Новини світу кредитування та банківських послуг.

Долар і українські гроші з часів Російської імперії

Після рішень Нацбанку, спрямованих на скорочення кількості готівкового долара в кишенях українців, багато жителів країни уважно стежать за курсом американської валюти, але все ж не поспішають прощатися з уже звичними зеленими.
Адже був час, коли долар був усього лише грошима чужаків і стояв всього кілька копійок. Кореспонденти Banki. ua погортали історичні довідки і відновили курс долара на території України за останні двісті років.
Американський долар на територію України потрапив ще в часи Російської імперії в 1792 році. Тоді вартість долара була 72 копійки. Вартість практично збереглася і в Радянському союзі. Лише у вісімдесятих курс американських грошей виріс до показника рубль і більше.
Обвал радянських грошей стався в липні 1992-го. Тоді вперше курс почали обчислювати не в кількості доларів за рубль, а в кількості рублів, а потім і тисяч рублів за долар.

sssr_1_700x420.jpg.aspx

У той час в Україні розплачувалися відрізними купонами одноразового використання. У номіналі 20, 40, 50, 75, 100, 150 и 200 рублів. З шифром області, в якій видавали зарплату працівнику і печаткою роботодавця.

sssr_500x1065.jpg.aspx

sssr_2_700x389.jpg.aspx

2-го вересня 1996 року в Україну прийшла гривня. Народ щосили намагався розплатитися купонокарбованця в магазинах і на ринках, купували меблі та хутра на старі гроші, а в банках – у п’ять ранку записувалися в чергу, щоб обміняти папірці з шістьма нулями на нові гроші. Нацбанк попереджав, що старі гроші ходитимуть не більше двох тижнів, і люди боялися, що не встигнуть обміняти за цей час все нажите.
«Ми з чоловіком чергували під банком по черзі. Він на світанку ходив отримувати номерок до каси, а я приходила в обід, щоб очікувати в черзі. Якщо людина відходив, навіть з номерком в руках не приймали. Хто не хотів стояти в черзі, міняли тисячі на долар, але дуже дешево, тому що перекупники занижували курс », – згадує ті часи киянка Антоніна.
У банку гривню міняли за курсом один до ста тисячам, тобто за 100 000 крб. давали один папірець з портретом Володимира Великого хрестителя Русі.
За ці роки курс української валюти просів по відношенню до долара в 4,5 рази. І з співвідношення до долара в 1,83 досяг показника 8,18 грн. за дол

Зміна курсу гривні по відношенню до долара 1996-2013

sssr_3_700x372.jpg.aspx

Як бачимо, курс долара в період з 1992-го до 1995-го зріс в 708 разів, а з 1996-го до 2013 – у часи гривні – подорожчав у 5 разів. Не дивно, що українські громадяни не мають ні найменшого бажання розлучатися з американською валютою.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?