Новини світу кредитування та банківських послуг.

Документи для отримання кредиту

Тут я маю на увазі документи для отримання кредиту фізичною особою. У давні часи, щоб оформити кредит , необхідно було притягти цілу купу паперів, потім небудь довго переробляти або переписувати, замовляти заздалегідь гроші на видачу і тільки після цього в призначений день стати щасливим володарем позики.

Революція в кредитуванні сталася в період масової видачі споживчих кредитів. Там неможливо було довго мусолити клієнта і збирати документи для отримання, потрібно було по-швидкому втерти йому продукт, поки він розвісив вуха, дивлячись на дивовижну імпортну техніку.

І кинулися банки в іншу крайність, роздавали кредити по одному паспорту, в кращому випадку запитували ще який-небудь документ. Ну і отримали, що хотіли – збиток від неповернених кредитів перевищив прибутку від чесних платників.

І що ж робити банкам? З одного боку, необхідно боротися за клієнта, з іншого – небезпека злити всі активи шахраям. І стали банки різні програми, та продукти кредитування відмовити. Відповідно і документи для отримання кредиту стали різні вимагати.

Але і нам, чи то пак позичальникам, необхідний банком пакет документів може багато про що сказати. Заходьте у відділення банку і питаєте, які потрібні документи для отримання кредиту. Як правило, багато банків пишуть умови в рекламних листівках, розіпхати на вході.

107

Так от, якщо вимагають один тільки паспорт, то багато грошей не дадуть, а відсоток буде офігенна. Зате рішення про видачу приймають швидко. Чого там перевіряти-то, один папірець. Проб’ють по базам на судимість, та по бюро кредитних історій прокінут. Але тут знову ж за короткий час повну інформацію не збереш, так що запит буде тільки в те бюро, з яким банк співпрацює. Сума то Вам невелика позичається, а через каталог бити довго і дорого вийти.

Частіше все-таки банки запитують додатковий документ, що підтверджує особу та довідки про доходи. За формою 2-НДФЛ або за формою банку. ПДФО-ка надійніше, дадуть вірніше і можливо під менший відсоток. В іншому те ж саме.

Буває, банк висуває спеціальні умови про необхідному наборі документів на отримання кредиту. Наприклад, обов’язкове поручительство чоловіка або ще кого. Або обов’язкову довідку про податок на доходи. Або тільки під заставу квартири. Ці банки, як правило, вже прорахували свої ризики і готові заздалегідь повідомити Вам ймовірну суму кредиту і процентну ставку. І позитивне рішення по кредиту у них практично гарантоване. От тільки чи вийде дотримати всі умови.

Найбільш муторно спілкуватися з банками, які говорять, несіть все, що є. Але тут є один великий плюс. У них є обов’язковий набір документів (наприклад: паспорт, пенсійне свідоцтво і довідку про доходи) і не обов’язковий, але бажаний (наприклад: диплом про освіту, копія трудової, свідоцтво ІПН, зеленка на квартиру, військовий квиток та інше). Так от, чим якісніше буде перший набір, тим вища ймовірність отримання Вами кредиту, а чим повніше кількісно буде другий, тим нижче буде Ваша відсоткова ставка.

Так що вирішуйте, чи потрібен Вам кредит взагалі, якщо потрібен, то який (або які документи для кредиту у Вас є), ну і вперед за баблом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?