Новини світу кредитування та банківських послуг.

Долар або євро: у якій валюті краще зберігати заощадження?

На сьогодні курс євро по відношенню до долара становить в середньому 1,15. Зміцненню американської валюти сприяє позитивна динаміка економіки Сполучених Штатів, в той час як на євро негативно позначається введена ЄЦБ негативна ставка. В якій з цих валют на сьогодні найвигідніше робити заощадження?
На сьогодні процентні ставки за доларовими вкладами в середньому на 1 п.п. вище процентних ставок по депозитах у євро. Для тих, хто віддає перевагу американській валюті, на ринку є широкий спектр пропозицій з процентними ставками від 9,5% до 12,13% річних.

Депозити на 1 рік у доларах США

Банк

Внесок

Ефективна ставка

Авант-Банк

Стабільний прибуток (з капіталізацією)

12,13%

ПУМБ

Щодня

12%

Банк Форвард

Крок назустріч онлайн

11,5%

Платинум Банк

Готівка щомісяця

11,5%

Київська Русь

Валютний експрес

11%

КБ «Глобус»

Прогресивний

10,75%

Банк Стандарт

Не втрачай відсотків

10,5%

КБ «Надра»

Сімейний капітал (в кінці строку)

10,5%

Альфа-Банк

Альфа-Депозит (в кінці строку)

9,5%

Ідея Банк

Безпечний онлайн (в кінці строку)

9,5%

Якщо ж валюта інвестування – євро, можна підібрати вигідний депозит, який забезпечить щорічний прибуток у розмірі від 8,5% до 11%.

Депозити на 1 рік в євро

Банк

Внесок

Ефективна ставка

Банк Форвард

Крок назустріч онлайн

11%

ПУМБ

Щодня

11%

КБ «Глобус»

Прогресивний

10,75%

Платинум Банк

Готівка щомісяця

10,5%

Авант-Банк

100 відсотковий різдвяний

10,23%

КБ «Глобус»

Класичний

10%

Київська Русь

Валютний експрес

10%

Банк Стандарт

Універсальний

9,5%

КБ «Надра»

Сімейний капітал (в кінці строку)

9,5%

Альфа-Банк

Альфа-Депозит (в кінці строку)

8,5%

Зважаючи на складну ситуацію, що склалася в банківській системі України, багато українців воліють зберігати свої заощадження в одній з цих валют. Але все ж, яка з них найбільш надійна? Експерти стверджують, що зараз краще всього віддати перевагу долару США.
Як показав минулий рік, інвестори воліють купувати американський долар у світлі позитивної динаміки економіки США, а також з урахуванням перспектив підвищення Федеральною резервною системою процентних ставок. Що стосується євро, то введення Європейським центральним банком негативної ставки і запуск програми кількісного ослаблення в довгостроковій перспективі залишатимуться драйверами спадного тренда по євро.

clip_image001

Крім того, перспективи економіки єврозони залишаються вельми туманними. Таким чином, цілком очевидна перевага долара США перед євро, але не варто забувати про диверсифікацію вкладів.
Але визначення однієї з валют як найбільш вигідною для інвестування, ще не означає, що всі кошти найкраще зберігати саме в ній. Найбільш безпечним і оптимальним варіантом є розумна диверсифікація своїх накопичень.
«Найбільш безпечно диверсифікувати ризики і вкладати свої накопичення в різні активи, не тільки у валютні. Але якщо вибирати з європейської чи американської валюти, то більш надійною на сьогоднішній день бачиться друга. Американська економіка в цілому демонструє відновлення, що рано чи пізно призведе до підвищення процентної ставки ФРС і подорожчання долара.

– ЄЦБ ще тільки вступив на шлях ФРС, скуповуючи проблемні активи і послаблюючи тим самим євро, при цьому терміни завершення європейської програми QE поки невідомі. Також потрібно відзначити, що негативним фоном для європейської економіки є Санкційний війна з Російською Федерацією, від якої серйозно страждає ряд європейських компаній, передусім німецьких. Виходячи з усіх цих факторів, американський долар, як предмет вкладень, виглядає більш привабливим.
Нагадаємо, що восени минулого року в експертному співтоваристві подейкували про ймовірне падіння вартості євро в 2017 році нижче паритету до долара. Ймовірно, цей сценарій вже вступив у дію.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?