Новини світу кредитування та банківських послуг.

Для чого необхідне страхування життя при оформленні іпотеки?

Сфера іпотечного кредитування є одним з основних напрямків банківської діяльності. По всій території країни зводяться нові об’єкти житлового фонду, здатні забезпечити власним житлом сотні тисяч громадян. Але проблема полягає в тому, що тільки одиниці можуть собі дозволити купити квартиру на власні заощадження.

Іншим потрібно оформлення цільової позики з подальшим багаторічним поверненням боргу і відсотків по ньому. Однією з умов отримання грошей є страхування життя при іпотеці. Справа в тому, що період погашення боргу може становити 25 і навіть 30 років, а за цей час з позичальником може трапитися все що завгодно. Тому фінансова установа має бути впевнена, що зможе повернути свої активи навіть при настанні несприятливих події.

Навіщо страхувати життя при оформленні іпотеки?

Чи обов’язково страхування життя в тому випадку, якщо вирішили взяти іпотеку? У більшості випадків – так. Але не варто так боятися цієї процедури. Оформлення страховки не займе багато часу, а в деяких випадках можна повністю перекласти всі дії на обслуговуючий банк. Фінансова установа завжди співпрацює з декількома страховими фірмами, тому клієнту залишиться лише вибрати найбільш оптимальний для нього варіант.


В цьому випадку вартість страхування життя при іпотеці може бути погашена за рахунок позикових коштів. Але при бажанні громадянин може звернутися в будь-яку незалежну контору і оформити договір там. Тоді йому доведеться займатися збором всіх документів самостійно, а страховий внесок платити з власної кишені. Банку після цього буде потрібно лише копія договору.

Страхування життя при оформленні іпотеки допоможе також позбавити родичів позичальника від виплати його боргів у разі смерті. На жаль, ніхто не застрахований від нещасних випадків і не знає, скільки йому відведено часу в цьому світі. І якщо клієнт буде застрахований, то в разі його раптової кончини всі боргові зобов’язання покриє страхова агенція, а спадкоємці зможуть переоформити квартиру на себе за процедурою, встановленою чинним законодавством.

Такий підхід є найбільш правильним з людської точки зору. Адже якщо позичальника не стане і гасити кредит буде нікому, фінансова установа виселить з квартири всіх проживаючих там родичів і виставити нерухомість на торги, щоб повернути себе частину боргу. При цьому, якщо лот буде проданий за суму, що перевищує заборгованість, то спадкоємцям буде повернута різниця в грошовому еквіваленті. Але цієї компенсації, звичайно ж, не вистачить на покупку нового житла.

Існує ще один варіант, що дозволяє родичам померлого переоформити іпотеку на себе і продовжити виплачувати решту боргу і відсотки. Але якщо сім’я втратить годувальника, то такий варіант буде марний, так як брати щомісяця потрібну суму для внесення чергового платежу буде просто ніде. Тому відгуки про страхування життя при іпотеці і носять настільки різноманітний характер. Ті, у кого все пройшло нормально, і кредит був погашений, скаржаться, що довелося переплатити. А хто стикався з настання страхового випадку, навпаки, вдячні, що свого часу була оформлена страховка.

Як розрахувати вартість страховки?

Калькулятор для розрахунку страхування життя можна знайти на сайті банку. Користуватися ним не складніше, ніж аналогічною програмою для кредиту. При виникненні питань можна скористатися онлайн допомогою співробітників, які цілодобово допомагають клієнтам у віддаленому режимі.

Ціна страхування життя при іпотеці буде залежати від безлічі факторів: віку клієнта, місця його роботи, результатів медичного обстеження. Тому в кожному конкретному випадку будуть розроблені і запропоновані індивідуальні умови і рівнятися на почуті десь цифри не варто. Медичне обстеження знадобиться в будь-якому випадку, так як агентству потрібні будуть докази, що клієнт не хворий невиліковною недугою. Смертельна хвороба може стати причиною у відмові від видачі страховки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?