Новини світу кредитування та банківських послуг.

Договір іпотеки квартири

Особливість іпотечного кредитування будівництва нового житла або купівлі житла на вторинному ринку полягає в тому, що будується (після завершення будівництва) або житло, що купується надходить в якості застави до кредитної організації, що виділила кошти на іпотеку. Тим самим позичальник отримує істотне обмеження в правах розпоряджатися своїм житлом аж до закінчення терміну дії договору іпотеки.

Зокрема, дозвіл кредитодавця необхідно отримати у разі проведення перепланування житла, для здачі його в оренду або в разі продажу. Крім того, кредитор має повне право стежити за тим, в якому стані позичальник містить закладене їм майно, час від часу перевіряти його поточний стан. Якщо він вважатиме це стан неналежним, то може зажадати дострокового погашення кредиту.

Дострокове погашення кредиту (а отже і розірвання договору іпотеки) банк може зажадати в разі нерегулярних надходжень платежів від позичальника. Вагомий привід для того, щоб банк зайняв таку позицію може дати сам позичальник, якщо тричі протягом року порушить графік виплат.

article444В угоді банку і клієнта обов’язково вказується предмет іпотеки, його найменування і місцезнаходження, в обсязі, достатньому для його впевненою ідентифікації. Якщо мова йде про квартиру, то вказується її повна адреса, площа (загальна і житлова), кількість кімнат, їх характеристика (ізольовані, прохідні). Житловий будинок не може бути предметом застави окремо від земельної ділянки, на якому він зведений. Значить разом з будинком потрібно передавати в заставу і ділянку. У цьому випадку до адреси будинку і його опису додається інформація про ділянку (площа, кадастровий номер, до якої категорії земель відноситься, для чого дозволено використовувати).

У документ також заноситься оцінна вартість застави в грошовому вираженні. Визначається вона за угодою сторін. Нижчою межею при визначенні вартості земельної ділянки служить його нормативна ціна.

У разі приведення в договорі двох різних оцінок вартості застави (наприклад БТІ та спеціалізованої компанії, що має право проводити такого роду діяльність) повинно бути вказано, яка з оцінок визнається обома сторонами.

Якщо документ пов’язаний з наданням кредиту, то в ньому вказується вся необхідна інформація за його умовами: сума, термін, процентна ставка, порядок погашення, розмір і графік платежів.

Нарешті, він включає в себе вказівку на вид права, на підставі якого позичальник володіє предметом іпотеки.

Для укладання договору іпотеки законодавство передбачає в обов’язковому порядку письмову форму. Підписаний сторонами договір підлягає держреєстрації за місцем знаходження майна, що є предметом іпотеки. Нотаріальне посвідчення договору є можливим, але не обов’язковою умовою.

Договір вступає в дію з моменту реєстрації. Сама ж реєстрація проводиться у строк, що не перевищує 15-ти днів після подачі документів.

Припинення дії договору іпотеки відбувається після виконання сторонами всіх його умов або в силу інших причин. У цьому випадку реєстрація іпотеки має бути погашена. Для цього потрібно спільну заяву беруть участь в договорі сторін або судове рішення про припинення іпотеки.

У разі дострокового розірвання договору з причини допущених позичальником прострочень або неналежного утримання нерухомості заставу може бути стягнуто на користь кредитної установи в судовому або позасудовому (через угоду кредитора і позичальника) порядку і реалізований на прилюдних торгах. Договір іпотеки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?