Новини світу кредитування та банківських послуг.

Депозити в гривні. Чого очікувати від ставок?

З початку цього року ставка за депозитами у гривні постійно знижується. Позитивна динаміка спостерігалася тільки в серпні.
У січні 2013 року середньозважена ставка за депозитами у гривні становила 11,81%. Поступово падаючи, у липні вона досягла позначки 9,31%. Наступний місяць ознаменувався підняттям на 0,5 п.п. Але, як відзначають експерти, якщо ставки за короткостроковими депозитами знижувалися, то за довгостроковими спостерігалася позитивна динаміка.

depo_procent_88x88.jpg.aspx

«Протягом цього року ставки за депозитами в національній валюті поступово вирівнювались – знижувалися ставки за депозитами на короткі терміни і трохи підвищувалися ставки за депозитами на довгі строки. Цей процес був викликаний значним підвищенням ставок по депозитах на короткі терміни в кінці минулого року. Значних коливань за ставками не спостерігалося », – коментує ситуацію Ольга Шостак, начальник управління ПАТ «Укрсоцбанк» .

Основною причиною низхідної тенденції фінансові аналітики вважають монетарну політику НБУ, який почав знижувати облікову ставку в червні. «НБУ приєднався до глобальної політиці« дешевих грошей », яка проводиться Центробанками як розвиваються, так і розвинених країн на тлі уповільнення темпів зростання провідних економік, – стверджує Олексій Михайленко, фінансовий аналітик Альпарі . – Українська економіка не є винятком і знаходиться в стані рецесії. Для її стимулювання необхідно подальше агресивне зниження ставки НБУ протягом 2013 – початку 2014 рр.. ».
Що ж чекає ставку за депозитами в національній валюті в майбутньому? Чи буде тенденція і надалі низхідній, як це було весь рік, або серпневе підвищення сформує нову тенденцію? Тут аналітики розходяться в думках.

ф«Можливо, буде невелике підвищення ставок до кінця 2013 року. Це залежатиме від загальної ситуації на ринку, політики НБУ та інших факторів, що впливають на ліквідність банківської системи. У кожному разі, політика встановлення процентних ставок за депозитами в національній валюті буде зваженою, оскільки від цього факту залежить рівень кредитних ставок », – прогнозує Ольга Шостак.
«Міра, прийнята НБУ, призведе до подальшого зниження банківських депозитних ставок і зробить кредити більш доступними для бізнесу і приватних осіб, що дозволить знизити можливий негативний вплив зростання дефіциту торгового балансу після підписання угоди про асоціацію з ЄС. При цьому спред між ставками у гривні та валюті збільшиться, внаслідок підвищення вимог до резервування за валютними вкладами », – вважає Олексій Михайленко.
Національної Банк України не залишається осторонь від світових трендів і в довгостроковій перспективі може відстоювати політику зниження процентних ставок. Але в короткостроковому розрізі, враховуючи підвищення середньозваженої ставки по депозитах у гривні в серпні, динаміка може бути висхідній.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?