Новини світу кредитування та банківських послуг.

ДІЗНАЄМОСЯ ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПО КРЕДИТУ

Для багатьох людей оформлення кредитного договору стало досить буденною справою. Укладаючи таку угоду, важливо пам’ятати, що таке зобов’язання містить певні ризики, пов’язані з невиплатою платежу, або з несвоєчасним його перерахуванням на користь банку. Їх зміст полягає в формуванні заборгованості, що веде до нарахування штрафних санкцій.

ПРИЧИНИ ФОРМУВАННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ТА ЯК ЦЬОГО НЕ ДОПУСТИТИ

Основними причинами прострочених платежів є:

  • неуважність;
  • невірна оцінка своїх фінансових можливостей;
  • форс-мажорні ситуації, що тягнуть за собою фінансову неспроможність.

Укладаючи кредитний договір, в першу чергу варто уважно вивчити графік погашення отримуваної позики і уважно відстежувати кожен термін, до якого необхідно перерахувати черговий платіж. Першою причиною виникнення боргів перед банком може стати банальна неуважність позичальника.

Перш ніж звертатися в будь-яку кредитну установу, варто адекватно оцінити свої фінансові можливості. Раціональним вважається становище, коли не більше 20% щомісячного заробітку позичальник віддає на користь банку.

Якщо клієнт спочатку передбачає, що він в змозі буде віддавати половину свого доходу в рахунок погашення підписаного раніше договору, його ризики сильно зростають і можуть привести до виникнення заборгованості.

Третьою причиною може стати будь-яка форс-мажорна ситуація, яка в свою чергу спровокує раптову неплатоспроможності клієнта. В такому випадку про подальше погашення кредиту варто подбати відразу ж, як тільки з’явиться інформація про різке зниження отримуваного щомісячного доходу.

Для цього варто звернутися до фінансової установи з описом ситуації, що склалася і надати відповідні підтверджувальні документи. Вирішенням виниклої проблеми може стати процедура надання відстрочки платежу або процес реструктуризації кредитної заборгованості, що реалізовується багатьма фінансовими установами.


КОЛИ НЕОБХІДНА ПЕРЕВІРКА

Як правило, питання про те, як дізнатися заборгованість по кредиту стає дуже актуальним в період відпусток.

Згідно з чинним законодавством, судові виконавці маю право накласти обмеження на виїзд за межі країни щодо тих фізичних осіб, за ким числяться борги на користь фінансових установ.

Крім того, контролювати своєчасність щомісячних перерахувань на користь банку варто також в тому випадку, коли виникають сумніви, пройшов платіж чи ні. Пильність в даному випадку допоможе уникнути нарахування додаткових пені і штрафів за недотримання графіка погашення. 

ПЕРЕВІРКА БОРГІВ ПЕРЕД БАНКАМИ.

БЮРО КРЕДИТНОЇ ІСТОРІЇ

Відповідно до закону на території України повноцінно функціонують юридичні особи, які виконують функції бюро кредитних історій. Основна діяльність таких установ включає наступні напрямки:

  • збір даних про кредитні історії позичальників;
  • формування відповідних звітів, що включають консолідовані дані, отримані в процесі збору;
  • надання отриманих відомостей за запитами відповідних організацій.

Таким чином, вирішуючи питання про те, як дізнатися борги по кредитах в будь-яких фінансових установах, можна скористатися можливістю звернення до бюро кредитних історій

ДЕРЖАВНА ВИКОНАВЧА СЛУЖБА

У тому випадку, коли заборгованість перед баком числиться за позичальником протягом тривалого періоду часу, фінансова установа має право звернутися в службу з метою подальшого стягнення боргу. Надалі співробітники служби збуджують виконавче провадження на підставі даного звернення.

Відповідно, фізичні особи можуть за допомогою офіційного сайту даного державного органу в будь-який час перевірити чи є борги за кредитами за ними зараз.

Для цього достатньо заповнити відповідну електронну форму, внісши свої реєстраційні дані і ПІБ. Погасивши виниклу заборгованість, можна також перевірити припинення виконавчого провадження за допомогою даного ресурсу – досить тільки знати його номер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?