Новини світу кредитування та банківських послуг.

Депозити з прологацією на один, два тижні, місяць.

Бажаєте, відкрити депозит на кілька тижнів і продовжувати його автоматично на новий строк – стільки раз, скільки захочеться. Однак на практиці плани вкладника не завжди реалізуються в тому вигляді, в якому він задумав: адже у пролонгації є багато підводних каменів.

Час коротких вкладів

Восени-2014 ставки по короткостроковим депозитам не дуже відрізняються від прибутковості по довгостроковим. Приміром, по вкладах з правом поповнення у гривні різниця між середньою дохідністю за термінами один рік, півроку і три місяці – менше ніж піввідсотка: 18,7%, 18,9%, 19,2% річних відповідно. А поклавши в банк кошти на місяць, можна отримати, в середньому, всього лише на 3,5 п.п. менше, ніж зробивши це на півроку.

clip_image001Але найнесподіваніше – те, що максимальні ставки по коротким і по довгим термінам накопичувальних вкладів у гривні практично однакові і складають 25% річних для термінів один, три, шість місяців і 25,5% для терміну один рік.

Вибиваються із загальної картини лише ставки по надкоротким вкладами на один і два тижня: максимальна прибутковість по таких термінам становить 18,25 і 19,25% річних, а середня – 13 і 12,7% річних. Майже ідентична картина з вкладами в доларах США.

При такій малій різниці в ставках немає потреби вибирати для вкладу строк подовше для того, щоб отримати прибутковість побільше. Можна відкрити короткий депозит і просто його продовжити. У коротких вкладів є ще дві переваги.

· По-перше, можна не так побоюватись за збереження своїх коштів у разі проблем у банку: чотири тижні проходять в 12 разів швидше, ніж рік.

· По-друге, короткий депозит вигідніше з точки зору санкцій при достроковому розірванні.

Якщо у вас відкритий вклад на рік, і вам екстрено знадобляться гроші, ви втратите більшу частку своїх відсотків (залежно від банку). Якщо ж ви відкриєте вклад на один місяць і будете постійно його продовжувати, то в разі дострокового розірвання ризикуєте частиною дохідності всього за пару тижнів, які ваші кошти пролежать на рахунку.

Якщо ви відкрили короткий вклад, розраховуючи в кінці терміну його продовжити, то вам знадобиться дізнатись умови такого параметра як пролонгація.

Суть і види пролонгації

Продовження депозитного договору буває двох видів: звичайне та автоматичне. «Пролонгація депозитного договору передбачена договором депозитного вкладу: підписавши договір, клієнт дає свою згоду на продовження дії договору в майбутніх періодах. Автоматична пролонгація відбувається на період, рівний первісному, без відвідин клієнтом установи банку », – пояснює суть послуги Галина Терлецька, начальник департаменту роздрібного обслуговування ВБР. За звичайною пролонгацією вам доведеться звертатися в банк. «Основна перевага депозитів з пролонгацією – це продовження без присутності клієнта. Тому на сьогоднішній день багато банків пропонують саме депозит з автоматичною пролонгацією, він набагато зручніше як для самого вкладника, так і для банку, тому що вкладнику не знадобиться приходити в банк для продовження депозиту, а банку не доведеться витрачати час на оформлення додаткової угоди », – каже Тетяна Кириченко, заступник начальника управління організації та підтримки вкладних програм банку «Хрещатик».

Незважаючи на зручність автоматичної пролонгації, у неї є свої недоліки, тому не всі банки використовують саме таку форму продовження договору. «Беручи до уваги фінансову культуру і менталітет населення України (бажання мати під кожну здійснювану операцію) – деякі банки як і раніше пропонують своїм клієнтам класичну схему переоформлення вкладів шляхом звернення клієнта до відділення банку і укладення нового договору банківського вкладу», – пояснює Микита Малясов, начальник відділу депозитів ПУМБ.

Отже, з 14 накопичувальних вкладів найбільших банків строком на один місяць з можливістю поповнення – рівно половина, сім вкладів, мають можливість пролонгації, чотири з них – автоматично (детальніше див. У таблиці нижче). З ощадних вкладів без можливості поповнення – більше третини мають опцію пролонгації. З них кожен третій – з автоматичним продовженням вкладу. Для пролонгації інших – потрібно буде відвідати відділення банку.

Найбільше вкладів, що мають опцію пролонгації – по терміну на один тиждень: 21 депозит з 22-х має таку можливість, і всього чотири з них не пропонують цього автоматично.

Пролонгація та бонуси

Традиційно пролонгація вкладу обіцяє особливі бонуси – щоб вкладник захотів залишити свої кошти в банку. Зазвичай в ролі бонуса виступають додаткові 0,1-3 процентного пункту до ставки по вкладу. Але восени-2014 депозитні ставки і так перебувають на піку , досягнувши найвищого значення за останні п’ять років. І додавати до таких високих ставок додаткові бонуси – означає встановлювати занадто високу дохідність. Крім того, ставки на ринку можуть сильно впасти, припустимо, місяця через три – і банку стане невигідно платити занадто високу дохідність, продовживши депозит під ставку тримісячної давності або, тим більше, додаючи по 1 п.п. за кожне продовження строку. Тому в 2014 році отримати додаткові відсотки можна в набагато меншій кількості установ, ніж раніше, а в умовах пролонгації з’явилися додаткові застереження та обмеження, наприклад:

  • максимальна кількість пролонгацій – обмежена до 3 (4, 5 і т.д.) раз;
  • пролонгація вкладу – може бути тільки під ставку на момент продовження;
  • вкладник може отримати бонус, тільки якщо кошти пролежали на рахунку більше року.

Існує ще один варіант, який банки використовують для того, щоб зменшити свої втрати в разі обвалу депозитної прибутковості, і при цьому не відштовхнути вкладника: установка спочатку ставок по вкладах з пролонгацією трохи нижче, ніж без неї. Приміром, Укргазбанк пропонує два ідентичних вклади: один з продовженням під 16% річних, другий – без такої можливості, під 16,5% річних. Або Альфа-банк пропонує вклад під 18% річних – з пролонгацією під ставку з додатковим відсотковим бонусом; і вклад, який можна продовжити лише під прибутковість, актуальну на момент продовження – під 18,5% річних.

Втім, на ринку все ще є банки, які фіксують ставку по вкладу для всіх наступних пролонгацій і навіть при цьому не обмежують їх кількість.

Відкриваючи короткий вклад з наміром надалі його вигідно і автоматично продовжити, пам’ятайте: поряд з показниками діяльності банку і рівнем прибутковості по вкладу вам потрібно вивчити умови пролонгації. Тільки так ви зможете вибрати підходящий вам депозит.

Ще одна важлива особливість вкладів з автоматичною пролонгацією – особливі умови відмови від неї. У ряді банків необхідно прийти за 1-7 днів до закінчення терміну дії депозиту і написати заяву про те, що ви відмовляєтеся від пролонгації вкладу і хочете його забрати. Інакше – є ймовірність, що вам доведеться кілька днів чекати свій вклад, оскільки його вилучення трактуватиметься як дострокове розірвання. Крім того, існують вклади, за якими процедура відмови від пролонгації дуже складна, або по яких пролонгація відбувається відразу на довгий термін – наприклад, на рік.

Умови пролонгації вкладів у гривні терміном один тиждень.

Банк

Назва вкладу

Можливість поповнення

Ставка,% річних

Умови пролонгації

Фінанси і Кредит

Чудова сімка

Немає

20

Автоматична; при пролонгації терміну вкладу на кожні наступні 7 днів (до максимального терміну)% ставка збільшується

Idea Bank (Ідея Банк)

Безпечний Онлайн (% в кінці терміну, з поповненням)

Є

18,25

якщо вклад не було закрито або переоформлено, депозит автоматично продовжується на додатковий термін 36 місяців з можливістю дострокового розірвання договору без втрати відсотків, нарахованих за основний термін вкладу

Альфа-Банк

Ощадний плюс

Немає

18

на тих же умовах, максимум 100 раз

ВТБ Банк

Антистресовий

Є

18

Автоматична пролонгація вкладу – максимальна кількість пролонгацій з додатком бонусів 0,25 п.п. до річної ставкою – 26 раз

ВТБ Банк

Класичний

Немає

18

автоматична

Ощадбанк

Депозитний

Немає

17

автоматична

Forward Bank

Оперативний

Немає

16

автоматична

Всеукраїнський Банк Розвитку

Велика сімка

Немає

16

автоматична

Український Професійний Банк

7 днів

Немає

16

автоматична пролонгація 12 раз

Укрексімбанк

Оптимальний / 7 днів

Немає

15

ставки на всі терміни пролонгації фіксовані і вказані в договорі

UniCredit Bank

Тижневий

Немає

5

автоматична, макс. термін – 4 періоду

Кредобанк

Тижневий

Немає

5

автоматична, за умовами на момент пролонгації

Умови пролонгації вкладів у гривні терміном два тижні.

Банк

Назва вкладу

Можливість поповнення

Ставка,% річних

Умови пролонгації

Platinum Bank

Знайомство on-line

Немає

20,5

можливість продовження терміну до 56 днів, при цьому процентна ставка після першої пролонгації становитиме 11% річних

Forward Bank

Оперативний

Немає

20

автоматична

Platinum Bank

Знайомство

Немає

20

можливість продовження терміну до 56 днів, при цьому процентна ставка після першої пролонгації складе 10% річних

Idea Bank (Ідея Банк)

Безпечний Онлайн (% в кінці терміну, з поповненням)

Є

19,25

якщо вклад не було закрито або переоформлено, депозит автоматично продовжується на додатковий термін 36 місяців з можливістю дострокового розірвання договору без втрати відсотків, нарахованих за основний термін вкладу

ВТБ Банк

Класичний

Немає

19

автоматична

Дельта Банк

Зростаючий Online

Немає

19

можливість пролонгації вкладу 12 раз

Idea Bank (Ідея Банк)

Безпечний (% наприкінці терміну, з поповненням)

Є

18,75

якщо вклад не було закрито або переоформлено, депозит автоматично продовжується на додатковий термін 36 місяців з можливістю дострокового розірвання договору без втрати відсотків, нарахованих за основний термін вкладу

Дельта Банк

Зростаючий

Немає

18,5

+ 0,1% за кожну пролонгацію вкладу. Якщо на період дії договору вкладу припадає День народження, відбувається нарахування додаткового 1% до діючої ставки, починаючи з наступного продовження терміну дії договору вкладу після Дня народження

Київська Русь

Цікава пропозиція – 2014

Немає

18

+ 1%, максимальна кількість пролонгацій – 5 періодів

Ощадбанк

Депозитний

Немає

17,5

автоматична

УКРІНБАНК

Прогресивний

Немає

16

автоматична пролонгація, + 0.5% річних

Умови пролонгації вкладів у гривні терміном один місяць.

Банк

Назва вкладу

Ставка,% річних

Можливість поповнення

Умови пролонгації

Idea Bank (Ідея Банк)

Безпечний Онлайн (% в кінці терміну, з поповненням)

21

Є

якщо вклад не було закрито або переоформлено, депозит автоматично продовжується на додатковий термін 36 місяців з можливістю дострокового розірвання договору без втрати відсотків, нарахованих за основний термін вкладу

ПриватБанк

Стандарт

19

Є

автоматична

Мегабанк

Продуктивний місяць

18

Є

+ 0,5% до діючої ставки, максимум 4-х пролонгацій

Златобанк

Класичний

16,5

Є

пролонгація депозитного вкладу на умовах, які діють на момент пролонгації

Укргазбанк

Справа честі

16

Є

автоматична

Кредобанк

Зростання

12

Є

автоматична, за умовами на момент пролонгації

Правекс-Банк

Правекс Нон-Стоп

11

Є

якщо грошові кошти зберігаються на рахунку більше 12 місяців, отримуєте бонус: 2% – в гривнях або 1% – в доларах США та євро

ОТП Банк

депозит з правом поповнення та виплатою відсотків після закінчення дії договору

7,5

Є

+ 0,5% до діючої ставки

Перший Український Міжнародний Банк

Спокійний ПУМБ online

24

Немає

+ 0,5% річних до діючої ставки

Фінанси і Кредит

Класик онлайн

22

Немає

автоматична, на умовах, які будуть діяти на момент пролонгації

Forward Bank

Оперативний

21,5

Немає

автоматична

ВТБ Банк

Класичний

21,5

Немає

автоматична

Дельта Банк

Лояльні

21

Немає

Збільшення розміру процентної ставки на 0,5% річніх в національній Валюті та на 0,25% річніх в іноземній Валюті при Кожній пролонгації договору вкладу.

УКРІНБАНК

Фінансова щедрість

21

Немає

автопролонгація на умовах вкладу "Тільки для своїх";

АВАНТ-БАНК

Стабільний прибуток

20

Немає

+ 0,25% до діючої ставки

БАНК КРЕДИТ ДНІПРО

Довіра

20

Немає

автоматична, до 3 разів

Промінвестбанк

Традиційний

20

Немає

автоматична, на умовах, які будуть діяти на дату пролонгації

Фінбанк

Терміновий

20

Немає

+ 0,3% до базової ставки

Альфа-Банк

Альфа-Депозит (в кінці строку)

18,5

Немає

на умовах, які будуть діяти на дату пролонгації

Перший Український Міжнародний Банк

Спокійний

18,1

Немає

+ 0,5% річних до діючої ставки

Альфа-Банк

Альфа Гнучкий

18

Немає

максимум 6 пролонгацій, при кожній пролонгації процентна ставка збільшується

Ощадбанк

Депозитний

17,75

Немає

автоматична

Діамантбанк

Комфортний

17,5

Немає

автоматична, ставка зростає щомісяця за передбаченим графіком

УКРІНБАНК

Тільки для своїх

17,5

Немає

автоматична пролонгація

Фідобанк (СЕБ Банк)

Єдність

17,5

Немає

автоматична

Златобанк

Класичний плюс

17

Немає

пролонгація депозитного вкладу на умовах, які діють на момент пролонгації

Фідобанк (СЕБ Банк)

Капітал

17

Немає

+ 2% до базової ставки

Хрещатик

Просте решение

17

Немає

автоматична до 3-х місяців

Укрексімбанк

30 днів

16

Немає

ставки на всі терміни пролонгації фіксовані і вказані в договорі

Кредобанк

Стандарт Плюс, через систему КредоДайрект

13

Немає

автоматична, за умовами на момент пролонгації

Universal Bank

Терміновий

12,5

Немає

автоматична

Сбербанк Росії

Традиційний

11,5

Немає

При переоформленні депозиту протягом 15 днів після його завершення: + 1% у гривні, + 0,50% в інших валютах

Credit Agricole

Терміновий

10

Немає

автоматична

Райффайзен Банк Аваль

Класичний

8,25

Немає

за вибором клієнта: без або автоматична, на умовах які діятимуть на момент пролонгації

UniCredit Bank

Класичний

8

Немає

автоматична

ОТП Банк

Строковий депозит з виплатою відсотків після закінчення дії договору

8

Немає

+ 0,5% до діючої ставки

УкрСиббанк

Гарантований капітал on-line

6,5

Немає

автоматична

Джерело: Простобанк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?