Новини світу кредитування та банківських послуг.

Доля відділень банків в Криму.

Політична ситуація в Криму набирає все нових обертів. Чи готові українські банки працювати в умовах можливого входження АР Крим до складу РФ? Офіційні представництва фінустанов з цього приводу відмовчуються. Обдзвонивши сімферопольські відділення вітчизняних банків вдалось дізнатись наступне.
Начальник одного з сімферопольських відділень Надра Банку запевнив, що банк має намір залишитися в Криму. Швидше за все – в якості дочірнього філії українського банку. «Виступив наш Голова Правління. Плануємо залишатися в Криму. Відкриваємо зараз рахунки в російських рублях, але карткові продукти поки не можемо прив’язувати. Чекаємо зараз офіційних заяв українського та російського урядів. Але банк до можливого переходу готовий і працювати плануємо », – стверджує представник банку в Сімферополі.

Також начальник сімферопольського відділення запевнив в тому, що гривневий депозит можна буде отримати саме в гривнях, адже «гривня буде ходити на півострові до 2016 року», а банкомати фінустанови завантажені валютою і працюють як завжди. «Певні проблеми існують у ПриватБанку . Але це пов’язано з тим, що він просто йде з кримського ринку. Тому всі приватбанківських рахунки заблоковані ».
У Дельта Банку планами відносно подальшого функціонування кримських відділень ділитися не стали, посилаючись на відсутність даної інформації. Банкомати в Сімферополі працюють, але встановлено ліміт у розмірі 1 тис. грн.
Банкомати Міського Комерційного Банку в Криму поки порожні. Про те, коли гроші з’являться, в сімферопольському відділенні не знають. bankomat_grivna_500x348.jpg.aspxКлієнтці повідомили, що у разі дострокового розірвання вкладу доведеться почекати п’ять банківських днів, і лише на шостий можна буде отримати свої кошти. Якщо ж прийти за вкладом після закінчення терміну його дії, то отримати всі гроші відразу, швидше за все, не вдасться.
Все залежить від того, скільки грошей мається на касі. На запитання «чи буде Ваш банк працювати надалі?» Нам відповіли: «Почекайте, про те, що банк не буде працювати, нам ніхто нічого не говорив. На сьогоднішній день ми працюємо, і будемо працювати в повному обсязі ».

Співробітниця Аванта-Банку сказала, що подальша політика банку щодо кримських відділень поки не відома. «Ми тільки перші дні працюємо. Все ще в рухомому стані». Видача готівки в банкоматах Авант-Банку також обмежена, і, станом на 17 березня, становила 500 гривень.
У Імексбанку також запевняють, що зняти гривневий депозит не складе проблеми. «Все залишається в силі. Гривня – національна валюта, як було озвучено по телебаченню, до 2016 року. Не хвилюйтеся, гривня буде нормально «ходити», і процентні ставки мінятися не будуть ». Про те, чи є гроші в банкоматі, і чи будуть працювати кримські відділення надалі, у відділенні відповісти не могли. Порадили звернутися в центральний офіс.
На телефонної лінії з відділенням банку Київська Русь ми почули невизначеність. «На даний момент ми нічого не знаємо про те, що буде далі. Розумієте, ми вже, ніби, як не в Україні, але ще й не в Росії. Ніяких нормативно-правових документів на даний момент не затверджено ні центробанком Росссіі, ні центробанком України ».

Зараз наш банк веде переговори для того, щоб і далі працювати на території півострова. І сьогодні у нас повноцінний робочий день: займаємо гроші, продаємо їх, видаємо переклази. Єдине, що з готівкою зараз проблема. Тому віддаємо зараз через касу депозити по 3 тис. гривень. І кредити видаємо тепер тільки під заставу. Беззаставне кредитування поки припинено.
У Терра Банку заявили, що продовжувати свою роботу мають намір за будь-яких обставин. Зараз у кримських відділеннях введені обмеження на зняття готівки – не більше 1 тисячі в день..
У відділенні Укрсоцбанку заявили, що вклади віддають в повному обсязі, але фінустановою встановлені обмеження на зняття готівки в розмірі 500 гривень на добу. Співробітниця банку підтвердила, що відділення в Криму працюватимуть і далі.
У Банку «Фінансова Ініціатива» розповіли про намір узаконити свою діяльність на території Росії. «Банк планує викупити ліцензію в Росії, щоб була можливість тут працювати і далі. Напевно, залишаться всі відділення, так як закриття офісів призведе до збільшення навантаження на решту відділення ».

Нас заспокоїли, сказавши, що гривня буде ходити до 2016 року. Банкомати Фінансової Ініціативи в Криму зараз не завантажені, але трохи готівки мається на касі. Вже сьогодні відділенню пообіцяли фінансове підкріплення.
Співробітниця Альфа-Банку впевнена, що відділення мережі в Криму закриватися не будуть, і свої зобов’язання перед клієнтом банк має намір виконувати і далі. Знімати готівку в кримських банкоматах можна без обмежень, але для карт інших банків – передбачений ліміт у розмірі 1,5 тис. грн.
Як бачимо, все сімферопольські відділення націлені на продовження свого функціонування, незважаючи на будь територіальні та політичні пертурбації. Тим не менше, більшість чекає офіційних постанов: центрального банку і влади.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?