Новини світу кредитування та банківських послуг.

Для мозку гроші і добрі слова рівні

Японія в черговий раз дивує нас своїми відкриттями. Вчені уми дійшли висновку, що добрі слова і отримання грошових коштів, не важливо з якого джерела, однаково благотворно впливають на одні і ті ж мозкові центри.

Для дослідження знадобилося 19 осіб та апаратура для сканування мозку. Залучені люди, схильні до експерименту, отримували певну фінансову винагороду. На подив, відповідна реакція головного мозку, ігноруючи характер отримання фінансової нагороди, виявилася однаковою.

Учасники експерименту в ході його дії були залучені в одну карткову гру, за умовами якої одна з карт гарантувала отримання грошового призу. Таким чином, подібні правила стали першою частиною досліджень, в якій здійснювалася фіксація реакції головного мозку.
Вчені вважають, що будь-яка винагорода людина сприймає насамперед як похвалу і визнання його дій.

Друга частина дослідження виникала наступним чином. Фотографії та анкети 19 учасників давалися в ознайомлювальних цілях людям з вулиці, не мають до них ніякого відношення. Якщо на адресу учасника лунали схвальні відгуки, компліменти і похвали, то вчені фіксували ті ж мозкові реакції.

Обидві фази дослідження дають підставу стверджувати, що в обох експериментах відбувалася активація однієї і тієї ж ділянки головного мозку. Вчені стверджують, що таке відкриття не марно, а саме на його основі можна пояснювати соціальну поведінку, яке у кожного індивідуального людини має відмінності. До того ж, зібрані дані – це перший крок назустріч розумінню різних дій і вчинків людини, наприклад безкорисливу турботу про благо інших людей, так званого альтруїзму, ніяк не увязывающемуся з теорією еволюції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?