Новини світу кредитування та банківських послуг.

Дострокове погашення кредиту або про що важливо не забувати позичальникові !?

Незважаючи на той факт, що дострокове погашення не вигідно банкам і деякі кредитні організації, навіть накладають штрафи на дострокове погашення кредиту, позичальники все одно прагнуть до погашення боргу, як можна раніше. Чому б не погасити борг раніше терміну і заощадити на відсотках, якщо з’явилася така можливість !?

Банки почали встановлювати вимоги і мораторій на дострокове погашення позик, особливо це стосувалося іпотечного кредитування і автокредитування. Ну, ще б пак, адже кредитна установа втрачає свої доходи на відсотках. 


Дострокове погашення кредиту. Схема погашення.

Позичальник може сам вибирати, за якою схемою він хоче достроково погасити кредит. Є два види дострокового погашення кредиту – часткове і повне дострокове. Що таке часткове дострокове погашення кредиту? У разі часткового дострокового погашення заборгованості, позичальник вносить в рахунок погашення заборгованості суму, яка значно перевищує розміри щомісячного платежу, але її не вистачає для того, щоб повністю погасити позику. У разі часткового погашення заборгованості банк повинен буде провести перерахунок боргу і видати Вам новий графік платежів.

Якщо позичальник хоче повністю достроково погасити заборгованість, йому слід уточнити в банку, яка на момент погашення боргу повна вартість кредиту та внести необхідну суму на рахунок. Слід обов’язково уточнити у співробітників банку, що боргові зобов’язання дійсно погашені і закриті, тому що в разі нестачі невеликої суми грошей кредит Вам не закриють, а будуть списувати щомісячними платежами.

За чинним законодавством на обидва способи дострокового погашення заборгованості діють певні правила. Позичальник зобов’язаний повідомити кредитора про своє бажання повністю або частково достроково погасити заборгованість за 30 днів. У Вашому кредитному договорі може бути прописано і інший термін, але він не може бути більше 30 днів, можливо, Вашому банку досить надати заяву в день погашення заборгованості, тому заздалегідь ознайомтеся з умовами свого кредитного договору. 
Після того, як Ви подасте в банк заяву про часткове або повне дострокове погашення заборгованості і внесете кошти на рахунок, Вам важливо буде отримати у співробітників банку новий графік платежів і переконатися в тому, що грошові кошти списані в рахунок дострокового погашення заборгованості, а не списуються щомісячними платежами.

Чи вигідне дострокове погашення кредиту?

Для позичальника дострокове погашення кредиту, будь яке часткове або повне, вигідне. У позичальника з’явилася можливість зменшити кінцеву вартість кредиту, шляхом зменшення суми боргу, термінів кредитування і т.п. 

Варто відзначити той факт, що позичальники, які люблять достроково погашати свою заборгованість, вважаються для банку не вигідними, точно також як і позичальники з поганою кредитною історією. Будьте уважні, щоб у Вашій кредитній історії не було частого дострокового погашення заборгованості, якщо Ви плануєте і надалі звертатися в банки за отриманням кредитів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?