Новини світу кредитування та банківських послуг.

До якого віку дають кредит пенсіонерам?

Серед клієнтів вітчизняних банків з кожним днем зростає кількість пенсіонерів та одержувачів соціальних виплат від держави. Виною тому не тільки демографічні процеси в країні, але й активний розвиток банківських послуг, а також їх доступність для всіх категорій населення.

Пенсіонери не тільки використовують спеціальні рахунки або платіжні картки для отримання грошових коштів, але і оформляють кредити і користуються іншими банківськими послугами.

Вибираючи підходящі умови кредитування, клієнти в першу чергу звертають уваги на тарифи і вартість, але важливим параметром такого продукту, як кредит для пенсіонера є максимально допустимий вік позичальника.


Вікові критерії

Це питання виникає у клієнта одним з перших, коли він вирішить оформити кредит у будь-якому з банків. Тут і далі будуть матися на увазі клієнти з категорії пенсіонерів.

У переважній більшості випадків у вітчизняних банківських установах потенційні клієнти можуть отримати кредит по досягненні ними віку 18-20 років.

Верхня межа вікового діапазону, як правило, встановлюється на рівні 60 років для чоловіків або 55 років для жінок, що і є власне пенсійним віком.

Клієнтам, вік яких більше зазначеного діапазону, багато банків пропонують особливі умови обслуговування.

Рідко, але зустрічаються на ринку пропозиції деяких фінансово-кредитних організацій, готових кредитувати клієнтів на стандартних умовах у віці до 70-75 років.

Поділяючи пропозиції кредитів і супутніх умов для різних категорій громадян, у тому числі за віковими критеріями, банки, таким чином, беруть до уваги особливості таких клієнтських груп і більш ретельно адаптують умови обслуговування для кожної з них.

Аналіз ринкових пропозицій свідчить, що від того, до якого віку дають кредит пенсіонерам, у багатьох банках залежить сама процедура кредитування, кількість необхідних документів, наявність додаткового забезпечення і різних супутніх послуг, таких як страхування і фінансовий захист.

На яких умовах видають кредити пенсіонерам?

Що стосується умов кредитування пенсіонерів у більшості вітчизняних банкыв, то особливих вимог до них як клієнтам з боку самих установ не пред’являється, за деякими невеликими винятками.

Для отримання позики їм також необхідно надавати стандартний пакет документів, який у ряді випадків може містити такі обов’язкові позиції:

пенсійне посвідчення;

свідоцтво державного пенсійного страхування;

довідка з Пенсійного Фонду, якщо позичальник не досяг пенсійного віку.

Щодо тарифів і вартості кредитування ситуація виглядає дещо іншим чином.

Цільові пропозиції для пенсіонерів, принаймні в тих банках, де вони є, відрізняються зниженими процентними ставками і більш лояльними умовами обслуговування.

Якщо порівнювати подібні кредити зі стандартними програмами тих же банків, то розмір ефективної ставки може бути знижений до 20 процентних пунктів, якщо кредит оформляє пенсіонер.

Ще однією важливою умовою кредитування пенсіонерів, особливо тих, чий вік вищий мінімального пенсійного встановленого законодавством, є вимога деяких банків у наданні діючого або оформленні нового поліса медичного страхування.

Альтернативою такому кроці виступає можливість надання заставного майна банку-кредитору.

До скількох років?

До якого віку дають кредит пенсіонерам в Ощадбанку, залежить від умов самої позики. Максимальний вік позичальника за кредитами становить 70 років.

В інших банках, цей вік встановлюється від 60 до 70 років.

Плюси і мінуси

Перевагою кредитних продуктів для пенсіонерів є їх доступність та вигідні умови оформлення. Єдиним недоліком можна назвати відсутність єдиних вимог до віку клієнта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?