Новини світу кредитування та банківських послуг.

Договір позики

УВАГА!

Сьогодні тема для розмови – КРЕДИТНИЙ ДОГОВІР або договір позики. Договір позики – це той папір, яка допомогла нам один раз, а тепер свердлить наш мозок постійно, і навколо якої крутиться весь наш фінансовий кругообіг. Давайте з нею ближче познайомимося, щоб замість ворога зробити договір позики нашим другом.
Прошу зауважити, що договір позики – це угода рівних сторін, а не чолобитна позичальника з проханням подати на прожиток. Але в нерівні умови нас ставить кредитор, який складає договір позики, а ми лише підписуємо. Але для банку це конвеєр, а для нас ексклюзив, тому в нас є всі шанси відбити «пасинка» у «рідну матір». Головне, дізнатися його і полюбити, чим ми зараз і займемося.

56 Отже, договір позики ділиться на розділи. Ось пороздільний ми його і розглянемо.

Послідовність викладу думок у договорі позики приблизно така:

  • ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ та УМОВИ НАДАННЯ КРЕДИТУ

Це те, про що ми домовляємося з банком. Скільки грошей ми у нього займаємо, на який термін, як і коли їх отримаємо і яким чином збираємося віддавати. Тут питань бути не повинно. За чим ми прийшли – то нам і пишуть в договорі позики. До того ж до цього пункту, як правило, всі дочитують.

  • Далі йде ПОРЯДОК або УМОВИ ПОГАШЕННЯ КРЕДИТУ

Цей розділ договору позики вже набагато довше і цікавіше. Зверніть увагу на наступні моменти.

Графік платежів – буде Вам не байдужий, якщо у Вас є певний дохід для погашення договору позики, але Ви хочете заощадити «копійку». Раніше ми вже писали як правильно вибрати графік погашення кредиту, щоб витрати виявилися мінімальними. Якщо не пам’ятаєте (не читали), поверніться до прочитаного або перейдіть по посиланню.

Різні комісії – будуть обов’язково присутніми в цьому розділі. Якщо Вам важко і неохота читати всю цю хрень, то просто-напросто швидко пробіжіться очима по тексту і зверніть увагу, де ЗАМІСТЬ ЛІТЕР, зустрічаються ЦИФРИ і почитайте текст поруч або попросіть кредитного інспектора пояснити, що це за символи проникли в наш Великий і Могутній. І запасіться калькулятором, оскільки з цих значень і формується ефективна ставка за Вашим договором позики.

Дострокове погашення повне або часткове, теж буде описано десь тут. Як би не розвивалося Ваше подальше фінансове становище, визначитися заздалегідь буде не зайвим. А щоб Ваші знання в цьому питанні були повними, прочитайте нашу статтю про дострокове погашення договору позики.

  • УМОВИ РОЗРАХУНКУ або порядок сплати відсотків за договором позики.

Це те, з чим боротися марно, але потрібно знати. По суті, банк повідомляє Вас, що в разі заборгованості, при надходженні від Вас грошей, він в першу чергу погашатиме штрафи і неустойки, які Ви допустили, потім прострочені відсотки, а вже потім (якщо що залишиться від Вашого внеску) основну Вашу заборгованість . Тому не дивуйтеся тому, якщо після декількох прострочень Ви приносите гроші в банк і, як Ви думаєте, гасіть договір позики, але борг нітрохи не зменшується. Знайте, якщо у Вас прострочення по платежах буде велика (така ж, як і існуючі фінансові проблеми), не поспішайте розлучатися з останніми засобами до існування. Дешевше почитати, що пише з цього приводу наша газета і вибрати для себе прийнятний варіант.

  • Обов’язки та ПРАВА кредитора

Можете не шукати, обов’язків кредитора за договором позики Ви не знайдете. А ось НЕБЕЗПЕЧНИМИ для нас будуть його наступні права:

Можливість дострокового вимоги всієї суми кредиту за певних умов. Умови ці повинні носити конкретний доконаний характер, а не бути суб’єктивною думкою кредитора, інакше в суді ми доведемо інше.

Право в односторонньому порядку регулювати процентну ставку за кредитом. Свавілля, звичайно, повний. За таке слід морду бити чи договір позики не підписувати. Але, зате є хороший привід образитися, послати кредитора на хрін і ВЗАГАЛІ НЕ ПЛАТИТИ , раз він так.

Припинити видачу кредиту, якщо передбачена кредитна лінія або видача кредиту траншами. Значить, ведемо себе тихо, мирно і головне не косячім, поки не виберемо весь ліміт .

Списувати в безакцептному порядку грошові кошти, наявні на інших рахунках Позичальника за чинним договором позики. Спасибі попередили. Не дай бог мати ВКЛАДИ або зарплатну картку в тих же банках, де взяли кредит .

  • ОБОВ’ЯЗКИ і права позичальника

Ваще, тема не цікава. Ви повинні, блін, і все. Навіть коментувати нічого.

  • ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

Подивіться, в якому суді банк хоче, якщо що, проведення судових розглядів і чому. Можливо, десь у банку хороші позиції в суді. А, можливо, якраз Вам буде легше оскаржити там договір позики, а банк вказує місце розгляду спорів за звичкою або по розхлябаності. Знати заздалегідь буде не зайвим.

  • ДОДАТКОВІ або ІНШІ умови

Це Самий Головний пункт. Якщо банк хоче закласти в договір позики якусь міну, він буде готувати собі юридичний плацдарм саме в цьому пункті договору, оскільки він не є типовим. Ознайомтеся з цим пунктом ОБОВ’ЯЗКОВО і Ви дізнаєтеся, що планує або чого реально боїться Ваш можливий опонент.

  • Останній пункт – реквізити договору позики.

Здавалося б – фігня. Просто підпис. Але якраз цей пункт може стати вирішальним у Вашому протистоянні з кредитором.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?