, якщо позичальник вирішить погасити його достроково. Багато позичальників називають це одним із головних недоліків ануїтету.

Здійснити дострокове погашення кредиту в Ощадбанку може будь-який позичальник, який скористався однією з кредитних програм даної установи. Кожен кредитний продукт має свої умови, в яких описаний і порядок дострокового повернення коштів (частково або в повному обсязі). Головне, що для кожного з них справедливо наступне: яких би то не було штрафних санкцій за таке діяння або стягування банківської комісії Ощадбанком не передбачено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?