Новини світу кредитування та банківських послуг.

Допомога кредитного брокера: хто вони і навіщо потрібні?

Кредитний ринок насичений пропозиціями численних банків. Природно, у бажаючих отримати кредит виникнуть питання:

  • В якому банку кредит можна отримати з максимальною для себе користю і з мінімальними витратами?
  • Яка кредитна програма заслуговує того, щоб її віддати перевагу?
  • Що треба зробити для того, щоб банк позитивно відповів на кредитну заявку?

clip_image002

Самостійно розібратися у всьому цьому різноманітті звичайному позичальникові не завжди легко. У всякому разі, на це піде багато часу. А його якраз дуже часто і не вистачає. Крім усього іншого, у справах з банками багато нюансів, які непрофесіонал може і не помітити. У результаті договір буде укладено, кредит отриманий, а незабаром доведеться хапатися за голову, коли виявиться, що він невигідний і кабальний.

Ось саме для такої частини недосвідчених в подібних питаннях позичальників існує вихід – допомога кредитного брокера. Правда, палиця може виявитися з двома кінцями. З брокерами теж не все так просто. Шукачу позики треба ще добре подумати, перш ніж звертатися до їхньої допомоги. У всякому разі, посередник повинен бути перевірений і з хорошою репутацією.

Розберемося, що це за фігура, кредитний брокер, і в чому полягає його діяльність. У ролі кредитного брокера може виступати як окрема особа, так і ціла фірма, що надає професійні посередницькі послуги між позичальниками кредитів і банками. Брокер зможе підібрати найбільш відповідний варіант кредиту, юридично коректно заповнити заявку на його отримання, підготувати необхідний пакет документів.

Бувають ситуації, коли у позичальника може виявитися недостатньо хороша кредитна історія, щоб він міг розраховувати на вигідний варіант. У цьому випадку кредитний брокер може надати реальне сприяння. Тут справа в тому, що часто брокер пропонує своєму клієнту послуги свого партнерського банку. Позитивна рекомендація для здобувача, видана брокером, підвищує його шанси на сприятливий результат розгляду поданої заявки на отримання кредиту.

«Білі» кредитні брокери

Брокер, що дотримується у своїй роботі встановлених правових положень і правил, підбирає для свого клієнта найвигідніший варіант і готує всі необхідні документи. Посередник на ринку кредитів проводить роботу з декількома банками, відповідно, швидкість розгляду заявки клієнта зростає.

«Білий» брокер вигідний і для банку, тому він дозволяє значно заощадити для нього час – здійснює первинну оцінку платоспроможності здобувача кредиту, подає разом із заявою повний пакет коректно оформлених документів.

Відмінною особливістю «білого» брокера є те, що клієнти, яких він рекомендує, повинні мати в очах банку рівень привабливості не нижче, ніж середній, з яким в даній установі працюють. В іншому випадку, банк не захоче співпрацювати з самим брокером. Отже, якщо клієнт не буде підходити під певні вимоги банку, брокер не буде його і пропонувати.

Серед основних причин відмови банків у видачі кредитів наступні:

  • недостатньо хороша або навіть відверто погана кредитна історія;
  • невисокий рівень доходів;
  • ненадійне становище на робочому місці до теперішнього часу;
  • недостатній час роботи на останньому місці (менше 3 – 6 міс.);
  • наявна судимість за низкою статей.

Розмір оплати брокеру за його послуги залежить від того, наскільки складно було отримати кредит, а також від суми самого кредиту. Гроші посереднику повинні бути виплачені тільки після того, як клієнт отримає свій кредит. Може бути і варіант отримання винагороди після прийняття банком позитивного рішення щодо видачі кредиту.

Зазвичай розмір оплати брокеру становить для клієнта менше 10% від суми кредиту. Самі оплачувані кредити – споживчі без застави. Але й тут оплата становить 7-9% від отриманої суми. Банк також оплачує роботу посередника. Найчастіше це комісія.

Але і у випадку «білого» брокера треба бути насторожі. Справа в тому, що іноді брокери підіграють банку-кредитору. У такому випадку вартість їх послуг дуже низька (іноді і зовсім безкоштовна). Свій гонорар такий посередник отримає від банку.

Окремо треба сказати про тих «білих» брокерів, які допомагають отримати іпотечний кредит. У цій сфері посередницької діяльності зайняті агентства нерухомості. Позичальникові необхідно знати, що цим брокерам, тобто ріелторам, послуги по знаходженню вигідною іпотеки приносять меншу частину їхнього доходу. Основний дохід забезпечують процентні винагороди від угод з купівлі-продажу нерухомості. А з цього випливає, що найвигідніші з погляду позичальника варіанти не завжди будуть влаштовувати цих посередників.

«Сірі» кредитні брокери

Цим терміном позначається посередник зі зв’язками в банках. Такий брокер більше підійде до проблемних ситуацій: погана історія, немає можливості підтвердити свій дохід і так далі. До нього звертаються ті, у яких є труднощі в отриманні кредиту. Припустимо, людині відмовили вже в третьому банку. А гроші дуже потрібні. Ось і доводиться шукати подібного брокера. Таким брокером є, як правило, колишній банківський службовець, у якого є механізм взаємодії з кредитним відділом та службою безпеки свого колишнього банку.

«Сірі» брокери можуть обіцяти здобувачам кредиту його отримання з чималою часткою ймовірності. Використовуючи різні «сірі» схеми вони дійсно можуть допомогти в отриманні кредиту. Слід зазначити, що їх дії при цьому будуть в рамках закону, без використання підроблених документів і фальшивих довідок.

Ціна за надання послуги у «сірих» брокерів значно вище, ніж у «білих» – в межах 10-30% від суми кредиту. Якщо ви вирішили скористатися послугами такого роду брокерів, то тут потрібна підвищена пильність – під їх виглядом можуть ховатися відверті шахраї, які не мають ніякого відношення до брокерських послуг.

«Чорні» кредитні брокери

Це ті посередники, які використовують у своїй діяльності протизаконні методи: підробляють довідки про зарплату, трудові книжки, надають фіктивних поручителів.

До послуг подібних посередників вдаватися небезпечно. Мало того, що він запросить за свої послуги 30-50% від суми, так ви ще можете елементарно потрапити під дію закону, в тому числі і кримінальну (дивлячись за обставинами). Багато махінацій з оформленням фальшивих довідок легко викриваються банками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?