Новини світу кредитування та банківських послуг.

Допомога по безробіттю, скільки можна отримати та як?

На жаль, скорочення працівників – явище не рідкісне. Про те, як оформити фінансову допомогу на період пошуку нової роботи після звільнення, на яку суму допомоги розраховувати і які обов’язки при цьому накладаються на отримувача допомоги.

Для того щоб Вам виплачували державне загальнообов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття ( або просто – допомогу по безробіттю), слід отримати статус безробітного в місцевому центрі занятості.

clip_image001Звернутись за отриманням статусу безробітного можна в будь-який центр зайнятості, що ближчій для Вас – місце реєстрації та фактичного проживання значення не мають.

Отримувати допомогу по безробіттю (через скорочення) мають право лише застраховані особи – ті, хто володіють свідоцтвом про державне загальнообов’язкове соціальне страхування, що є єдиним для всіх видів соціального страхування.

Документи, необхідні для отримання статусу безробітного та нарахування допомоги по безробіттю:

 1. Паспорт громадянина України (оригінал + копія).
 2. Ідентифікаційний код (оригінал + копія).
 3. Трудова книжка (оригінал + копія).
 4. Диплом (дипломи) про наявну освіту (оригінал + копія).
 5. Копія наказу про звільнення з останнього місця роботи.
 6. Довідка про середньомісячну заробітну плату за останні 6 місяців.

При наявності всіх перерахованих документів можна сміливо відправлятися в будь-який центр зайнятості. У центрі зайнятості після здійснення процедури реєстрації за кожним безробітним закріплюється менеджер, який персонально буде супроводжувати його перебування в центрі. Менеджер надає інформацію про наявність вакансій, призначає дати відвідування центру зайнятості, інформує про нарахування і виплату допомоги з безробіття.

Згідно із законодавством, відвідування призначаються не рідше, ніж один раз на 30 днів. Відвідувати центри зайнятості необхідно строго в призначений менеджером час.

Несвоєчасне відвідування центру зайнятості без поважних причин у призначений час прирівнюється до прогулу – і тягне за собою скасування нарахування допомоги з безробіття за період з дати попереднього відвідування по дату пропущеного відвідування.

Якщо безробітний не відвідує центр зайнятості більше 30 днів, він автоматично знімається з реєстрації і позбавляється статусу безробітного.

Ті, хто перебувають на реєстрації у центрі зайнятості більше 6 місяців, повинні пройти курси професійної підготовки (перепідготовки). Перелік можливих курсів пропонується центром, при цьому не обов’язково вибирати курси, відповідні професії або освіті безробітного.

Центри зайнятості організовують тематичні семінари, проходження яких є обов’язковим. Зазвичай семінари проводяться один раз на місяць.

Розміри допомоги по безробіттю:

Виплата допомоги по безробіттю має обмеження за часом і не перевищує 360 календарних днів.

Звільнені роботодавцем працівники через скорочення штату чи чисельності працівників, в залежності від їхнього трудового стажу мають право одержувати допомогу по безробіттю у відсотках від середнього розміру заробітної плати. Але існує максимальне обмеження виплат. Так розмір максимальної допомоги з безробіття є єдиним по всій Україні і дорівнює чотирьом прожитковим мінімумам для працездатних осіб на місяць. Станом на 01.06.2014 року прожитковий мінімум дорівнює 1218 грн.) – Тобто максимальна допомога в 2014 році дорівнює 4872 гривні на місяць.

Якщо страховий стаж:

 • до 2 років – 50% від середньої легальної заробітної плати;
 • від 2 до 6 років – 55% від середньої легальної заробітної плати;
 • від 6 до 10 років – 60% від середньої легальної заробітної плати;
 • понад 10 років – 70% від середньої легальної заробітної плати.

Далі розмір допомоги по безробіттю зменшується залежно від тривалості перебування в статусі безробітного:

 • перші 90 календарних днів (три місяці) – вищевказаний відсоток;
 • 90-180 календарних днів (ще три місяці) – 80 відсотків від суми, що виплачувалась перші 90 днів;
 • 180-365 календарних днів (ще півроку) – 70 відсотків від суми, що виплачувалась перші 90 днів.

Наприклад, якщо страховий стаж – 7 років і середня легальна заробітна плата становить 4000 грн., То допомога по безробіттю буде наступною: перші три місяці – 2400 грн. на місяць, наступні три місяці – 1920 грн. на місяць, ще півроку – 1680 грн. на місяць.

В мінімальному розмірі допомогу по безробіттю можуть отримувати також незастраховані особи. Розмір мінімальної допомоги по безробіттю станом на 01 червня 2014 року – 544 грн.

Про регулювання в сфері зайнятості населення піклуються наступні закони:

· Про зайнятість населення,

· Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття,

· Господарським та Цивільним Кодексами,

· Трудовим Кодексом,

· Кодексом Законів про Працю.

Джерело.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?