Новини світу кредитування та банківських послуг.

Депозити в євро: чи варто інвестувати?

Прибутковість вкладу залежить не тільки від відсоткової ставки за депозитом, а й від стабільності валюти інвестування. Чи варто оформляти депозити в євро в 2014 році?

Євровалюті цього року прогнозують падіння курсу. Аналітики стверджують, що євро відносно до долара може подешевшати до 1,3. А представники банківського ринку твердять, що депозити в євровалюті ще в 2013 році втратили свою популярність.

«У 2013 депозити в євро втратили популярність у вкладників. Частково це було викликано широким обговоренням фінансових проблем в Євросоюзі і не дуже оптимістичними прогнозами курсу євро в майбутньому. Друга складова втрати популярності – це найнижча процентна ставка в трійці популярних валют для заощаджень (гривня, долар, євро) .

– Тому торік клієнти досить часто після закінчення депозиту міняли валюту вкладу з євро на гривню або на долар. Протягом всього року ставки мляво знижувалися і лише в кінці року трохи підросли. Ці ставки в першому півріччі будуть знижуватися синхронно зі ставками в інших валютах, залишаючись найнижчими в трійці ощадних валют ».

«Вклади в євро не дуже популярні серед клієнтів КРЕДОБАНКу, оскільки банк на сьогодні пропонує досить середні ставки в цій валюті. Банк активно не здійснює кредитування бізнесу в євро, отже, і вартість залучених ресурсів не є високою, – коментує директор департаменту ывааiроздрібних клієнтів ПАТ «Кредобанк» Орися Юзвишін.

Протягом 2013 в банку процентна ставка за депозитами в євро істотно не змінювалася і становить від 1% до 1,25% річних. У 2014 році ми очікуємо падіння ставки за депозитами в євро, в порівнянні з початком року, до рівня літа 2013 року (0-5-1% річних). Не секрет що існуючий рівень депозитних ставок сформований під впливом двох чинників – кінцем року та політичної ситуації в країні ».

Тим не менш, сьогодні серед різноманіття вкладів в євровалюті можна знайти пропозиції з привабливими процентними ставками.

Так, в Актив-Банку сьогодні можна оформити річний вклад «Актив Прибутковий» в євро під 9,7% річних. Виплата відсотків проводиться в кінці терміну через касу банку, на платіжну карту або на поточний рахунок. Часткове повернення вкладу не передбачається і прирівнюється до дострокового розірвання. У разі дострокового розірвання депозиту до половини терміну дії вкладу застосуються ставка по вкладу «До запитання», після половини терміну вкладу – 50% річних діючої ставки. Автопролонгація вкладу здійснюється автоматично.

Надра Банк пропонує високу процентну ставку в євро по депозиту «Сімейний капітал». Якщо виберете внесок на 12 місяців з виплатою відсотків в кінці терміну, отримаєте 9,5% річних.

Аналогічну пропозицію діє і в банку «Глобус» . Оформивши депозит «Класичний» терміном від 366 до 730 днів, Ви отримаєте 9,5% річних. Банк допускає можливість поповнення вкладу. Мінімальна сума поповнення становить 200 євро, але не більше 200% від первісної суми вкладу. Відсотки за вкладом виплачуються щомісяця. У разі дострокового розірвання договору вкладнику повертається внесок і виплачуються нараховані відсотки, які перераховуються в залежності від терміну фактичного розміщення вкладу з процентною ставкою 1%.

Таким чином, вибравши внесок у євровалюті з максимальною процентною ставкою на кожній тисячі протягом року можна заробити 95-97 євро, тобто – більше 1 тис. грн.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?