Новини світу кредитування та банківських послуг.

Доходи банкірів: від чого вони залежать?

Колишній заступник начальника відділення за заставними кредитами Райффайзен Банку Аваль Олексій розповів  про те, від чого залежить зарплата банківських службовців, чому знизилася стрімкість кар’єрного зростання і за що можуть оштрафувати або звільнити банківського службовця.
Про це, а також – про вплив проблемних боржників на зарплати рядових банкірів, читайте в нашому інтерв’ю.
Яка стартова заробітна плата для банківських службовців і з яких посад випускники вузів можуть почати свою кар’єру?
Олексій: Зарплата в різні періоди була різна. Коли я закінчував Львівський банківський інститут, то випускні іспити у мене брав директор АППБ Аваль, він викладав у ВУЗі. Він наглядав молоді кадри, так я і потрапив у Аваль. Починав з економіста 2-ї категорії, не знаю, чи є зараз така градація.
Від чого залежить ця стартова зарплата? Олексій: У нормальних умовах повинна залежати від посади, стажу. Реально не знаю як в інших банках, у нас на кожен рівень посади (економіст 2-ї категорії, 1-й, провідний, головний, начальник відділу) був передбачений мінімум і максимум.dengi-schet_246x162.jpg.aspx
Можете описати кар’єрний шлях амбітного банківського службовця? Через скільки років можна претендувати на підвищення? Скільки приблизно отримують ті чи інші співробітники банку?
Олексій: Так як у всіх банках пройшло скорочення, то стрімкість кар’єрного зростання, помітно знизилася. Раніше, можливо, можна було дійти до начальника відділу або відділення за 5-6 років, зараз не знаю. Проблема в тому, що далі начальника відділення мало хто просувався, там завжди вирішувалося все виключно через зв’язки.
Чим більше наші банки ставали європейськими, тим частіше кар’єрні шляху стали базуватися на нахабства і підлості. Зарплати залежали від регіону: у Києві вона була більше, у Дніпрі менше, а в Полтаві взагалі мізер. Зараз так само.
На кого з банківських службовців проблемні боржники мають найбільший тиск? Як це відображається на зарплатах?
Олексій: Тиск надає керівництво за наявності у твоєму кредитному портфелі «проблемніков». Прострочення, «проблемнікі» і інша нісенітниця – це суто головний біль людей, які нею займаються. Я був заст. начальника відділення за заставними кредитами в період кризи, тому це мене стосувалося, стосувалося так само начальника відділення.
До решти це не мало ніякого відношення. На з / п у нас це не відображалося, відображалося на преміях та регулярної стимуляції з боку керівництва.
Можете ще уточнити з приводу премій: від чого вони залежать і скільки складають?
Олексій: Із цим взагалі все було складно. Раніше в дирекції вони були квартальні, у відділеннях – місячні (як зараз не знаю). У відділеннях вони чітко залежали від виконання планів. Плани були в цілому на відділення і в розбивці на кожного співробітника.
За що можуть оштрафувати або звільнити банківського службовця?
Олексій: Оштрафувати або звільнити за фактом можуть за багато чого, але найчастіше або за те, що він дурний і робить помилки або дуже розумний і користується своїм становищем. Але, знову ж, у Авалі штрафів не було, могли позбавити премії, зробити догану або звільнити.
Дякуємо за захоплюючу бесіду!

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?