Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

Колишній заступник начальника відділення за заставними кредитами Райффайзен Банку Аваль Олексій розповів  про те, від чого залежить зарплата банківських службовців, чому знизилася стрімкість кар’єрного зростання і за що можуть оштрафувати або звільнити банківського службовця.
Про це, а також – про вплив проблемних боржників на зарплати рядових банкірів, читайте в нашому інтерв’ю.
Яка стартова заробітна плата для банківських службовців і з яких посад випускники вузів можуть почати свою кар’єру?
Олексій: Зарплата в різні періоди була різна. Коли я закінчував Львівський банківський інститут, то випускні іспити у мене брав директор АППБ Аваль, він викладав у ВУЗі. Він наглядав молоді кадри, так я і потрапив у Аваль. Починав з економіста 2-ї категорії, не знаю, чи є зараз така градація.
Від чого залежить ця стартова зарплата? Олексій: У нормальних умовах повинна залежати від посади, стажу. Реально не знаю як в інших банках, у нас на кожен рівень посади (економіст 2-ї категорії, 1-й, провідний, головний, начальник відділу) був передбачений мінімум і максимум.dengi-schet_246x162.jpg.aspx
Можете описати кар’єрний шлях амбітного банківського службовця? Через скільки років можна претендувати на підвищення? Скільки приблизно отримують ті чи інші співробітники банку?
Олексій: Так як у всіх банках пройшло скорочення, то стрімкість кар’єрного зростання, помітно знизилася. Раніше, можливо, можна було дійти до начальника відділу або відділення за 5-6 років, зараз не знаю. Проблема в тому, що далі начальника відділення мало хто просувався, там завжди вирішувалося все виключно через зв’язки.
Чим більше наші банки ставали європейськими, тим частіше кар’єрні шляху стали базуватися на нахабства і підлості. Зарплати залежали від регіону: у Києві вона була більше, у Дніпрі менше, а в Полтаві взагалі мізер. Зараз так само.
На кого з банківських службовців проблемні боржники мають найбільший тиск? Як це відображається на зарплатах?
Олексій: Тиск надає керівництво за наявності у твоєму кредитному портфелі «проблемніков». Прострочення, «проблемнікі» і інша нісенітниця – це суто головний біль людей, які нею займаються. Я був заст. начальника відділення за заставними кредитами в період кризи, тому це мене стосувалося, стосувалося так само начальника відділення.
До решти це не мало ніякого відношення. На з / п у нас це не відображалося, відображалося на преміях та регулярної стимуляції з боку керівництва.
Можете ще уточнити з приводу премій: від чого вони залежать і скільки складають?
Олексій: Із цим взагалі все було складно. Раніше в дирекції вони були квартальні, у відділеннях – місячні (як зараз не знаю). У відділеннях вони чітко залежали від виконання планів. Плани були в цілому на відділення і в розбивці на кожного співробітника.
За що можуть оштрафувати або звільнити банківського службовця?
Олексій: Оштрафувати або звільнити за фактом можуть за багато чого, але найчастіше або за те, що він дурний і робить помилки або дуже розумний і користується своїм становищем. Але, знову ж, у Авалі штрафів не було, могли позбавити премії, зробити догану або звільнити.
Дякуємо за захоплюючу бесіду!

Джерело: www.banki.ua

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.