Новини світу кредитування та банківських послуг.

Доля кримських вкладів

У зв’язку з анексією Криму українські банки були змушені закрити свої відділення на півострові. А це означає, що отримати свої депозити кримські вкладники можуть тільки на території материкової України. Чи всі банки готові повернути своїм клієнтам вклади, які раніше були оформлені на півострові, і яким чином. .
Вкладники ПриватБанку , які свого часу відкрили депозит в Криму, зараз не можуть забрати його. «Якщо депозит відкритий в Криму, то на даний момент, на жаль депозити тимчасово блоковані і не доступні до виплати», – повідомила співробітниця контакт-центру Олена Іванова .
Фінустанова зараз готує позови до Стокгольмського арбітражу, і про виплати вкладникам можна буде говорити тільки після виграшу в суді. «Все що ми виграємо і отримаємо з відповідача, ми направимо, в тому числі, на розрахунок з тими вкладниками, які не отримають компенсацій за вкладами від АСВ.
Розрахунок за такими зобов’язаннями перший пріоритет для нас, за умови, що наш клієнт правильно оцінив цю форс-мажорну ситуацію, проявив витримку і терпіння, не висував до нас позови і не змушував нас витрачати гроші на захист нашої безперечною позиції в судах з ним »,
– йдеться в офіційній позиції банку.

clip_image001

Укрсоцбанк , враховуючи неможливість продовжувати роботу на півострові, ще 17 квітня поточного року розірвав всі депозитні договори кримських клієнтів. Всі кошти, включаючи суму депозиту і відсотки, були перенесені на поточні, в тому числі карткові рахунки.
Клієнти, депозити яких були перераховані на поточний картковий рахунок, відразу ж отримали можливість скористатися своїми коштами. Ті ж, у яких немає карти – можуть отримати свій вклад через спеціальну "U-card", яку можна отримати миттєво при відвідуванні найбільш зручного відділення в Україні.
В Альфа-Банку повернення строкових депозитів, відкритих в Криму, здійснюється шляхом перерахування коштів по закінченні терміну дії вкладу на картковий / поточний рахунок, відкритий до депозиту. Якщо клієнт змінив прописку і зараз приписаний на материковій частині України, йому необхідно звернутись у відділення банку і надати актуальні документи (паспорт з новою пропискою), які підтверджують статус резидента України.
Якщо громадянство України не було змінено, то при зверненні до відділення для здійснення однієї з банківських операцій необхідно буде надати паспорт громадянина України, якщо прийнято громадянство іншої країни, то – паспорт країни, громадянином якої є клієнт, і документ, що підтверджує місце проживання / реєстрації клієнта , а якщо оформлені документи на виїзд на постійне місце проживання в іншу країну, то – паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) з відмітками про виїзд на постійне місце проживання із зазначенням країни проживання та документ, що підтверджує місце проживання / реєстрації клієнта.

clip_image002

Банк попереджає, що ідентифікація та обслуговування у відділенні не можуть бути зроблені за паспортом Російської Федерації, який виданий на території Криму, оскільки відповідно до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» такий документ є недійсним .

Кримські вкладники Райффайзен Банку Аваль можуть отримати свої кошти в будь-якому з відділень, розташованому на території материкової України, маючи при собі паспорт та ідентифікаційний код після попередньої заявки через інформаційний центр банку. Також повернення депозитів здійснюється шляхом подачі вкладником письмової заяви встановленої форми про перерахування належних грошових коштів на рахунок вкладника, відкритий в іншому банку у валюті депозиту.
Клієнти Ощадбанку для отримання вкладу на материковій частині України повинні зареєструвати свої дані, зателефонувавши на «гарячу лінію» банку або заповнивши спеціальну форму в розділі «Інформація для клієнтів філії – Кримського республіканського управління» на офіційному сайті Ощадбанку.

clip_image003

Реєструючись, клієнт вибирає дату, час і відділення, в якому зможе отримати свою платіжну карту. Після цього потрібно прийти у відділення з паспортом, ідентифікаційним кодом і оригіналом банківського договору і забрати картку, на яку буде нараховано кошти.
Всі депозити вкладників ВТБ Банку переведені в Херсонське відділення фінустанови. Але клієнт також може звернутись в будь-яке українське відділення, маючи при собі паспорт, ідентифікаційний код і банківський договір, і написати заяву на переведення депозиту в зручне відділення.
Кримським вкладникам Платинум Банку також досить мати при собі паспорт та ідентифікаційний код і звернутись в будь-який зручний українське відділення. Зробити це можна за кілька днів до моменту закінчення терміну дії депозитного договору (щоб написати заяву про відмову від пролонгації) або ж безпосередньо в день закінчення дії договору в операційний час (до 16:00).
Всі пасивні та активні рахунки клієнтів Дельта Банку , які були закріплені за відділеннями банку, розташованими на території АР Крим та м.Севастополь, були перезакріплені за відділенням, яке знаходиться в Херсоні. Тому, для того, щоб отримати кошти по депозиту вкладнику Дельта Банку необхідно звернутись до Херсонського відділення Банку або в будь-яке інше відділення, розташоване на території материкової України. При цьому, вкладник, який є громадянином України та місце реєстрації / проживання якого не змінювалося, повинен мати при собі паспорт та ідентифікаційний код.
Якщо вкладник є громадянином України, але місце реєстрації / проживання змінювалось, то потрібно також принести довідку про нове місце реєстрації / проживання або перебування на території континентальної України (наприклад, довідку з Державної міграційної служби України, місцевої ради, Міністерства оборони або інших офіційних державних органів при умовы, що на документі буде підпис уповноваженої особи та печатка установи).

Якщо ж клієнт банку отримав паспорт іншої країни, тоді необхідно надати: паспорт громадянина іншої країни; ідентифікаційний податковий номер або, при його зміні – довідку з органів податкової служби про зміну реєстраційного номера картки платника податків; довідку з «Фонду захисту вкладників» РФ про те, що право вимоги по вкладу не переуступлено Фонду; документ, що підтверджує право перебування на території України; спеціальний дозвіл на в’їзд на територію України. При цьому, вкладник повинен мати при собі документи, що засвідчує особу вкладника, і підтверджує його право на одержання вкладу (депозиту) відповідно до чинного законодавства України.
Як бачимо, більшість вітчизняних банків продумало механізм повернення грошей вкладникам, депозитні договори яких були оформлені на території АР Крим, і для отримання відданих на заощадження в банк коштів потрібно всього лише уточнити деталі механізму повернення грошей по телефону і звернутись в найближче зручне відділення.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?